Pracuj na swój sukces przez wakacje!

Okres wakacyjny, to dla studentów czas odpoczynku od nauki. Jedni spędzają go na trzymiesięcznym relaksie, inni zarabiają na wrześniowe wakacje czy korzystają z letnich staży i praktyk, a jeszcze inni znajdują czas by pomyśleć o swojej przyszłości zawodowej. Kreatywne umysły wykorzystają ten okres na wprowadzeniu w życie swoich pomysłów na własny biznes. Z pomocną dłonią wychodzą do nich Inkubatory AIP, które pomogą postawić pierwsze kroki w świecie biznesu i poprowadzić własny startup już podczas nadchodzących wakacji.


14 czerwca na Facebooku ruszyła kampania Inkubatorów AIP dedykowana kreatywnym studentom, którzy już podczas studiów myślą o założeniu własnego biznesu. Młody przedsiębiorca potrzebuje wsparcia przy rozwijaniu swojego pomysłu. Wiedza i doświadczenie są w tym świecie często niezbędne, by ukierunkować swoją firmę na odpowiednią drogą – drogę sukcesu.


Każdy kto przyłączy się do Inkubatorów AIP w czasie wakacji otrzyma darmowy miesiąc prowadzenia swojej firmy. Startupom pod skrzydłami AIP udostępniane jest wszystko, co niezbędne do prowadzenia firmy: obsługę prawną i księgową, pakiet szkoleń, dostęp do biura i sal spotkań, a także merytoryczne wsparcie osób doświadczonych w świecie biznesu. Warto wejść do świata biznesu i sprawdzić swój pomysł, o który już w niedługi czasie może upomnieć się rynek.


Misją Inkubatorów AIP jest wspieranie początkujących przedsiębiorców w drodze do sukcesu. Doceniamy kreatywność, dlatego stwarzamy doskonałe warunki do jej rozwoju. Zależy nam, aby w pierwszych latach działalności założyciele startupów mogli w pełni realizować swoje pomysły, a my nauczymy ich jak prowadzić firmę – mówi Jacek Aleksandrowicz, wiceprezes Inkubatorów AIP. - W ramach wakacyjnej promocji zachęcamy ludźmi z pomysłami do urzeczywistniania swoich biznesowych idei bez ryzyka, bez biurokracji i bez wysokich kosztów. Inkubatory AIP użyczają firmom swojej osobowości prawnej, dzięki czemu początkujący przedsiębiorca nie musi rejestrować działalności gospodarczej, a koszty prowadzenia firmy w Inkubatorach AIP są dużo niższe, niż na rynku np. w przypadku działalności gospodarczej – dodaje Aleksandrowicz.


Warto spróbować swoich sił i urzeczywistnić swój pomysł na biznes już podczas najbliższych wakacji. Dla gotowych na swój biznes Inkubatory AIP przygotowały specjalną propozycję.
Szczegóły na stronie http://miesiaczafree.inkubatory.pl/

Kreatywne umysły w szeregach AIP

Od 2004 roku dzięki AIP powstało na rynku już ponad 12 000 firm, m.in. znane marki takie jak MISBHV, Qpony.pl czy Glov. Duża część z nich została założona przez studentów, którzy dążyli do realizacji swoich pomysłów. Obecnie swoje startupy w ramach AIP prowadzą uczniowie wszystkich rodzajów uczelni, co pokazuje, że zarówno umysły ścisłe jak i humanistyczne mają coś do pokazania rynkowi. Do firm wartych uwagi na pewno należą: Venture Technology, Anna czy Akademia Młodego Medyka.

Venture Technology proponuje interaktywne instalacje i urządzenia w celu wyróżnienia stoiska, przestrzeni biurowej czy elementu reklamowego. Tworzy roboty, ruchome instalacje oraz nietypowe gry interaktywne czy gadżety. Startup zajmuje się kompleksowym tworzeniem urządzeń, co oznacza że spod ich rąk wychodzą zarówno mechanika, elektronika i oprogramowanie do projektów, a także aplikacje współpracujące z urządzeniami. Venture Technology ma już w swoim portfolio kilka projektów, w tym m.in. grę interaktywną o wymiarach 2m x 2,5m, która pozwalała dwóm graczom na rywalizację w Pong – czyli odbijanie piłeczki w wersji cyfrowej przeskakując pomiędzy polami w celu przesunięcia „rakietki”.
Nasza firma wywodzi się z Koła Naukowego Robotyków Politechniki Warszawskiej. Uczelnia uczy teorii i daje nam ogólny pogląd na techniczne dziedziny nauk, ale to my we własnym zakresie musimy pozyskiwać doświadczenie w konkretnych specjalizacjach. Wśród studentów politechniki spotkaliśmy wielu kreatywnych, genialnych konstruktorów kochających robotykę i mechatronikę wraz z którymi realizujemy projekty. Bo najważniejsze w życiu to robić to co się kocha – tłumaczy Mikołaj Marcinkiewicz, współtwórca startupu Venture Technology.
Więcej informacji o startupie na www.venturetechnology.pl

Kolejny startup Anna celuje w rynek nieruchomości i nie tylko. Jego założycielami są studenci Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego. Anna zajmuje się automatyzują procesów angażowania klientów za pomocą SMS oraz email. Odpowiada na zapytania, kiedy agent nieruchomości nie może tego zrobić, podczas spotkań, wieczorami czy w weekendy. Dzięki pełnej kwalifikacji klienta, pośrednik zna jego preferencje, potrzeby i możliwości finansowe, dzięki którym wie z kim ma największą szansę na zawarcie transakcji.
Więcej informacji o startupie na www.getanna.pl

Również studenci kierunków medycznych próbują swoich sił w biznesie. Akademia Młodego Medyka to startup zajmujący się organizacją warsztatów medycznych. Dotychczas oferta skierowana była do grup szkolnych, szczególnie klas licealnych, już ukierunkowanych na karierę medyczną. Aktualnie trwa poszerzanie oferty o zajęcia dla osób dorosłych oraz rodziców z dziećmi. Akademia Młodego Medyka proponuje warsztaty, gdzie uczestnicy wykorzystują prawdziwy sprzęt medyczny, taki jaki igły i nici chirurgiczne, gips ortopedyczny itp. Te zajęcia to nie tylko możliwość poczucia się jak lekarz, ale i możliwość zdobycia praktycznych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy oraz bardziej zaawansowanych technik medycznych.
Inspiracją i powodem powstania Akademii Młodego Medyka jest nasze medyczne powołanie – jesteśmy studentami medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Nasz startup to połączenie doświadczenia z marzeniem o własnym biznesie – mówią Mateusz Pawełczuk i Michał Janiszewski, założyciele Akademii Młodego Medyka. - Chcemy podnosić świadomość medyczną społeczeństwa, wierzymy, że to jedyny skuteczny sposób walki z coraz bardziej szerzącą się ignorancją dla faktów naukowych. Zależy nam, by zachęcić młodych ludzi do wybrania właśnie tej ścieżki zawodowej.
Więcej informacji o startupie www.akademiamedyka.pl

Studenci z polskich uczelni coraz odważniej wchodzą w świat biznesu, który jeszcze niedawno zarezerwowany był dla osób mających za sobą wieloletnie doświadczenie zawodowe. Jak pokazują powyższe przykłady startupów, ich twórcy nie czekali z rozwojem swojej pasji do zakończenia nauki. Przy pomocy AIP zbudowali firmy, o które dopomina się rynek.