O autorze
Związany z branżą telekomunikacyjną i informatyczną od 1986 roku.
Od 2000 do 2010 r. związany z grupą Telekomunikacji Polskiej. Od 2005 roku związany z Krajową Izbą Gospodarczą, jako przewodniczący Komitetu Teleinformatyki, Komunikacji Elektronicznej i Strategii Biznesowych, członek Rady KIG oraz doradca Prezesa.
Od 2010 do 2013 r. Dyrektor Biura ds. Innowacyjnej Gospodarki oraz Zastępca Sekretarza Generalnego KIG. Od 2013 r. Prezes Krajowej Izby Gospodarki Cyfrowej, DigiCom.
Od 2013 r. Dyrektor ds. Rozwoju w Krajowej Izbie Gospodarczej.
Od 2013 r. Wiceprezes Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów NOSTRA RES.
Współpracuje z wieloma jednostkami biznesowymi, naukowymi oraz rządowymi w Polsce i na świecie.

Reforma Kulturowa 2020, 2030, 2040


Nowoczesny kraj to głównie nowoczesne społeczeństwo, które chce i rozumie zmiany, mając nadzieję, że są one kreatorem lepszego życia nie tylko w rozumieniu ekonomii, ale też i socjologii.
Wiemy od lat, że sama ilość studentów, nowego wyposażenia uczelni, ilości tzw. start up’ów (choć termin ten podobnie jak kiedyś słowo „projekt”, czy odmieniane na wszelkie rodzaje słowo „innowacja” – mocno jest już zdewaluowane), znaczny strumień pieniędzy zasilający stymulowanie rozwoju naszego kraju – nie wystarczy, jeśli nie nadąży za tym istotna zmiana kulturowa.
Krajowa Izba Gospodarcza jest od 6 lat organizatorem Kongresu Innowacyjnej Gospodarki. Tradycją stało się, iż na potrzeby dorocznych czerwcowych dyskusji przygotowywany jest tzw. „raport”, który później staje się de facto materiałem programowym. W tym roku powstał materiał przygotowany przez konsylium w składzie: Edwin Bendyk, Robert Kwaśnica, Elżbieta Mączyńska, Janusz Czapiński, Jarosław Makowski, Andrzej Olechowski, Przemysław Czapliński, Radosław Markowski, Jacek Santorski, Anna Giza-Poleszczuk, Mirosława Marody i Jacek Żakowski pod znaczącym tytułem – „Reforma Kulturowa 2020, 2030, 2040”
Serdecznie zachęcam do pobrania w pliku pdf lub mp3 na stronie http://www.kig.pl/raport-reforma-kulturowa-2020-2030-2040.html treści raportu. jestem przekonany, iż lektura jego pozwoli nam wszystkim lepiej zrozumieć mechanizmy, które są niezbędne do budowy nowoczesnego, dostatniego kraju.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.