O autorze
W Instytucie Biznesu Rodzinnego wspieramy polskich przedsiębiorców rodzinnych i badaczy zajmujących się tematyką przedsiębiorczości rodzinnej. Tworzymy platformę wymiany wiedzy i doświadczeń wśród przedstawicieli świata biznesu i nauki oraz stymulujemy rozwój przedsiębiorczości wśród młodego pokolenia.

Współpracujemy z właścicielami wiodących polskich przedsiębiorstw rodzinnych, specjalistami wspierającymi ich w strategicznych decyzjach oraz naukowcami skupiających się na badaniach przedsiębiorczości rodzinnej.

Na blogu eksperci Instytutu Biznesu Rodzinnego dzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu innowacyjnych strategii rozwoju, planowania i wdrażania procesu sukcesji, optymalizacji rozwiązań prawnych i podatkowych, efektywnej komunikacji czy budowania marki firmy rodzinnej.

Prezentujemy tu również wyniki naszych badań oraz zapowiadamy nasze najważniejsze wydarzenia: Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych i konkurs Firma Rodzinna Roku.

Ubezpieczenia komunikacyjne najlepsze z leasingiem

Marek Łazarz, Bank Millennium
Marek Łazarz, Bank Millennium Bank Millennium
W ostatnim czasie obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania ubezpieczeniami oferowanymi wraz z ofertą leasingową. Coraz częściej to ubezpieczenie decyduje o wyborze konkretnej oferty leasingowej. Dzieje się tak dlatego, że produkty ubezpieczeniowe towarzyszące ofercie leasingowej są bardzo atrakcyjne cenowo i zakresowo. Wiele z nich jest często niedostępnych dla klientów w ofercie indywidualnej, dlatego część klientów ponownie decyduje się na skorzystanie z leasingu ze względu na te ubezpieczenia. Największym zainteresowaniem cieszą się ubezpieczenia komunikacyjne roczne i wieloletnie oraz ubezpieczenie GAP i assistance, płatne wraz z miesięczną ratą leasingową.


Obserwowany w ostatnim czasie wzrost cen ubezpieczeń komunikacyjnych przekonał większość klientów do zawierania ubezpieczeń wieloletnich i rozkładania ich kosztu na cały okres trwania umowy leasingowej. Wpływa to na stabilność i przewidywalność przepływów finansowych, zwłaszcza w firmach transportowych, które w przypadku ubezpieczeń wieloletnich mają możliwość przewidywania kosztów w długim okresie.
Z ubezpieczenia wieloletniego w praktyce mogą skorzystać jedynie klienci firm leasingowych, dla których jest to jedna z najkorzystniejszych form ubezpieczenia pojazdów nowych jak i używanych. Niektóre programy dealerskie oferują taką formę ubezpieczenia, ale są to rzadkie przypadki. Polisa może zostać zawarta na okres od dwóch do maksymalnie pięciu lat. Używane samochody osobowe objęte takim ubezpieczeniem, w chwili wygaśnięcia polisy wieloletniej muszą być nie starsze niż 60 miesięcy, natomiast pojazdy ciężarowe – nie starsze niż 84 miesiące. Korzyści z takiego rozwiązania to przede wszystkim gwarancja stałego i niezmiennego kosztu ubezpieczenia pojazdu przez cały okres leasingu niezależnie od ilości szkód w tym okresie oraz brak konieczności opłaty dodatkowej składki z tytułu wypłaty odszkodowania za szkodę.
Świetnym uzupełnieniem dla „wielolatka” jest Ubezpieczenie Straty Finansowej GAP, również dostępne jedynie w firmach leasingowych i u wybranych dealerów. Pokrywa ono stratę finansową, będącą efektem utraty wartości pojazdu w czasie, powstałą w wyniku wystąpienia szkody całkowitej z AC lub OC oraz kradzieży. Ubezpieczenie autocasco pokrywa standardowo odszkodowanie do wysokości wartości rynkowej pojazdu z dnia szkody. Powstaje jednak luka w postaci utraconej wartości pojazdu. Ubezpieczenie GAP pozwala na zmniejszenie rozmiarów straty finansowej klienta.

Autor: Marek Łazarz, Członek Zarządu Millennium Leasing
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Są zarzuty dla zamieszanych w aferę SK Bank Wołomin. Jeden z największych przekrętów ostatnich lat
0 0Tak kantują turystów Holendrzy. Ujawniono skandal na kwiatowym targu
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła