Zamieniają przestrzenie topowych biurowców w biura dla startupów

Biuro w Business Link Zebra
Biuro w Business Link Zebra www.nowazebra.pl
Przez ostatnie lata kult garażowej pracy nad rozwojem startupu wywodzący się z Doliny Krzemowej był tak mocny, że wszelkie alternatywy dla rozwijania swojego biznesu w odmiennych niż surowe warunki nie były mile widziane. 10 lat temu gdy świat startupów zaczynał dopiero w Polsce raczkować nikt nie przypuszczał, że można pracować inaczej, jednocześnie czerpiąc korzyści z przynależności do startupowego ekosystemu. Nawet jeśli ktoś marzył o biurze dla swojego jedno czy kilkuosobowego biznesu na najwyższym piętrze topowego biurowca, nie były to marzenia realne.


W 2008 ruszyła w Polsce realizacja w pełni polskiego konceptu Business Link, a w 2010 w prestiżowym warszawskim biurowcu Zebra Tower powstała pierwsza w tej części Europy urządzona w komfortowy i inspirujący sposób powierzchnia przeznaczona do pracy dla startupów. To oznaczało zmianę dotychczasowej filozofii garażowej pracy nad rozwojem swoich biznesów. W tym momencie startupowcy, freelancerzy czy generalnie właściciele małych biznesów otrzymali nową alternatywę oraz niedostępne dotąd możliwości.


Business Link zaoferował freelancerom możliwość elastycznego wynajmu designerskich biur i miejsc coworkingowych w najbardziej prestiżowych biurowcach. Dzisiaj Business Link to 11 lokalizacji w 10 polskich miastach, a Business Link Zebra w Warszawie przy ul. Mokotowskiej 1 powiększył się właśnie o dwa nowe piętra.

Czym jest właściwie Business Link? Powiedzieć, że kolejnym biurem coworkingowym to tak jakby nic nie powiedzieć. Z pewnością przeszklone, luksusowe i pełne światła  przestrzenie są przeciwieństwem dotychczasowych klimatów garaży czy piwnic, surowych ścian czy magazynowych podłóg. Business Link oprócz biur w standardzie 5* hotelu wyposażonych w najnowocześniejsze meble i sprzęt, zapewnia również cykliczne wydarzenia networkingowe, spotkania ze znanymi osobistościami biznesu, śniadania integracyjne, darmową kawę i herbatę i szereg innych usług.


Mimo że estetyka wnętrz, jak i wyposażenie w nowoczesne technologie stanowi dla założycieli Business Link priorytet, kluczem do sukcesu są przede wszystkim ludzie, czyli licząca blisko 3000 osób społeczność. Jej członkowie nie są jednak wcale skazani na małe biznesy, bo dzięki Business Link stają się częścią większego, inspirującego ekosystemu. Celem Business Link jest budowa za pomocą szeregu narzędzi kooperacji pomiędzy nimi.
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł