O autorze
Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Zawodowo startupowiec, przedsiębiorca, manager. Fascynat nowych mediów. CEO w PayLane.

Pisze, występuje na konferencjach, doradza startupom. O biznesie, web biznesie i startupach pisze również na KarolZielinski.com. O innych rzeczach pisze na KarolZielinski.pl, nagrywa filmy na YouTubie i prowadzi podcast.

Jak pomagamy robić biznes globalny z Europy?

Wraz ze startem nowego programu PayLane Evolve! firmy i startupowcy z każdego zakątku globu dostały możliwość robienia biznesu z Europy.


Przechwalać się programem nie chcę. Czuję się jednak w obowiązku choćby w kilku słowach wytłumaczyć czym "ów coś" jest.

Założenie programu jest następujące... skądkolwiek jesteś - pomożemy ci (a konkretniej nasi partnerzy ci pomogą) założyć spółkę w dowolnym (wybranym przez siebie) kraju europejskim, otworzyć tam konto bankowe, załatwić wszystkie formalności. Do tego dostajesz porady prawne i księgowe oraz płatności online od PayLane, by sprzedawać w Internecie. Dodatkowo dostajesz zaś usługi naszych partnerów, z atrakcyjnymi zniżkami oraz kontakty do różnego rodzaju osób, czy firm (partnerów programu), które mogłyby ci pomóc robić biznes globalny z Europy. Biznes internetowy przede wszystkim, bowiem w tym się specjalizujemy.


Po co w ogóle to wszystko?
Panuje (nie tylko w Polsce, czy Europie zresztą) przeświadczenie, że aby robić biznes globalny należy przenieść się do Stanów. Najlepiej samemu fizycznie. A jeśli tak nie da rady, to choćby w formie spółki na miejscu. Tymczasem wiele firm - europejskich właśnie - udowodniło, że nie ma takiej konieczności. Europa również jest świetnym miejscem do robienia biznesu globalnego, o czym my wszyscy bardzo często zapominamy.


Posiadanie firmy w Stanach, czy jakimkolwiek innym kraju znacznie może nam ułatwić dostęp do tego konkretnego rynku. W przypadku Stanów - do rynku amerykańskiego, Niemiec - niemieckiego, Polski - polskiego, itp. Jednak w przypadku gdy mowa jest o robieniu biznesu globalnego, równie dobrą lokalizacją dla naszej firmy może okazać się Warszawa, Gdańsk, Londyn, Paryż, Berlin czy Lublana. Nie ma zasady.


Czemu warto robić biznes globalny z Europy?
Europa jest bardzo fajnym miejscem na świecie. Bardzo fajnym miejscem do życia i robienia biznesu.

A dzięki otwartym granicom, wspólnej walucie (w niektórych krajach), w miarę podobnych regulacjach prawnych, czy bliskości poszczególnych krajów - każdy, kto sprzedaje stąd właśnie, dostaje niesamowite możliwości rozwoju swojego biznesu.

I nie ma tu wielkiego znaczenia czy prowadzisz firmę w Polsce, Niemczech, UK, czy Hiszpanii. Dzięki obecności tutaj, dostajesz dostęp do europejskiego systemu startupowego, europejskich dotacji, rynków zbytu, inwestorów, kontaktów... Dostajesz wszystko to, co potrzebne jest do zbudowania pełnokrwistego biznesu globalnego.

To też na każdym kroku staramy się pokazywać ludziom z innych części świata. Europa jest świetna i warto tu być. Na Stany zaś patrzeć jak na rynek zbytu. Nie na miejsce, skąd musimy prowadzić biznes.

Takie samo spojrzenie polecam też Tobie.

-

Znajdziesz mnie też na KarolZielinski.pl oraz (biznesowo) na KarolZielinski.com

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)