Pracuj na swój sukces przez wakacje!

Okres wakacyjny, to dla studentów czas odpoczynku od nauki. Jedni spędzają go na trzymiesięcznym relaksie, inni zarabiają na wrześniowe wakacje czy korzystają z letnich staży i praktyk, a jeszcze inni znajdują czas by pomyśleć o swojej przyszłości zawodowej. Kreatywne umysły wykorzystają ten okres na wprowadzeniu w życie swoich pomysłów na własny biznes. Z pomocną dłonią wychodzą do nich Inkubatory AIP, które pomogą postawić pierwsze kroki w świecie biznesu i poprowadzić własny startup już podczas nadchodzących wakacji.


14 czerwca na Facebooku ruszyła kampania Inkubatorów AIP dedykowana kreatywnym studentom, którzy już podczas studiów myślą o założeniu własnego biznesu. Młody przedsiębiorca potrzebuje wsparcia przy rozwijaniu swojego pomysłu. Wiedza i doświadczenie są w tym świecie często niezbędne, by ukierunkować swoją firmę na odpowiednią drogą – drogę sukcesu.


Każdy kto przyłączy się do Inkubatorów AIP w czasie wakacji otrzyma darmowy miesiąc prowadzenia swojej firmy. Startupom pod skrzydłami AIP udostępniane jest wszystko, co niezbędne do prowadzenia firmy: obsługę prawną i księgową, pakiet szkoleń, dostęp do biura i sal spotkań, a także merytoryczne wsparcie osób doświadczonych w świecie biznesu. Warto wejść do świata biznesu i sprawdzić swój pomysł, o który już w niedługi czasie może upomnieć się rynek.

Misją Inkubatorów AIP jest wspieranie początkujących przedsiębiorców w drodze do sukcesu. Doceniamy kreatywność, dlatego stwarzamy doskonałe warunki do jej rozwoju. Zależy nam, aby w pierwszych latach działalności założyciele startupów mogli w pełni realizować swoje pomysły, a my nauczymy ich jak prowadzić firmę – mówi Jacek Aleksandrowicz, wiceprezes Inkubatorów AIP. - W ramach wakacyjnej promocji zachęcamy ludźmi z pomysłami do urzeczywistniania swoich biznesowych idei bez ryzyka, bez biurokracji i bez wysokich kosztów. Inkubatory AIP użyczają firmom swojej osobowości prawnej, dzięki czemu początkujący przedsiębiorca nie musi rejestrować działalności gospodarczej, a koszty prowadzenia firmy w Inkubatorach AIP są dużo niższe, niż na rynku np. w przypadku działalności gospodarczej – dodaje Aleksandrowicz.


Warto spróbować swoich sił i urzeczywistnić swój pomysł na biznes już podczas najbliższych wakacji. Dla gotowych na swój biznes Inkubatory AIP przygotowały specjalną propozycję.
Szczegóły na stronie http://miesiaczafree.inkubatory.pl/

Kreatywne umysły w szeregach AIP

Od 2004 roku dzięki AIP powstało na rynku już ponad 12 000 firm, m.in. znane marki takie jak MISBHV, Qpony.pl czy Glov. Duża część z nich została założona przez studentów, którzy dążyli do realizacji swoich pomysłów. Obecnie swoje startupy w ramach AIP prowadzą uczniowie wszystkich rodzajów uczelni, co pokazuje, że zarówno umysły ścisłe jak i humanistyczne mają coś do pokazania rynkowi. Do firm wartych uwagi na pewno należą: Venture Technology, Anna czy Akademia Młodego Medyka.

Kolejny startup Anna celuje w rynek nieruchomości i nie tylko. Jego założycielami są studenci Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego. Anna zajmuje się automatyzują procesów angażowania klientów za pomocą SMS oraz email. Odpowiada na zapytania, kiedy agent nieruchomości nie może tego zrobić, podczas spotkań, wieczorami czy w weekendy. Dzięki pełnej kwalifikacji klienta, pośrednik zna jego preferencje, potrzeby i możliwości finansowe, dzięki którym wie z kim ma największą szansę na zawarcie transakcji.
Więcej informacji o startupie na www.getanna.pl

Również studenci kierunków medycznych próbują swoich sił w biznesie. Akademia Młodego Medyka to startup zajmujący się organizacją warsztatów medycznych. Dotychczas oferta skierowana była do grup szkolnych, szczególnie klas licealnych, już ukierunkowanych na karierę medyczną. Aktualnie trwa poszerzanie oferty o zajęcia dla osób dorosłych oraz rodziców z dziećmi. Akademia Młodego Medyka proponuje warsztaty, gdzie uczestnicy wykorzystują prawdziwy sprzęt medyczny, taki jaki igły i nici chirurgiczne, gips ortopedyczny itp. Te zajęcia to nie tylko możliwość poczucia się jak lekarz, ale i możliwość zdobycia praktycznych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy oraz bardziej zaawansowanych technik medycznych.
Inspiracją i powodem powstania Akademii Młodego Medyka jest nasze medyczne powołanie – jesteśmy studentami medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Nasz startup to połączenie doświadczenia z marzeniem o własnym biznesie – mówią Mateusz Pawełczuk i Michał Janiszewski, założyciele Akademii Młodego Medyka. - Chcemy podnosić świadomość medyczną społeczeństwa, wierzymy, że to jedyny skuteczny sposób walki z coraz bardziej szerzącą się ignorancją dla faktów naukowych. Zależy nam, by zachęcić młodych ludzi do wybrania właśnie tej ścieżki zawodowej.
Więcej informacji o startupie www.akademiamedyka.pl

Studenci z polskich uczelni coraz odważniej wchodzą w świat biznesu, który jeszcze niedawno zarezerwowany był dla osób mających za sobą wieloletnie doświadczenie zawodowe. Jak pokazują powyższe przykłady startupów, ich twórcy nie czekali z rozwojem swojej pasji do zakończenia nauki. Przy pomocy AIP zbudowali firmy, o które dopomina się rynek.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł