O autorze
Nazywam się Marcin Brzeziński i jestem właścicielem firmy Gogler. Rozwijam dziś biznesy ponad dwustu przedsiębiorstw w całym kraju, doradzając im w kwestii marketingu internetowego m.in. pozycjonowania, kampanii AdWords i reklam Facebook. Na NaTemat i INNPoland będę ambasadorem kwestii Polski Wschodniej, bo tutaj prowadzę i rozwijam własną firmę. Na moim blogu znajdziecie teksty na temat nowych technologii, testy gadżetów i sprzętu sportowego, z którego korzystam w wolnym czasie. EMAIL: m.brzezinski@gogler.pl

Polubiliśmy internetowe rezerwacje hoteli i biletów. Ponad 50% wzrost

booking.com
Wyniki najnowszych badań pokazują jak od 2011 roku zmieniły się przyzwyczajenia zakupowe Polaków.


Nadal najważniejszym czynnikiem zakupowym pozostaje cena. Tego zdania jest 56% Polaków. W Internecie większość z nas poszukuje też opisu produktu. Na podium znalazły się opinie o produkcie, co pokazuje jak ważna podczas zakupów internetowych jest obsługa klienta. Promocje i wyprzedaże stały się codziennością sklepów internetowych. Bez nich 35% z nas nie wyobraża sobie zakupów.

Od 2011 roku Internet najistotniej zmienił branżę turystyczną. Rezerwacje pokojów hotelowych, zakupy biletów lotniczych, kolejowych czy wycieczek zagranicznych, zanotowały ponad 40-procentowe wzrosty. W sieci chętnie kupujemy oprogramowanie komputerowe i bilety do kina. Zdecydowanie rzadziej kosmetyki i lekarstwa.
Ponad 60% z nas zakupu dokonuje poprzez tablet lub smartphon. W Goglerze stworzyliśmy w ostatnich latach blisko sto sklepów internetowych. Większość to już witryny przystosowane do urządzeń mobilnych - przyjazne dla użytkownika i uzyskujące lepsze wyniki w wyszukiwarce Google.

Badanie przeprowadziły firmy Divante i IMAS.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.