O autorze
Marcin Osman - przedsiębiorca, szkoleniowiec, podróżnik, autor, wydawca bestsellerów. Specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów i wyzwań biznesowych, które wymagają szybkiego i niestandardowego działania.
Więcej o autorze: osman.pl

Jak wydać swój własny bestseller?

Marcin Osman wydawca www.osmpower.pl
Marcin Osman wydawca www.osmpower.pl www.osmpower.pl
Jeśli chcesz być profesjonalnym autorem to… po prostu nim bądź. Skończyły się już czasy, w których aby pisać, wydawać i tworzyć trzeba było prosić o pozwolenie wydawcę czy kogoś, kto oceniał Ciebie i Twój tekst przez pryzmat swoich doświadczeń i filtrów vs. tego co sądzić będzie o tekście końcowy odbiorca/czytelnik. Kimże jest zatem autor/autorka? Twórca treści, które tworzy po to aby inni mogli je konsumować. Jeśli dają one wartość odbiorcy to pięknie, bo on odwzajemni się swoim czasem, który poświęcił na dany tekst, ale i tym, że zapłaci Ci swoją wdzięcznością za to co dla niego zrobiłeś (w tym przypadku napisałeś ;) ).


Sam napisałem trzy swoje książki i każda kolejna jest jeszcze lepsza niż poprzednia.

Dzieje się tak dlatego, że po prostu jestem w tym lepszy.

A to „lepszy” dzieje się w ten sposób, że podczas każdej kolejnej „autorskiej interacji” coraz lepiej potrafię:
- przekładać moje myśli i doświadczenia na tekst. Zamiana myśli na słowo pisane, jest… umiejętnością, którą można wyrobić w sobie zainwestowaniem tysięcy godzin w pisanie.
- Wyczuwam coraz lepiej potrzeby czytelnika i to powoduje, że jestem w stanie dostarczać mu jeszcze więcej wartości.
- Nie popełniam błędów, które popełniałem na początku drogi autorsko – wydawniczej, a które były moim „entry fee”, które musiałem zapłacić za nauczenie się nowego fachu i wejście w nową branżę


Czytaj na potęgę.
Odkąd pamiętam, to zaczytywałem się w każdą książkę autora, który opisywał swoje doświadczenia, pokazując swoją drogę. W ten sposób kompletowałem moją wizję tego „co jest możliwe”, tworząc własne mapy i scenariusze działania. W księgarniach czułem się jak dziecko w sklepie z cukierkami, a zapach farby drukarskiej był moim narkotykiem!
Czytanie prac innych pozwala poznać przeróżne style, dzięki którym po zastosowanie własnego „twistu” jesteśmy w tanie zbudować swój własny, charakterystyczny styl pisania i tworzenia.

Stare rozwiązania nie działają
Jeśli chcesz zacząć pisać i wydawać swoje książki w roku 2016 to rekomenduję zweryfikowanie Twoich wszystkich dotychczasowych założeń na temat tego jak powinien wyglądać cały proces wydawniczy z tym jak on teraz realnie wygląda.


Myślisz „potrzebuję wydawcy”.
Szukasz zatem takowego, on w zależności od tego czy uniósł kciuk w górę czy w dół, daje / bądź nie daje Ci swoje błogosławieństwo wydawnicze.
Snuje wizje tego, że załatwi Ci wywiady w telewizjach śniadaniowych, a Twoja książką będzie stała w witrynie najbardziej znanej sieci księgarń w Polsce.
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł