iSpot i Inkubatory AIP wspólnie szkolą przyszłych przedsiębiorców

iSupport - wspólny projekt iSpot i Inkubatorów AIP
iSupport - wspólny projekt iSpot i Inkubatorów AIP
Pokolenie millenialsów coraz chętniej wybiera ścieżkę samozatrudnienia i kreowania autorskiego biznesu, niżeli etat i pracę na cudze, a nie swoje marzenia. Biorąc pod uwagę tendencje rynkowe, można stwierdzić, że „iSupport” to odpowiedź na potrzeby młodych, przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną kształcić się w zakresie biznesu i nowych technologii.


„Startup – od pomysłu do finansowania. Dowiedz się jak dopracować model biznesowy, przetestować pomysł i zdobyć finansowanie na jego rozwój” to pierwszy moduł szkoleń, który skierowany jest do osób, które dopiero planują powiązać swoją przyszłość z biznesem i założyć startup. Zdobyta podczas szkolenia wiedza umożliwi opracowanie skutecznego modelu biznesowego, zostaną również poruszone kwestie bardzo istotne z punktu widzenia raczkujących firm, czyli szukanie inwestorów i kontrahentów, a także prezentowanie swoich pomysłów w atrakcyjny i przekonujący sposób.

Jednak to nie wszystko, co oferuje „iSupport”. Istnieje bowiem obszar, który wciąż rodzi wiele pytań i zmienia się na tyle dynamicznie, że jego analizowanie, a przede wszystkim rozumienie nigdy nie straci aktualności. O czym mowa? Oczywiście o Internecie.

Blogi oraz vlogi wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu, jednak większość z nich, równie szybko się pojawia i równie szybko znika. Sztuka skutecznego i efektywnego budowania własnego wizerunku w Internecie, jako eksperta w swojej dziedzinie wbrew pozorom nie jest tak oczywista, a na sukces w tej przestrzeni mogą liczyć dosłownie jednostki. Kontent, jakość materiałów, umiejętność angażowania społeczności, a nawet wizerunek zewnętrzny mogą wpłynąć na przyszły sukces lub też jego brak. Z racji tego, że jest to stosunkowo nowy sposób zarabiania na swojej pasji, pomysł edukowania młodocianych vlogerów i blogerów wydaje się wyjątkowo trafiony. Można w końcu rzec, że to swoistego rodzaju forma współczesnego startupu. Tego też będzie dotyczył drugi moduł szkoleń oferowanych przez iSpot, a dokładniej: „Pasja w internecie - jak się w niej realizować, jak na niej zarobić? Jak stworzyć dochodowego bloga/vloga z pomocą nowych technologii?” Tutaj swoim doświadczeniem podzieli się również Andrzej Tucholski, psycholog biznesu, który od kilku lat z powodzeniem prowadzi bloga i kanał na Youtube z pogranicza lifestyle’u i psychologii biznesu.


Co najistotniejsze najlepsi będą mieli okazję dopracować swoje pomysły pod auspicjami Inkubatorów AIP, by następnie powalczyć o możliwość zaprezentowania ich przed Komitetem Inwestycyjnym, który dofinansowuje najlepiej rokujące pomysły.

Wsrto dodać, że w ramach AIP jako Startup zaczynała m.in. marka Mishbhv, której projekty noszą dziś gwiazdy światowej sławy, choćby Rihanna, czy wokalista zespołu The Weeknd. Photoblog.pl, chomikuj.pl , Glov również wyrosły spod skrzydeł Inkubatorów AIP. Jak widać, czasem warto zaryzykować, bo to, co czeka nas na końcu drogi, może przerosnąć nasze nawet najśmielsze oczekiwania. Zajęcia odbywają się w sali szkoleniowej iSpot w Arkadii w Warszawie, a także m.in w Krakowie

Wszyscy chętni mogą rejestrować się na specjalnej stronie internetowej: www.ispot.pl/isupport. Opłata za szkolenie będzie w całości zwrócona uczestnikom na karcie podarunkowej do wykorzystania w sklepach i Spot. Liczba miejsc jest ograniczona.

Ewelina Chojnowska


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.