O autorze
W Instytucie Biznesu Rodzinnego wspieramy polskich przedsiębiorców rodzinnych i badaczy zajmujących się tematyką przedsiębiorczości rodzinnej. Tworzymy platformę wymiany wiedzy i doświadczeń wśród przedstawicieli świata biznesu i nauki oraz stymulujemy rozwój przedsiębiorczości wśród młodego pokolenia.

Współpracujemy z właścicielami wiodących polskich przedsiębiorstw rodzinnych, specjalistami wspierającymi ich w strategicznych decyzjach oraz naukowcami skupiających się na badaniach przedsiębiorczości rodzinnej.

Na blogu eksperci Instytutu Biznesu Rodzinnego dzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu innowacyjnych strategii rozwoju, planowania i wdrażania procesu sukcesji, optymalizacji rozwiązań prawnych i podatkowych, efektywnej komunikacji czy budowania marki firmy rodzinnej.

Prezentujemy tu również wyniki naszych badań oraz zapowiadamy nasze najważniejsze wydarzenia: Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych i konkurs Firma Rodzinna Roku.

Ubezpieczenia komunikacyjne najlepsze z leasingiem

Marek Łazarz, Bank Millennium
Marek Łazarz, Bank Millennium Bank Millennium
W ostatnim czasie obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania ubezpieczeniami oferowanymi wraz z ofertą leasingową. Coraz częściej to ubezpieczenie decyduje o wyborze konkretnej oferty leasingowej. Dzieje się tak dlatego, że produkty ubezpieczeniowe towarzyszące ofercie leasingowej są bardzo atrakcyjne cenowo i zakresowo. Wiele z nich jest często niedostępnych dla klientów w ofercie indywidualnej, dlatego część klientów ponownie decyduje się na skorzystanie z leasingu ze względu na te ubezpieczenia. Największym zainteresowaniem cieszą się ubezpieczenia komunikacyjne roczne i wieloletnie oraz ubezpieczenie GAP i assistance, płatne wraz z miesięczną ratą leasingową.


Obserwowany w ostatnim czasie wzrost cen ubezpieczeń komunikacyjnych przekonał większość klientów do zawierania ubezpieczeń wieloletnich i rozkładania ich kosztu na cały okres trwania umowy leasingowej. Wpływa to na stabilność i przewidywalność przepływów finansowych, zwłaszcza w firmach transportowych, które w przypadku ubezpieczeń wieloletnich mają możliwość przewidywania kosztów w długim okresie.
Z ubezpieczenia wieloletniego w praktyce mogą skorzystać jedynie klienci firm leasingowych, dla których jest to jedna z najkorzystniejszych form ubezpieczenia pojazdów nowych jak i używanych. Niektóre programy dealerskie oferują taką formę ubezpieczenia, ale są to rzadkie przypadki. Polisa może zostać zawarta na okres od dwóch do maksymalnie pięciu lat. Używane samochody osobowe objęte takim ubezpieczeniem, w chwili wygaśnięcia polisy wieloletniej muszą być nie starsze niż 60 miesięcy, natomiast pojazdy ciężarowe – nie starsze niż 84 miesiące. Korzyści z takiego rozwiązania to przede wszystkim gwarancja stałego i niezmiennego kosztu ubezpieczenia pojazdu przez cały okres leasingu niezależnie od ilości szkód w tym okresie oraz brak konieczności opłaty dodatkowej składki z tytułu wypłaty odszkodowania za szkodę.
Świetnym uzupełnieniem dla „wielolatka” jest Ubezpieczenie Straty Finansowej GAP, również dostępne jedynie w firmach leasingowych i u wybranych dealerów. Pokrywa ono stratę finansową, będącą efektem utraty wartości pojazdu w czasie, powstałą w wyniku wystąpienia szkody całkowitej z AC lub OC oraz kradzieży. Ubezpieczenie autocasco pokrywa standardowo odszkodowanie do wysokości wartości rynkowej pojazdu z dnia szkody. Powstaje jednak luka w postaci utraconej wartości pojazdu. Ubezpieczenie GAP pozwala na zmniejszenie rozmiarów straty finansowej klienta.

Autor: Marek Łazarz, Członek Zarządu Millennium Leasing
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.