Branża fotowoltaiki w liczbach i wrażenia po Targach Enex

W ostatnim czasie, dla branży odnawialnych źródeł energii, odbyło się ważne wydarzenie. Targi Enex to już kultowe miejsce gdzie spotykamy się, wystawiamy i dyskutujemy nad przyszłością branży OZE, jak i całej branży energetycznej.


Sama wystawa przeznaczona jest, w głównej mierze, dla branżowych zwiedzających, którzy pragną nawiązać współpracę z partnerami z gałęzi energetyki zawodowej i OZE. Gośćmi wydarzenia są przedstawiciele firm, takich jak zakłady energetyczne, producenci osprzętu i urządzeń dystrybuujących energię, specjaliści oraz naukowcy z uczelni technicznych. W tym roku zaszczycili nas także politycy (rok wyborczy?). Gośćmi targów był wicepremier Jarosław Gowin i minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Przykro mi, tak osobiście, że nie znaleźli czasu dla nas na mały wywiad do tej notki (uśmiech).


W tym roku padł rekord. W wydarzeniu wzięły udział 84 firmy z czterech krajów: Polski, Niemiec, Czech i Chin. Według szacunków organizatorów targi odwiedziło jakieś 6 tyś osób. Czuliśmy ich dobrą energię. Według moich obserwacji było bardzo dużo nowych osób, profesjonalistów z innych dziedzin, którzy chcieliby się przebranżowić i stać się częścią branży Odnawialnych Źródeł Energii. To świadczy o coraz większym rozwoju, profesjonalizacji oraz atrakcyjności naszej branży w Polsce. Miałem dużo pytań odnośnie kogo dziś szuka branża fotowoltaiki i jak zacząć swoją karierę jako instalator znajdując wiarygodnych partnerów.


Dlatego, wszem i wobec, w związku z niezwykle dynamicznym rozwojem ogłaszam nabór instalatorów w Vertigo Green Energy. Oferujemy najlepsze wynagrodzenie, ale również oczekujemy najwyższych kompetencji. Chcesz zarabiać i masz kompetencje - wysyłaj zgłoszenie info@vge.pl


Jestem również pod wrażeniem ilości ludzi zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii, w tym pomp ciepła czy właśnie fotowoltaiki. Na panelach eksperckich, gdzie dyskutowaliśmy na temat przyszłości branży oraz nowinek technologicznych były pełne sale. Robi to niesamowity efekt, kiedy tyle ludzi słucha i chce wiedzieć więcej o energetyce przyszłości, w tym, jak połączyć pompy ciepła i fotowoltaikę, albo co to znaczy, że dom może być bez rachunku. Ciekawe prawda?

Wszystko to, to mrówcza praca i należą się za nią podziękowania dla Grzegorza Burka, Bogdana Szymańskiego, jak i całemu zespołowi redakcji Glob Energria. W Wielkopolsce mamy powiedzenie: praca u podstaw przynosi głośne efekty.
Warto także wspomnieć o raporcie przygotowanym przez zespół stowarzyszenia, działającego na rzecz fotowoltaiki Polska PV, którego jesteśmy członkiem, a prezentacja miała miejsce podczas Targów ENEX. Kluczowe wskaźniki pokazują jak bardzo nasza branża się rozwija, a zatem i jak rośniemy w liczbach.Możemy śmiało powiedzieć, że wartość rynku mikroinstalacji jest wręcz skokowa. Najprawdopodobniej możemy podziękować za zainteresowanie fotowoltaiką politykom i ich debacie na temat, nieuniknionych, podwyżek prądu, ale jeśli chodzi o biznes, to również obserwujemy spory ruch w interesie, jakby to powiedział klasyk. Świadczą o tym dane pochodzące z badań przeprowadzonych przez stowarzyszenie Polska PV.Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na budowanie elektrowni słonecznych i widać to na powyższym wykresie. Uważam, że to bardzo dobrze, ponieważ także strategicznie, przedsiębiorstwa zauważyły możliwości uniezależnienia się od podwyżek energii elektrycznej. Obserwujemy to na co dzień w Vertigo Green Energy, ale mamy także to pokazane w liczbach na powyższych wykresach.Podsumowując

Przed nami na pewno jeszcze wiele pracy aby fotowoltaika trafiła pod strzechy, ale rok 2019 może być tym rokiem, w którym świadomość o Odnawialnych Źródłach Energii trwale zagości w świadomości ludzi w Polsce. Świadczy o tym zainteresowanie mediów, ale także liczby montowanych instalacji oraz skumulowana ich moc. Nie ma odwrotu od zielonej energii,
a wręcz przeciwnie – jest to przyszłość nasza, ale przede wszystkim naszych dzieci i wnuków.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.