O autorze
Moje motto brzmi: innovate creation - create innovation. W kontekście trendu do umiędzynarodowienia innowacji polski ekosystem musi zmierzyć się z podwójnym wyzwaniem. To konieczność stymulacji trwałych, partnerskich powiązań w ramach europejskiego ekosystemu innowacji jaki i strategiczne wykorzystanie zasobów celem budowy przewagi konkurencyjnej w dobie gospodarki opartej na wiedzy. Na gruncie polskim nowe otwarcie wymaga konsolidacji narodowego i regionalnych systemów innowacji poprzez tworzenie sieci powiązań instytucjonalno-biznesowo-akademickich w modelu potrójnej helisy.

Doświadczenie zdobyłem biorąc udział m.in w projektach międzynarodowych, panelu konsultacyjnym przy Premierze Irlandii, współpracując z agendami Komisji Europejskiej, europejskimi organizacjami typu RTO czy z sieciami akademicko- przemysłowymi oraz inteligentnymi specjalizacjami w Polsce. Wiedza raz usystematyzowana staje się systemem działania. Zapraszam do lektury bloga!

Siła prostoty czyli innowacje po polsku

Karma Clutch
Karma Clutch
Polski start-up podbija Dolinę Krzemową. Od dziś sklerotycy, zakręceńcy i wiecznie zabiegani mogą spać spokojnie bo jak mówi nasze przysłowie: lepiej z mądrym zgubić... tym bardziej, że teraz można już bez konsekwencji


Polak znów potrafi! Polski rewelacyjny pomysł na globalne biuro rzeczy znalezionych - KARMA CLUTCH w dziesiątce najbardziej innowacyjnych startupów w USA obok takich potęg jak UBER, NOMADIC czy DeepMap.

Grzegorz A. Misiąg może zostać Innovatorem roku 2017 - najbardziej innowacyjnego startupu w Dolnie Krzemowej.

Przez ponad rok udoskonalał wraz z programistami narzędzie, które pomoże milionom ludzi na całym świecie znajdować zgubione rzeczy. Aplikacja powstała dzięki wspólnej pracy polsko-amerykańskiego zespołu, który wcześniej stworzył m.in skuteczną aplikację do wyłapywania w sieci pedofilii. Startup jest częścią ponadnarodowego, gospodarczego programu dla polskich innowacji - Polska 3.0, w ramach którego rozwijane są ważne dla społeczeństwa, innowacyjne projekty.

W kolejce do współpracy z KARMA CLUTCH stoją już światowe marki producentów rowerów, okularów, telefonów a nawet zgłaszają się organizacje związane z domowymi pupilami.

Hasło Karmy: "If it's important for you it's important for us" idealnie odzwierciedla ideę rewolucji w naklejce - posiadając Karmę Clutch możesz nią opatrzyć każdą cenną dla Ciebie rzecz, a ten kto ją znajdzie i zwróci, otrzyma za nią nagrodę. System przewiduje zarówno spotkania z tym, kto odnalazł zgubę jak również pełną anonimowość, gdy właściciel sobie tego życzy.

Każdy zna uczucie zimnego potu na skroni, gdy w podróży lub pośpiechu codziennego życia uświadamia sobie, że po drodze zgubił coś dla niego cennego. Tylko gdzie zacząć szukać?

Już wkrótce miliony dokumentów, notesy i pamiętniki, torby, klucze, telefony czy pupile będą mogły po chwili wrócić do właściciela.

30 000 000 na tak dla Karmy Clutch - tyle właśnie wyświetleń zyskał film demonstracyjny Karmy w USA.

Znany brytyjski przedsiębiorca i miliarder Richard Branson, powiedział że wierzy w ten projekt, bo wierzy, że dobra karma wraca i już za sam pomysł Polak powinien dostać nagrodę.

Szkoda tylko, że aby odnieść sukces trzeba wyjechać z Polski, a przecież polskie miasta przy inteligentnej konstrukcji swoich ekosystemów innowacji mogłyby start-upy generować i zatrzymywać w Polsce dobra idea bowiem zeskaluje się sama.

Włodarze myślcie! To nie boli
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł