Kolejna szansa na rynkowy sukces dla młodych

Startup Mixer
Startup Mixer AIP Kraków
Wystartował AIP Business Program – inicjatywa Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz międzynarodowej organizacji Citi Foundation, która ma za zadanie zmotywować młodych ludzi w Polsce do realizacji własnych pomysłów biznesowych, a tym samym przeciwdziałać bezrobociu w naszym kraju. Projekt jest programem doradczym, który w ramach oddzielnej ścieżki, oprócz 200 studentów i absolwentów szkół wyższych, obejmie także 100 istniejących już na rodzimym rynku startupów.


Twórcy programu stawiają przede wszystkim na skuteczną pomoc w kompleksowym, praktycznym przygotowaniu młodych Polaków do wejścia na rynek z własną działalnością, jak również na minimalizowaniu barier biznesowych dla nowopowstałych firm w ich ekspansji globalnej.


AIP Business Program to roczny projekt, który stanowi realną pomoc biznesową dla jego uczestników. Program zakłada nie tylko pomoc doradczą, ale także testowanie pomysłów biznesowych w ramach dwóch ścieżek wsparcia ̶ AIP StartUp i AIP Business - skierowanych do dwóch grup odbiorców: studentów, absolwentów, doktorantów (Inkubatory AIP) oraz firm we wstępnej fazie rozwoju, które prowadzą już działalność na rynku (Business Link).

- W ramach projektu, realizowanego wspólnie z Citi Foundation, wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie we wspieraniu przedsiębiorczości młodych. Przyczyniamy się do rozwoju kompetencji biznesowych wśród uczestników programu, który umożliwia im czerpanie wiedzy z doświadczenia najlepszych oraz pokazuje realne sposoby jej zastosowania na żywym organizmie, jakim jest własna firma – powiedział Dariusz Żuk, prezes i współtwórca Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.


W ramach szeroko zakrojonych działań, program AIP StartUp oraz AIP Business obejmuje: indywidualne spotkania z teamem AIP, które pomogą zweryfikować cele i nadać odpowiedni kierunek prowadzonym Startupom (AIP StartUP Kick-off); spotkania z doświadczonymi przedsiębiorcami, którzy osiągnęli sukces i mogą przekazać specjalistyczną wiedzę w danej dziedzinie (AIP StartUP Mentoring); spotkania warsztatowe z udziałem ekspertów z różnych branż (AIP StartUp Training); konkursy połączone z elementami mentoringu i networkingu z udziałem ekspertów biznesowych (AIP Startup Mixer).

- Program kierowany jest nie tylko do firm specjalizujących się w nowych technologiach, ale również do startupów wywodzących się z dowolnej branży. Inkubatory AIP oraz Business Link od lat z powodzeniem realizują różnorodne programy akceleracji i łączenia korporacji ze startupami, wprowadzając tę współpracę na wyższy poziom. W AIP Business Program młodzi przedsiębiorcy zyskują więc dodatkowo wsparcie międzynarodowych korporacji, które otwierają się na wdrażanie innowacyjnych startupowych rozwiązań w swoje struktury - komentuje Mariola Gromadzik – managing director Business New w Business Link.

W czasie trwania programu zostanie również wybranych 20 firm, które otrzymają 3-miesięczne wsparcie oraz narzędzia niezbędne do prowadzenia i sukcesywnego rozwijania swoich startupów. W ramach akceleracji będą mogły korzystać z trzech filarów, proponowanych przez AIP, którymi są: Firma (miejsce do pracy w przestrzeniach biurowych Business Link w prestiżowych lokalizacjach w 10 miastach w Polsce; dostęp 24/7; infrastruktura - sale spotkań, szybki Internet, system druku, narzędzia online, darmowa kawa i herbata; program benefitów), Networking (Ice Breakery, Business Mixery, Społeczność Startupów) oraz Wiedza (warsztaty weekendowe dotyczące m.in. budowania startupowej marki, marketingu internetowego, metod analitycznych, finansowania działalności; mentoringi biznesowe).

Mecenasem projektu została organizacja Citi Foundation, działająca na całym świecie na rzecz promowania rozwoju gospodarczego i poprawy jakości życia ludzi o niskich dochodach. Grant przyznany został przez United Way Worldwide dzięki funduszom przekazanym przez Citi Foundation.

.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł