Nowy wymiar biura

Nowa przestrzeń Business Link Astoria
Nowa przestrzeń Business Link Astoria
Ostanie 10 lat na rynku biurowym można nazywać rewolucją. Jeszcze do niedawna wybór miejsca pracy był dla pracodawcy drugorzędną, jak nie trzeciorzędną kwestią. Biura w nudnych kolorach, niewyróżniające się niczym od siebie odchodzą w zapomnienie. Obecnie, siedziba firmy wpisuje się w jej tożsamość i często stanowi jeden z aspektów strategii employer brandingowej. Widać to szczególnie po ogłoszeniach zamieszczanych na portalach rekrutacyjnych. Coraz więcej firm w swoich ofertach zachęca pracowników komfortowym biurem, dogodną lokalizacją, strefą relaksu czy przestrzenią wspierającą kreatywność. To pokazuje jak ważne jest miejsce, w którym się pracuje, zarówno z punktu widzenia pracodawcy, jak i pracownika.


Ostanie 10 lat na rynku biurowym można nazywać rewolucją. Jeszcze do niedawna wybór miejsca pracy był dla pracodawcy drugorzędną, jak nie trzeciorzędną kwestią. Biura w nudnych kolorach, niewyróżniające się niczym od siebie odchodzą w zapomnienie. Obecnie, siedziba firmy wpisuje się w jej tożsamość i często stanowi jeden z aspektów strategii employer brandingowej. Widać to szczególnie po ogłoszeniach zamieszczanych na portalach rekrutacyjnych. Coraz więcej firm w swoich ofertach zachęca pracowników komfortowym biurem, dogodną lokalizacją, strefą relaksu czy przestrzenią wspierającą kreatywność. To pokazuje jak ważne jest miejsce, w którym się pracuje, zarówno z punktu widzenia pracodawcy, jak i pracownika.


Coworking – odpowiedź na potrzeby firm XXI wieku
Coworking w polskim tłumaczeniu to wspólna praca, ale także współpraca między ludźmi dzielącymi wspólną przestrzeń do pracy. Powierzchnia coworkingowa z założenia ma być nie tylko miejscem pracy, ale również sposobem pracy. Hot deski, biurka dedykowane czy zamknięte biura różnych firm tuż za ścianą mają na celu skojarzenie przedsiębiorców - nawiązanie między nim relacji biznesowych, które zaowocują wspólnymi inicjatywami. Zgodnie z tym przeznaczeniem powstała nowa przestrzeń coworkingowa, Business Link Astoria. To blisko 4 tys. mkw. powierzchni dedykowanej małym i dużym firmom, startupom, a także korporacjom.Business Link Astoria poza pracą na otwartej przestrzeni oferuje 160 prywatnych biur - kameralne, 1 – 6 osobowe pokoje do pracy dostosowane do każdego rodzaju firmy. Przy tym rozwiązaniu nie zapomina się o duchu coworkingu. Bliskość biur, a tym samym sąsiedztwo firm stwarza środowisko sprzyjające zawieraniu znajomości. Wspólna rozmowa przy kawie czy lunchu pracowników dwóch osobnych podmiotów to prawie codzienność. Wymiana wizytówek następuje również podczas cyklicznych spotkań organizowanych przez Business Link. Business Mixery, Trainingi czy Ice Breakery, czyli cały pakiet akceleracji biznesu, poza szansą wysłuchania doświadczonych ekspertów, pozwala również poznać swoich sąsiadów. W ten sposób do oferty biurowej mieszkańcy otrzymują warunki do skutecznego networkingu, a tym samym współpracy. Dlatego aż 40 % firm działających w Business Link robi ze sobą interesy. Dzięki temu firma szukająca podwykonawcy może skorzystać z usług firmy pracującej na tej samej przestrzeni, często po okazyjnych cenach.Miejsce pracy, gdzie każdy detal ma znaczenie
Popularne staje się podejście, że praca nie musi być jedynie koniecznością, a w odpowiedniej przestrzeni i w otoczeniu odpowiednich ludzi, może stać się źródłem niezwykłej energii, inspiracji i życiowej radości. W interesie pracodawcy leży, by zapewnić pracownikom środowisko sprzyjające ich efektywności. W tym aspekcie dużą rolę odgrywa kultura danej firmy, sposób zarządzania ścieżką kariery pracownika, a także organizacja jego miejsca pracy. Ważne, by przestrzeń, w której spędza się co najmniej 1/3 dnia zorganizowana została w sposób przyjazny pracownikowi. Z tą myślą projektowano miejsce pracy jakim jest Business Link Astoria. Idea jaka przyświecała przy powstawaniu tego wnętrza to stworzenie powierzchni, jednocześnie praktycznej, ale również ekskluzywnej. Tak by każdy pracownik mógł czuć się wyjątkowy i zasługiwał w pracy na odrobinę luksusu. W tej przestrzeni zadbano o każdy detal. Przekraczając pierwszy próg można poczuć się jak w hotelowym lobby międzynarodowych, pięciogwiazdkowych hoteli, szczególnie biorąc pod uwagę panoramę miasta z 8,9 i 10 piętra budynku Astoria Premium Offices.


Wybór dominujących kolorów wnętrza, czyli odcienie szarości i niebieskiego jest nieprzypadkowy. Barwy te sprzyjają atmosferze skupienia, a także wprowadzają relaksacyjny nastrój. Tej powierzchni zdecydowanie nie można nazwać tradycyjnym miejscem pracy. Zadbano o przestrzeń dedykowaną typowo do pracy, ale również o strefy spotkań, kuchenne i wypoczynkowe. Podążając za myślą wypoczęty pracownik to efektywny pracownik, w Business Link Astoria stworzono miejsca przeznaczone również do relaksu. Przerwy w czasie pracy pomagają w zachowaniu zdrowia i umożliwiają redukcję stresu. Właśnie dlatego w części wspólnej znajduje się videowall z możliwością podłączenia do niego np. mini golfa lub innych gier pozwalających na kilkanaście minut oderwać się od obowiązków. Do tego celu służą również tarasy z naturalną trawą, o łącznej powierzchni 500 mkw. W słoneczne dni jest to idealne miejsce by zaczerpnąć świeżego powietrza. A jeśli już mowa, o rzeczach dodających energii, to nie można zapomnieć o kawie – kuchnie zaopatrzone są w najnowocześniejsze ekspresy szwajcarskiej firmy Franke oferują aromatyczną kawę i czekoladę z wybranym rodzajem mleka.


Dbając o potrzeby ciała, nie zapominamy o potrzebach ducha. Business Link Astoria poprzez biznes promuję sztukę. Cenieni polscy artyści stworzyli malunek natynkowy, inspirowany sztuką francuskiego malarza Francisa Picabii.

Biorąc pod uwagę przestrzeń doskonale dostosowaną do współczesnych warunków pracy, a także takie detale jak biuro czynne 24/7, szybki Internet Wi-Fi, elastyczny okres wynajmu i jednomiesięczny czas wypowiedzenia umowy, otrzymujemy miejsce pracy, w którym zadbano o każdy detal. Business Link Astoria to przestrzeń stworzona na miarę XXI wieku. Odpowiada na wszystkie potrzeby zarówno pracowników, jaki i pracodawców. Komfort, nowoczesny design, praktyczne rozwiązania i atmosfera sprzyjająca efektywnej pracy – to wszystko znajdziesz w Business Link Astoria.

Więcej infomacji o BUsiness Link Astoria znajduje się na stronie http://astoria.business.link/.

Pierwsza inwestycja Business Link o standardzie premium mieści się na 8 i 9 piętrze w warszawskiej Zebra Tower przy ulicy Mokotowskiej 1. Urządzone zostały według koncepcji najnowszego, duńskiego trendu Hygge. Zapewniając tym samym przytulne, domowe biura w eleganckiej odsłonieZnajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Są zarzuty dla zamieszanych w aferę SK Bank Wołomin. Jeden z największych przekrętów ostatnich lat
0 0Tak kantują turystów Holendrzy. Ujawniono skandal na kwiatowym targu
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła