O autorze
Moje motto brzmi: innovate creation - create innovation. W kontekście trendu do umiędzynarodowienia innowacji polski ekosystem musi zmierzyć się z podwójnym wyzwaniem. To konieczność stymulacji trwałych, partnerskich powiązań w ramach europejskiego ekosystemu innowacji jaki i strategiczne wykorzystanie zasobów celem budowy przewagi konkurencyjnej w dobie gospodarki opartej na wiedzy. Na gruncie polskim nowe otwarcie wymaga konsolidacji narodowego i regionalnych systemów innowacji poprzez tworzenie sieci powiązań instytucjonalno-biznesowo-akademickich w modelu potrójnej helisy.

Doświadczenie zdobyłem biorąc udział m.in w projektach międzynarodowych, panelu konsultacyjnym przy Premierze Irlandii, współpracując z agendami Komisji Europejskiej, europejskimi organizacjami typu RTO czy z sieciami akademicko- przemysłowymi oraz inteligentnymi specjalizacjami w Polsce. Wiedza raz usystematyzowana staje się systemem działania. Zapraszam do lektury bloga!

INNPoland wspiera VI Forum Młodzi Innowacyjni

http://cubeit.io/
W dniu 13 maja br., a więc za niespełna 3 dni, w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbędzie się VI Forum Młodzi Innowacyjni. INNPoland będzie również obecne w trakcie wydarzenia, na które zapraszamy w imieniu organizatorów wszystkie zainteresowane nim osoby.


Przedsiębiorczość wśród młodych Polaków (poniżej 30 roku życia) jest zdecydowanie powyżej średniej dla krajów UE. Udział młodych wśród ogółu przedsiębiorców w Polsce sięga 34 procent, o ponad 10 procent więcej niż średnia dla UE.


Jednakże sytuacja młodych przedsiębiorstw w Polsce jest trudna. Wielu z nich nie potrafi przetrwać na rynku pierwszych pięciu lat swojej działalności.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Krajowa Izba Gospodarcza pod marką „Młodzi Innowacyjni” stworzyła inicjatywę, której misją jest zintegrowanie najważniejszych organizacji otoczenia młodego biznesu, szkół wyższych, inkubatorów przedsiębiorczości, parków naukowo-technologicznych, a przede wszystkim młodych innowacyjnych przedsiębiorców.


W tym roku mamy już szóstą edycję tej cennej inicjatywy.
Celem tegorocznego spotkania z udziałem pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Miasta Stołecznego Warszawa jest stworzenie warunków i możliwości dla młodych polskich start-upowców aby spotkać się z reprezentantami innowacyjnych polskich firm i spółek, by wymienić się wiedzą, doświadczeniem i poszukać nowych partnerów biznesowych.
Oficjalnym organizatorem spotkania jest ONZ Global Compact, która jest największą na świecie inicjatywą ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju.


W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane najciekawsze polskie start-upy, innowacyjne firmy oraz najlepsi polscy naukowcy m.in. z Oxford i Cambridge.

Odbędą się również kuluarowe spotkania w formule szybkich randek przedsiębiorców ze startupami, tworzącymi rozwiązania, np. w zakresie bankowości mobilnej. Z listy startupów przedsiębiorca wybierze następnie max. 6 startupów, spośród których z każdym odbędzie 20-minutowe spotkanie.

W ramach dyskusji panelowych przewiduje się poruszenie tak istotnych zagadnień jak funkcjonowanie międzyresortowej Rady ds. Innowacyjności, której misją jest podniesienie konkurencyjności polskiej gospodarki m.in. poprzez stworzenie przestrzeni prawno-gospodarczej, koniecznej dla lepszej współpracy biznesu, nauki i startupów, a także poprzez nadzór nad programowaniem i implementacją założeń polityki rozwojowej Rządu RP obwieszczonej w ramach Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Pana Ministra Mateusza Morawieckiego.

Jednym z wiodących wątków będzie również dyskusja na temat największych barier transferu wiedzy do gospodarki i najlepszych praktyk współpracy stosowanych w najbardziej innowacyjnych gospodarkach świata. W trakcie tej debaty swoje stanowisko przedstawią nam reprezentanci Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Zaprezentowany zostanie również powstały z inicjatywy m.st. Warszawa program Startup Hub Warsaw, a realizowany przez fundację Startup Hub Poland, która zarówno przyciąga do Polski największe talenty inżynieryjne ze świata, jak i również inwestuje w polskich naukowców.

Na chwilę obecną wydaje się, że jedną z najważniejszych kwestii jest integracja ekosystemu start-upowego wokół tzw. 8 potencjalnych programów rozwojowych w ramach wspomnianego powyżej Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Czy spotkanie odpowie na palące kwestie i czy Polskę stać na próbę transferu skandynawskich modeli zarządzania innowacjami- które zakładają ścisłą współpracę nie tylko sektora prywatnego ale również i spółek Skarbu Państwa ze środowiskiem start-upów- na lokalne podwórko pozostaje kwestią otwartą.

Zapraszam w imieniu organizatorów do udziału w tym wydarzeniu po wcześniejszej rejestracji

Impreza cieszy się olbrzymim zainteresowaniem więc gdyby nie udało się Wam zarejestrować to proszę o kontakt osobisty ze mną. Kontakt możliwy @ kazik_anhalt@yahoo.com

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.