O autorze
Moje motto brzmi: innovate creation - create innovation. W kontekście trendu do umiędzynarodowienia innowacji polski ekosystem musi zmierzyć się z podwójnym wyzwaniem. To konieczność stymulacji trwałych, partnerskich powiązań w ramach europejskiego ekosystemu innowacji jaki i strategiczne wykorzystanie zasobów celem budowy przewagi konkurencyjnej w dobie gospodarki opartej na wiedzy. Na gruncie polskim nowe otwarcie wymaga konsolidacji narodowego i regionalnych systemów innowacji poprzez tworzenie sieci powiązań instytucjonalno-biznesowo-akademickich w modelu potrójnej helisy.

Doświadczenie zdobyłem biorąc udział m.in w projektach międzynarodowych, panelu konsultacyjnym przy Premierze Irlandii, współpracując z agendami Komisji Europejskiej, europejskimi organizacjami typu RTO czy z sieciami akademicko- przemysłowymi oraz inteligentnymi specjalizacjami w Polsce. Wiedza raz usystematyzowana staje się systemem działania. Zapraszam do lektury bloga!

INNPoland wspiera VI Forum Młodzi Innowacyjni

http://cubeit.io/
W dniu 13 maja br., a więc za niespełna 3 dni, w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbędzie się VI Forum Młodzi Innowacyjni. INNPoland będzie również obecne w trakcie wydarzenia, na które zapraszamy w imieniu organizatorów wszystkie zainteresowane nim osoby.


Przedsiębiorczość wśród młodych Polaków (poniżej 30 roku życia) jest zdecydowanie powyżej średniej dla krajów UE. Udział młodych wśród ogółu przedsiębiorców w Polsce sięga 34 procent, o ponad 10 procent więcej niż średnia dla UE.


Jednakże sytuacja młodych przedsiębiorstw w Polsce jest trudna. Wielu z nich nie potrafi przetrwać na rynku pierwszych pięciu lat swojej działalności.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Krajowa Izba Gospodarcza pod marką „Młodzi Innowacyjni” stworzyła inicjatywę, której misją jest zintegrowanie najważniejszych organizacji otoczenia młodego biznesu, szkół wyższych, inkubatorów przedsiębiorczości, parków naukowo-technologicznych, a przede wszystkim młodych innowacyjnych przedsiębiorców.

W tym roku mamy już szóstą edycję tej cennej inicjatywy.
Celem tegorocznego spotkania z udziałem pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Miasta Stołecznego Warszawa jest stworzenie warunków i możliwości dla młodych polskich start-upowców aby spotkać się z reprezentantami innowacyjnych polskich firm i spółek, by wymienić się wiedzą, doświadczeniem i poszukać nowych partnerów biznesowych.
Oficjalnym organizatorem spotkania jest ONZ Global Compact, która jest największą na świecie inicjatywą ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju.


W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane najciekawsze polskie start-upy, innowacyjne firmy oraz najlepsi polscy naukowcy m.in. z Oxford i Cambridge.

Odbędą się również kuluarowe spotkania w formule szybkich randek przedsiębiorców ze startupami, tworzącymi rozwiązania, np. w zakresie bankowości mobilnej. Z listy startupów przedsiębiorca wybierze następnie max. 6 startupów, spośród których z każdym odbędzie 20-minutowe spotkanie.
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Prestiżowy konkurs dla polskich start-upów. Najlepsi pojadą do Doliny Krzemowej
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0Trump bije się z Chińczykami, obrywa Polska. Musimy wybrać: pieniądze czy bezpieczeństwo
0 0Już nawet Amerykanie wiedzą, że wizy zostaną zniesione. Oto mocny dowód
0 0Duże zmiany w Allegro. Ogłoszenia bez opłat i przestrzeń dla osób prywatnych