O autorze
Nazywam się Marcin Brzeziński i jestem właścicielem firmy Gogler. Rozwijam dziś biznesy ponad dwustu przedsiębiorstw w całym kraju, doradzając im w kwestii marketingu internetowego m.in. pozycjonowania, kampanii AdWords i reklam Facebook. Na NaTemat i INNPoland będę ambasadorem kwestii Polski Wschodniej, bo tutaj prowadzę i rozwijam własną firmę. Na moim blogu znajdziecie teksty na temat nowych technologii, testy gadżetów i sprzętu sportowego, z którego korzystam w wolnym czasie. EMAIL: m.brzezinski@gogler.pl

Polubiliśmy internetowe rezerwacje hoteli i biletów. Ponad 50% wzrost

booking.com
Wyniki najnowszych badań pokazują jak od 2011 roku zmieniły się przyzwyczajenia zakupowe Polaków.


Nadal najważniejszym czynnikiem zakupowym pozostaje cena. Tego zdania jest 56% Polaków. W Internecie większość z nas poszukuje też opisu produktu. Na podium znalazły się opinie o produkcie, co pokazuje jak ważna podczas zakupów internetowych jest obsługa klienta. Promocje i wyprzedaże stały się codziennością sklepów internetowych. Bez nich 35% z nas nie wyobraża sobie zakupów.

Od 2011 roku Internet najistotniej zmienił branżę turystyczną. Rezerwacje pokojów hotelowych, zakupy biletów lotniczych, kolejowych czy wycieczek zagranicznych, zanotowały ponad 40-procentowe wzrosty. W sieci chętnie kupujemy oprogramowanie komputerowe i bilety do kina. Zdecydowanie rzadziej kosmetyki i lekarstwa.
Ponad 60% z nas zakupu dokonuje poprzez tablet lub smartphon. W Goglerze stworzyliśmy w ostatnich latach blisko sto sklepów internetowych. Większość to już witryny przystosowane do urządzeń mobilnych - przyjazne dla użytkownika i uzyskujące lepsze wyniki w wyszukiwarce Google.

Badanie przeprowadziły firmy Divante i IMAS.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0E-sport w Polsce potrzebuje pracowników. Ale uczelnie nie potrafią ich kształcić