Olga Nitkiewicz zwyciężczynią konkursu Lubelskie Business Class
Inkubatory AIP
20 lutego 2019, 09:23·2 minuty czytania
Publikacja artykułu: 20 lutego 2019, 09:23Dom Introwertyków to zwycięski pomysł licealistki z Kraśnika, która uczestniczyła w Programie skierowanym do uczniów szkół średnich województwa lubelskiego, organizowanym przez Biłgorajską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., przy partnerstwie Powiatu Kraśnickiego oraz we współpracy z firmą Michał Misztal European Business Advisory.
Olga Nitkiewicz zwyciężczynią Programu Lubelskie Business Class!
Program miał na celu budowanie i promowanie świadomości biznesowej młodych ludzi, by w przyszłości przyczynili się oni do zwiększenia potencjału ekonomicznego Lubelszczyzny. Do konkursu zostało zgłoszonych aż 40 pomysłów, z których najlepsze miały możliwość zaprezentowania się 10 października na Gali Finałowej w Zespole Szkół nr 2 w Kraśniku. Nagrodą główną dla najlepszego projektu był bon o wartości 2 500 zł.
Zwyciężczyni, jak sama mówi o sobie - lubi naprawdę wiele rzeczy, zaczynając od picia aromatycznej zielonej herbaty wieczorem po całym dniu pracy, kontaktu z przyrodą, rozmowami z drugim człowiekiem, czytaniem książki, a kończąc na tych trochę większej rangi jak: nabywanie nowych doświadczeń i umiejętności, czucie adrenaliny, możliwość wyrażania swojego zdania, poglądów, myśli i refleksji w bardzo różnorodny sposób. Jej największym marzeniem jest przede wszystkim skończenie szkoły i podjęcie działań związanych ze studiowaniem psychologii i zostanie ekspertem w tej dziedzinie oraz rozwijanie swojego pomysłu.
Dom introwertyków to projekt z pewnością nieszablonowy. Ludzie z brakiem poczucia przynależności do grup społecznych otrzymaliby przestrzeń, w której otoczeni byliby osobami z podobnymi problemami. Projekt stanowiłby rodzaj terapii grupowej dla młodzieży zamkniętej w sobie, polegającej na organizowaniu zajęć dotyczących m.in.: współpracy, pewności siebie, samokształcenia i filozofii.
Jak twierdzi Z wyciężeni - udział w programie Lubelskie Business Class dał jej niesamowicie dużo. Przez okres szkoleń i mentoringów bardzo rozwinęła swoją kreatywność i przedsiębiorczość, poznała ludzi z ogromną charyzmą, pasją i doświadczeniem.
Warto inwestować w młodzież, warto pobudzać pomysły biznesowe wśród młodzieży i my jako Powiat Kraśnicki stawiamy na takie właśnie rozwiązania, pobudzające ducha przedsiębiorczości wśród młodzieży, wśród mieszkańców powiatu kraśnickiego - mówi starosta kraśnicki Andrzej Maj.
Inicjatywy takie jak ta pokazują, że nawet w tak młodym wieku można zacząć realizować plany dotyczące przyszłości oraz spełniać swoje marzenia.