O autorze
Świeże spojrzenie, ambicja i zamiłowanie do pisania. W swojej codziennej pracy styka się ze start-upami. Bierze czynny udział w rozpatrywaniu oraz ocenie innowacyjnych projektów, które mają szansę przekształcić się w prężny biznes. Związek z funduszami kapitału zalążkowego przekłada się na zainteresowanie tematyką z zakresu innowacji, przedsiębiorczości oraz start-upów.

"Świece zapachowe o kosmetycznej czystości spalania"? Inwestycja w intrygujący projekt.

fot. Robert Kościelski
Fundusz SPINAKER alfa dokonał inwestycji w projekt House of Glam – świece zapachowe o kosmetycznej czystości spalania. Inwestycja wpisuje się w jeden z obszarów inwestycyjnych Funduszu - HealthTech, w którym SPINAKER alfa poszukuje pomysłów na biznes mogących mieć efekt ekologiczny oraz pozytywny wpływ na środowisko i zdrowie człowieka.


„Dostrzegliśmy potencjał w projekcie oferującym produkt powszechnego użytku, który w dostępnej dziś postaci napotyka na problemy natury zdrowotnej przy niewłaściwym i długotrwałym użytkowaniu. Poprzez inwestycję i wpisany w nią projekt badawczo-rozwojowy będziemy chcieli rozwiązać wraz z pomysłodawcą spółki House of Glam – Robertem Kościelskim, zagadnienie czystości spalania, minimalizując jego negatywny wpływ na konsumentów” – mówi Tomasz Marczuk, Członek Zarządu Funduszu SPINAKER alfa.


Palący problem

Projekt House of Glam dotyka kwestii niskiej jakość powietrza wewnątrz zamkniętych pomieszczeń, a także szkodliwości lotnych substancji wydzielanych podczas spalania świec parafinowych. Choć wielu z nas przyjmie to z zaskoczeniem - powietrze na ulicy miasta o średnim natężeniu ruchu drogowego może być w rzeczywistości czystsze, niż powietrze w domowym salonie. Na świecie obserwujemy jednak rosnącą świadomość konsumencką oraz istniejący trend o charakterze ekologicznym. Coraz więcej konsumentów szuka alternatywy dla obecnych na rynku produktów ropopochodnych, tj. świec parafinowych, lamp naftowych, czy kosmetyków do ciała. Rozwiązaniem powyższych wyzwań, a zarazem odpowiedzią na potrzeby rynkowe, jest projekt House of Glam, w wyniku którego powstaną świece zapachowe o kosmetycznej czystości spalania. Obecnie na polskim rynku nie istnieją świece, których bezpieczeństwo i nieinwazyjny wpływ na zdrowie konsumentów zostałyby potwierdzone badaniami oraz certyfikacją. Tym samym konsument nie dysponuje pełną i wiarygodną informacją na temat bezpiecznego spalania zarówno świec parafinowych, jak i świec określających się mianem „eko" w zamkniętych pomieszczeniach. Aktualnie klienci najczęściej podejmują decyzje zakupowe wyłącznie na podstawie deklaracji marketingowych i przekazu medialnego, przez co nie posiadają pełnej świadomości, co do jakości produktu.


„Badania laboratoryjne surowców wchodzących w skład receptur na zawartość pestycydów oraz zafałszowań parafiną to bardzo innowacyjne i ambitne podejście w kategorii świec. Pozwoli ono wykluczyć spółce House of Glam potencjalne zagrożenia dotyczące surowców pochodzenia naturalnego, które mogłyby mieć negatywny wpływ na dalsze wyniki badań emisji spalania wosków” – dodaje dr. inż. Piotr Semkiv z Instytutu Pszczelnictwa w Puławach.


Innowacyjny produkt

Innowacja produktu, poza unikalnym, modułowym wzornictwem, opiera się na recepturach bazujących na woskach naturalnych, stanowiących połączenie wosku sojowego i pszczelego oraz dedykowanych maseł kosmetycznych. Dobór odpowiednich komponentów będzie miał na celu uzyskanie czystej emisji spalania wosków, bez wydzielania szkodliwych substancji lotnych wywierających negatywny wpływ na układ oddechowy. Zaplanowane prace badawczo-rozwojowe zostaną zakończone po spełnieniu rygorystycznych norm dla spalania wewnątrz zamkniętych pomieszczeń oraz po potwierdzeniu certyfikatami laboratoriów certyfikowanych przez Polskie Centrum Akredytacji. Dodatkowo, po stosownych badaniach nad recepturą i otrzymaniu certyfikacji, świece będą się również idealnie wpisywały w potrzeby rynku kosmetycznego, jako świece do masażu w gabinetach kosmetycznych i salonach SPA.

Inwestycja została przeprowadzona w ramach działania BRIdge Alfa, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0To nie może się udać. Do kraju wkracza hiszpański start-up, który chce robić Polakom pranie
0 0Ten start-up stworzył superpszczoły. Silniejsze, odporniejsze, lepsze
DZIEJE SIĘ 0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta