O autorze
Nazywam się Marcin Brzeziński i jestem właścicielem firmy Gogler. Rozwijam dziś biznesy ponad dwustu przedsiębiorstw w całym kraju, doradzając im w kwestii marketingu internetowego m.in. pozycjonowania, kampanii AdWords i reklam Facebook. Na NaTemat i INNPoland będę ambasadorem kwestii Polski Wschodniej, bo tutaj prowadzę i rozwijam własną firmę. Na moim blogu znajdziecie teksty na temat nowych technologii, testy gadżetów i sprzętu sportowego, z którego korzystam w wolnym czasie. EMAIL: m.brzezinski@gogler.pl

Jak zarejestrować kartę Moja Biedronka? - wiemy o co Polacy najczęściej pytali Google w 2016 roku

fot. fotolia
W tegorocznym zestawieniu jest kilka niespodzianek.


Google Trends - serwis Google udostępniający informacje o ilości wyszukiwań poszczególnych słów i zapytań, przygotował zestawienie w sześciu kategoriach: Najbardziej zyskujące na popularności, filmu, jak...?, ludzie, piłkarze w reprezentacji piłki nożnej, wydarzenia. Urządzenie pozwala nam w łatwy sposób sprawdzić niemal każde możliwe zapytanie i porównać je w innym, biorąc pod uwagę np. zależność czasu lub lokalizację.


Wydaje się, że już same wybrane przez wyszukiwarkę kategorię wiele mówią o tym czego szukamy. Najpopularniejsze hasła to zdecydowanie Pokemon Go, iPhone 7, Donald Trump czy frazy dotyczące igrzysk w Rio. Najpopularniejszą produkcją kinową był Deadpol w reżyserii Tima Millera. Społeczność wyszukiwarki Google żywo interesowała się globalnymi newsami dotyczącymi wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, Olimpiadą i wyborami w Stanach Zjednoczonych. Szczegóły poniżej.

W Polsce to Euro 2016 najbardziej angażowało fanów sportu. Szaleństwo na punkcie Pokemon Go nie ominęło naszego kraju. Również u nas filmem wzbudzającym najwięcej pytań był Deadpool. W lokalnym zestawieniu pojawiają się lokalne nazwiska. Najczęściej szukaliśmy informacji o zaginionej Ewie Tylman, zmarłej w tym roku Marii Czubaszek. Wśród sportowców na pierwszym miejscu nadal utrzymuje się Robert Lewandowski. Mogę się jednak założyć, że Michał Pazdan nie spodziewał się jeszcze rok temu zamykać podium w zestawieniu. Najwięcej o naszych zainteresowaniach mówi jednak najprawdopodobniej kolumna pięciu najczęściej wpisywanych do Google pytań zaczynających się od słowa "Jak...?".

Najbardziej interesująca kategoria "Jak...?"

Zestawienie 2016 TOP5 pytań zaczynających się od "jak" zamyka "Jak zarejestrować kartę Moja Biedronka?". Faktycznie w tym roku Polaków ogarnęło szaleństwo na punkcie wspomnianej karty i Gangu Świeżaków - pluszaków, które chciało mieć chyba 90% przedszkolaków, a co za tym idzie ich rodzice. Jednak w 2016 roku największą uwagę wielu z nas przykuło inne pytanie

"Jak wypełnić wniosek 500?" - niezależnie od tego czy korzystamy z co miesięcznego rządowego prezentu, wszyscy byliśmy ciekawi jak działa nowy prorodzinny program Rządu. Z wykresów Google Trend widać, że największym zainteresowaniem to pytanie cieszyło się w województwach świętokrzyskim, zachodnio-pomorskim i podlaskim.

Ani jedno, ani drugie z powyższych pytań nie znalazło się na podium 2016. Pierwsze i drugie miejsce należy do tego samego hasła - "Jak pobrać i grać w Pokemon Go" pokonało konkurencję. Największą niespodzianką w zestawieniu wydaje się być miejsce trzecie - Jak mówić "Avon". Uśmiałem się.


Marcin Brzeziński, Gogler - pozycjonowanie stron internetowych

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł