O autorze
W Instytucie Biznesu Rodzinnego wspieramy polskich przedsiębiorców rodzinnych i badaczy zajmujących się tematyką przedsiębiorczości rodzinnej. Tworzymy platformę wymiany wiedzy i doświadczeń wśród przedstawicieli świata biznesu i nauki oraz stymulujemy rozwój przedsiębiorczości wśród młodego pokolenia.

Współpracujemy z właścicielami wiodących polskich przedsiębiorstw rodzinnych, specjalistami wspierającymi ich w strategicznych decyzjach oraz naukowcami skupiających się na badaniach przedsiębiorczości rodzinnej.

Na blogu eksperci Instytutu Biznesu Rodzinnego dzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu innowacyjnych strategii rozwoju, planowania i wdrażania procesu sukcesji, optymalizacji rozwiązań prawnych i podatkowych, efektywnej komunikacji czy budowania marki firmy rodzinnej.

Prezentujemy tu również wyniki naszych badań oraz zapowiadamy nasze najważniejsze wydarzenia: Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych i konkurs Firma Rodzinna Roku.

Wsparcie dla firm - kredyt na innowacje technologiczne i program bezpłatnych gwarancji POIR

shutterstock
15 stycznia został ogłoszony kolejny, czwarty już konkurs "Kredyt na innowacje technologiczne", w ramach którego możliwe jest uzyskanie bezzwrotnej dotacji w wysokości do 70% kosztów kwalifikowanych inwestycji, maksymalnie 6 mln zł. Przedsiębiorcy mogą też obecnie skorzystać z programu bezpłatnych gwarancji POIR, które zabezpieczają spłatę nawet do 80% wartości kredytu inwestycyjnego, maksymalnie 2,5 mln euro. Obydwa rodzaje wsparcia są dostępne w Banku Millennium.


Kredyt na innowacje technologiczne przeznaczony jest na realizację inwestycji polegającej na wdrożeniu nowej lub znacząco ulepszonej w stosunku do dotychczas wytwarzanych na terytorium Polski technologii. W ramach kredytu firma może otrzymać bezzwrotne wsparcie w postaci premii technologicznej, przyznawanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) z przeznaczeniem na częściową spłatę kredytu zaciągniętego np. w Banku Millennium. Premia może wynieść do 70% wydatków kwalifikowanych dla mikro i małych firm oraz do 60% dla średnich, maksymalnie 6 mln zł. Wnioski o kredyt bankowy można składać już teraz, natomiast nabór wniosków o dotację rozpocznie się 15 lutego 2018 r. i zakończy 24 maja 2018 r. Konkurs zostanie podzielony na trzy rundy, a wniosek o dotację będzie można złożyć wyłącznie w jednej
z nich.

Innym rodzajem wsparcia są gwarancje udzielane w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój jako zabezpieczenie kredytu inwestycyjnego w złotówkach, przeznaczonego na realizację przedsięwzięcia związanego z wdrożeniem wyników prac B+R lub udzielonego innowacyjnemu przedsiębiorcy. Gwarancje te są szczególnie istotne dla firm, które ze względu na charakter działalności nie dysponują majątkiem wystarczającym na zabezpieczenie spłaty finansowania, a więc mają utrudniony dostęp do kredytów.

Gwarancje POIR zabezpieczają spłatę nawet do 80% wartości kapitału kredytu, do 2,5 mln euro. Są bezpłatne i mogą obejmować okres nawet do 20 lat. Proces udzielania gwarancji jest bardzo prosty i wygodny dla klienta, w Banku Millennium w całości realizowany wewnętrznie.


Więcej informacji na https://www.bankmillennium.pl/przedsiebiorstwa/produkty/finansowanie/kredyty
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.