O autorze
Corporate Differently Founder, VIce President 4.0 Energy Colutions
Lider, Ekspert od przełomowych modeli biznesowych
Fan praktycznych rozwiązań do zastosowania już od zaraz

16 lat doświadczenia zawodowego w zarządzaniu finansami, międzynarodowymi strukturami korporacyjnymi na najwyższych stanowiskach zarządczych

Ponad 29 tys. godzin doświadczenia w zarządzaniu zespołami

Współpracował z firmami na 5 kontynentach, z 30 krajów w tym ponad dwudziestoma największymi organizacjami na świecie – w większości z listy Fortune 500

Absolwent Harvard Business School, kierunek Disruptive Business Model

Mentor w programie „Na start” – program dla młodzieży z domów dziecka przygotowujący do zawodowego startu w przyszłość

Firma, w której był dyrektorem finansowym zdobyła, Diament Forbes'a za najszybciej rozwijającą się firmę w branży energetycznej pod względem wartości

Wyróżniony Tygrysem Biznesu za wpływ na rozwój branży outsourcingowej w Polsce

W 2016 roku Krzysztof otrzymał nagrodę dla Najlepszego Managera w Europie Środkowo Wschodniej w branży Outsourcingowej

Pasja. Jak ją znalazłem

To nie będzie następny artykuł o tym jak zdobyć klientów, jak uczynić firmę bardziej efektywną czy bardziej dochodową. Nie będzie o tym jak zarządzać ludźmi w międzynarodowym środowisku i o robotyce. To będzie artykuł o pasji - i to tu, a nie na Fejsie.


60% ludzi deklaruje, że nie ma pasji, że żyje pracą i domem, czując, że życie ucieka im przez palce. Chcą być szczęśliwi, lecz nie wiedzą jak.

Ja też tak miałem.

Jakiś czas temu stałem przed momentem - co dalej, gdzie iść, co robić? Szukałem celu w życiu, spełnienia, czegoś co daje satysfakcję. Przerobiłem setki ćwiczeń na uważność, znalezienia sensu życiowego i pasji, byłem na szkoleniach, spotkaniach motywacyjnych, przeczytałem dziesiątki książek i...


Znalazłem pasję, która jest zbieżna z moimi wartościami, a przede wszystkim jedną wartością: WOLNOŚĆ, którą kocham nad życie. Wolność wyboru, wolność ustalania własnych zasad i przede wszystkim wolność w pozwoleniu sobie na życie w zgodzie ze sobą, bez względu na to co inni mówią i myślą.
Pasji nie szuka się na kartce papieru wypisując swoje mocne i słabe strony, nie szuka się jej w książkach, nie szuka jej się oglądając telewizję. Znajduje się ją wychodząc z domu, próbując różnych rzeczy i sprawdzanie czy dają Ci satysfakcję. Uważność na to co mówi serce jest drogowskazem. Za każdym razem, kiedy czujesz radość idź w tym kierunku, czasem będzie strach, czasem lęk, lecz kiedy przezwyciężysz jedno i drugie znajdziesz swoją pasję. Serce i radość to Twój kompas, nie kartka papieru i długopis.


A skąd będziesz wiedzieć, że to TA pasja?

Będziesz szukać wszędzie informacji na jej temat, na myśl o godzinie spędzonej z pasją będzie Ci biło szybciej serce, krew będzie płynąć szybciej, a Ty nie będziesz mógł zasnąć, bo ciągle w myślach będziesz mieć swoją pasję. Kiedy zadzwoni klient będziesz mówić - dziś nie mogę idę na spotkanie z pasją.

Kiedy wczoraj jeden z ziomków zapytał mnie na spocie, dlaczego noszę czapkę z pomponem - przecież one są już niemodne, a ja wyglądam w niej jak Janusz Kitesurfingu - odpowiedziałem, że bardzo się z tego cieszę i nie przeszkadza mi to, że inni tak mnie odbierają, bo czapka jest mega wygodna i spełnia swoją funkcję. A ja sam jestem tu, żeby być wolnym, a nie się spinać z powodu pompona.

Przekonałem się także, że wszystko co robiłem w sporcie przez ostatnie 2 lata prowadziło mnie do tego jednego sportu. Na początku myślałem, że chodzi o zdrowie i pewnie chodziło, potem o sprawdzenie siebie - i pewnie chodziło, dziś wiem, że te dwa lata przygotowałem się do założenia deski i wypłynięcie w morze.

Nawet tegoroczny Runmageddon z wspaniała grupą Dam Radę! był przygotowaniem - nie lubiłem zimnej wody - a przebiegliśmy w 4-stopniowej wodzie 2 kilometry. Wczoraj, kiedy po raz kolejny napiłem się słonej wody zarozumiałemu, że te 2 kilometry były właśnie po to, żeby w deszczu, silnym wietrze i zimnej wodzie robić to w czym się zakochałem.

Dziękuję życie, że dajesz mi możliwość doświadczać takich momentów.

Trzymajcie się moi drodzy - kiedy jutro będziecie szli do pracy to zastanówcie się, czy jeśli to byłby wasz ostatni dzień życia to czy chcielibyście spędzić go w tej właśnie pracy. Jeśli nie - to zmieniajcie to, bo może nie jutro, ale kiedyś będzie wasz ostatni dzień, a wtedy na zmianę będzie za późno, Wolność to przede wszystkim odwaga na życie w zgodzie ze sobą.

Życzę Wam wolności!

Ten film oddaje kwintesencję, tego co czuję kiedy jestem na wodzie!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła
0 0Słodkie napoje jak papierosy. W tym kraju ich reklamowanie będzie całkowicie zakazane
0 0Zbliża się poniedziałek, a ty nie masz energii? Sprawdź, ile kawy będziesz potrzebował
BIZNES 0 0Jak to wędlina, skoro mięsa nie ma? Mięsożercy narzekają, ale w ten biznes wchodzą potentaci
0 0Potężny zastrzyk finansowy dla polskiej pisarki. Wiemy, ile Tokarczuk zarobi na Noblu
0 0Milion złotych na emeryturę. Wystarczy, że będziesz tyle zarabiać i odkładać co miesiąc 15 proc.
0 0Joker bije rekordy nie tylko w kinach. Ludzie wyszukują bohatera... w filmach dla dorosłych
BIZNES 0 0Mówili im, że zaraz upadną. A one pokazały, że da się w Polsce zarabiać na japońskich książkach
TYLKO U NAS 0 0Ban od Facebooka trwa juz miesiąc, a firma cierpi. Sadowski zdradza, jak to wpływa na Brand24
NAUKA 0 0"Straciliśmy szansę na polskiego noblistę". Kontrowersje wokół prestiżowej nagrody
0 0Groźny atak na klientów polskiego Orange. Uważaj na taką wiadomość
KARIERA 0 0"Nie można nas tak zajeżdżać". Oni wyrobili miliony godzin pracy ponad normę
0 0Na przesyłkach z AliExpress tracimy wielkie pieniądze. Skarbówka rozkłada ręce