Zamieniają przestrzenie topowych biurowców w biura dla startupów

Biuro w Business Link Zebra
Biuro w Business Link Zebra www.nowazebra.pl
Przez ostatnie lata kult garażowej pracy nad rozwojem startupu wywodzący się z Doliny Krzemowej był tak mocny, że wszelkie alternatywy dla rozwijania swojego biznesu w odmiennych niż surowe warunki nie były mile widziane. 10 lat temu gdy świat startupów zaczynał dopiero w Polsce raczkować nikt nie przypuszczał, że można pracować inaczej, jednocześnie czerpiąc korzyści z przynależności do startupowego ekosystemu. Nawet jeśli ktoś marzył o biurze dla swojego jedno czy kilkuosobowego biznesu na najwyższym piętrze topowego biurowca, nie były to marzenia realne.


W 2008 ruszyła w Polsce realizacja w pełni polskiego konceptu Business Link, a w 2010 w prestiżowym warszawskim biurowcu Zebra Tower powstała pierwsza w tej części Europy urządzona w komfortowy i inspirujący sposób powierzchnia przeznaczona do pracy dla startupów. To oznaczało zmianę dotychczasowej filozofii garażowej pracy nad rozwojem swoich biznesów. W tym momencie startupowcy, freelancerzy czy generalnie właściciele małych biznesów otrzymali nową alternatywę oraz niedostępne dotąd możliwości.


Business Link zaoferował freelancerom możliwość elastycznego wynajmu designerskich biur i miejsc coworkingowych w najbardziej prestiżowych biurowcach. Dzisiaj Business Link to 11 lokalizacji w 10 polskich miastach, a Business Link Zebra w Warszawie przy ul. Mokotowskiej 1 powiększył się właśnie o dwa nowe piętra.


Czym jest właściwie Business Link? Powiedzieć, że kolejnym biurem coworkingowym to tak jakby nic nie powiedzieć. Z pewnością przeszklone, luksusowe i pełne światła  przestrzenie są przeciwieństwem dotychczasowych klimatów garaży czy piwnic, surowych ścian czy magazynowych podłóg. Business Link oprócz biur w standardzie 5* hotelu wyposażonych w najnowocześniejsze meble i sprzęt, zapewnia również cykliczne wydarzenia networkingowe, spotkania ze znanymi osobistościami biznesu, śniadania integracyjne, darmową kawę i herbatę i szereg innych usług.


Mimo że estetyka wnętrz, jak i wyposażenie w nowoczesne technologie stanowi dla założycieli Business Link priorytet, kluczem do sukcesu są przede wszystkim ludzie, czyli licząca blisko 3000 osób społeczność. Jej członkowie nie są jednak wcale skazani na małe biznesy, bo dzięki Business Link stają się częścią większego, inspirującego ekosystemu. Celem Business Link jest budowa za pomocą szeregu narzędzi kooperacji pomiędzy nimi.

Klienci Business Link stanowią społeczność młodych, ciężko pracujących przedsiębiorców i freelancerów. Mają otwarte umysły, budują nową, kreatywną ekonomię opartą na wolnych strzelcach i małych biznesach. Potrzebują swobody, elastycznej, nieskrępowanej żadnymi ograniczeniami kultury pracy dalekiej od dotychczasowych nudnych tradycji korporacyjnych.

Doborowe towarzystwo z przeróżnych kreatywnych, jak i twardych branż, od reklamowych po prawnicze sprawia, że popijając kawę we wspólnym lobby czy relaksując się na hamakach i sofach, łatwo możesz znaleźć programistę czy prawnika do współpracy, szybko zlecić mu projekt, dograć warunki lub po prostu uzyskać bezpłatne porady. Model poleceń, pozyskiwania klientów, kontrahentów czy pracowników działa tu naprawdę dobrze.

Co właściwie wyróżnia Business Link na rynku powierzchni oferowanych przez biurowce? Startupowe podejście do klienta. W Business Link nie musisz podpisywać długoterminowych umów. W ten sposób Business Link burzy dotychczasowy mit przeznaczenia powierzchni w biurowcach wyłącznie dla dużych korporacji zdecydowanych na wynajem dużych powierzchni, całych pięter oraz podpisanie kilkuletnich umów najmu.

Dziś sieć Business Link to wciąż jedyny polski gracz na rynku. Powstają co prawda nowe przestrzenie coworkinowe i biurowe tworzone przez podmioty z zagranicznym kapitałem próbujące powielać sprawdzony model. Nikt na razie jednak nie stanowi konkurencji dla Business Link pod względem zapewnienia klientom dostępu do 11 lokalizacji w Polsce.

Podobną misję i to na dużo większą skalę, realizuje od 2011 roku jedynie WeWork - globalny gracz z Nowego Jorku, sklasyfikowany przez magazyn Fast Company na 15 miejscu rankingu "Najbardziej innowacyjnych firm na świecie”.

Na inauguracji działalności Business Link gościł 50cent. Ciekawe kogo możemy się więc spodziewać na otwarciu kolejnych pięter Business Link Zebra przy Mokotowskiej 1? Warto obserwować stronę nowazebra.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Są zarzuty dla zamieszanych w aferę SK Bank Wołomin. Jeden z największych przekrętów ostatnich lat
0 0Tak kantują turystów Holendrzy. Ujawniono skandal na kwiatowym targu
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła