O autorze
Nazywam się Marcin Brzeziński i jestem właścicielem firmy Gogler. Rozwijam dziś biznesy ponad dwustu przedsiębiorstw w całym kraju, doradzając im w kwestii marketingu internetowego m.in. pozycjonowania, kampanii AdWords i reklam Facebook. Na NaTemat i INNPoland będę ambasadorem kwestii Polski Wschodniej, bo tutaj prowadzę i rozwijam własną firmę. Na moim blogu znajdziecie teksty na temat nowych technologii, testy gadżetów i sprzętu sportowego, z którego korzystam w wolnym czasie. EMAIL: m.brzezinski@gogler.pl

Nowe badanie dowodzi, że Polacy nie mogą obejść się bez Google

Warszawa
Warszawa fot. fotolia
Jeśli Polacy nie mogą obejść się bez Google znaczy, że nie mogą się bez niego obejść polskie firmy. Najnowsze badanie czołowych stron internetowych w Internecie.


WYSOKA POZYCJA W GOOGLE TO RUCH W BIZNESIE
Coroczne raporty o Google pokazują rosnące znaczenie wysokiej pozycji naszej strony internetowej w Google. 50% Polaków szuka produktu poprzez wyszukiwarkę, a 70% szuka w ten sposób strony internetowej. Już nawet emeryci korzystają z Internetu. Co dziesiąty polski Internauta to emeryt lub rencista. Na co dzień moja firma odpowiada za pozycjonowanie ponad dwustu firm, ale zajmujemy się też kampaniami AdWords (reklama w Google) i reklamą na Facebooku. Większość raportów naszych klientów pokazuje jako źródło konwersji i różnego rodzaju transakcji wyszukiwarkę Google. Co ciekawe, to nie AdWords jest kluczowe dla ich sprzedaży, a właśnie wysoka pozycja strony internetowej w Google. Czym jest wysoka pozycja? Większość z nas otwiera tylko wyniki ukazujące się na pierwszej stronie wyszukiwania. Przeważnie tzw. TOP10 lub nawet TOP5. Każdy użytkownik wpisuje do wyszukiwarki tzw. słowa kluczowe - powiązane z prowadzonym biznesem. Dla księgowej z Łodzi może to być m.in. biuro rachunkowe Łódź. Zadaniem mojej agencji jest zbadać co to za słowa i sprawić, aby strona naszego klienta była w TOP3 wyszukiwań, gdy jego klient te słowa wpisze w Google."POMIJAMY REKLAMĘ Z ŻÓŁTYM ZNACZKIEM"
Od kilku miesięcy pytam swoich klientów, które strony w wyszukiwarce otwierają. Dosłownie zawsze pada ta sama odpowiedź: "Pomijam te strony z żółtym znaczkiem i wybieram te, które nie są reklamą". Pewnie wielu z Was słyszało o ślepocie bannerowej (banner blindness). Gdy przeglądamy treści na stronach internetowych, odruchowo nie zwracamy uwagi na reklamy. Nasz mózg po prostu nauczył się je pomijać. Najprawdopodobniej z podobną sytuacją mamy do czynienia w wyszukiwarce Google. Zamiast oglądać reklamy, od razu przechodzimy do przeglądania tzw. wyników organicznych czyli naturalnie wysoko wypozycjonowanych stron.


POZYCJONOWANIE STRON INTERNETOWYCH W GOOGLE
Pozycjonowaniem stron internetowych zajmują się informatycy, copywriterzy i marketerzy. Przeważnie skupieni w agencjach SEO. Optymalizują stronę pod kątem informatycznym, tworzą ogrom treści SEO, a potem prowadzą dla Waszej strony kampanie reklamowe w Internecie, oparte w dużej mierze na linkowaniu przychodzącym.


GOOGLE NAJPOPULARNIEJSZĄ STRONĄ W POLSCE
Google odwiedza 10 milionów Polaków. Wirtualnemedia.pl podają za agencją badawczą Gemius informację o bardzo dobrych wynikach amerykańskiej firmy na polskim rynku. Na podium tuż za Google uplasował się Facebook i Youtube.

W minionym tygodniu Google.pl najwyższy zasięg w polskim internecie notował od poniedziałku do czwartku (49,3–46,7 proc.), a najniższy – w sobotę (37,6 proc.). Dzienny zasięg Facebook.com wynosił od 27,5 proc. do 34 proc. internautów, YouTube.com – od 20,4 proc. do 22,6 proc., a Google.com – od 9,7 proc. do 13,6 proc. - piszą wirtualnemedia.pl

W zestawieniu najpopularniejszych stron znajdziemy też TVN24, CDA czy Allegro.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)