O autorze
Świeże spojrzenie, ambicja i zamiłowanie do pisania. W swojej codziennej pracy styka się ze start-upami. Bierze czynny udział w rozpatrywaniu oraz ocenie innowacyjnych projektów, które mają szansę przekształcić się w prężny biznes. Związek z funduszami kapitału zalążkowego przekłada się na zainteresowanie tematyką z zakresu innowacji, przedsiębiorczości oraz start-upów.

SPINAKER alfa stawia na Insur-Tech i uruchamia kolejną inwestycję

Tomasz Uściński - Prezes Zarządu spółki BandWarrior Sp. z o. o.
Tomasz Uściński - Prezes Zarządu spółki BandWarrior Sp. z o. o. własne
Fundusz SPINAKER alfa zainwestował ponad milion złotych w spółkę BandWarrior Sp. z o. o. Spółka od dłuższego czasu intensywnie rozwija autorski system, który w oparciu o aplikację mobilną pomaga rozwiązać problem braku ruchu społeczeństwa poprzez nagradzanie aktywności fizycznej, zamieniając różne rodzaje aktywności na punkty i rabaty u partnerów własnego programu. Dzięki bieżącej inwestycji spółka zrobiła kolejny krok w ramach rozwoju usług i stworzy, na bazie bazowego systemu Boomerun, innowacyjny projekt Boomerun Insur-Tech przeznaczony dla branży ubezpieczeniowej.


W raporcie Deloitte z sierpnia 2018 roku „A catalyst for change: How fintech has sparked a revolution in insurance” eksperci podkreślają, że firmy ubezpieczeniowe szukają dziś nowych możliwości wzrostu, ale z każdym rokiem jest to coraz trudniejsze. Chcąc utrzymać dotychczasowych klientów i pozyskać nowych, branża musi przejść rewolucję, uprościć i uelastycznić swoje produkty oraz inwestować w nowe technologie.


Od dłuższego czasu można zaobserwować, iż branża ubezpieczeń szuka nowych dróg rozwoju oraz coraz chętniej podejmuje współpracę z innowacyjnymi spółkami, których technologie można wykorzystać w ubezpieczeniach. Innowacje w ubezpieczeniach nabierają tempa - technologie takie jak uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja, big data i zaawansowana analiza danych wywierają coraz większy wpływ na branżę. Liderami w ich wykorzystaniu są szybko rozwijające się insurtechy. Do takich projektów należy Boomerun Insur-Tech, który zakłada stworzenie zaawansowanego modelu analitycznego, opartego o analizę dużych zbiorów danych (Analytics 4.0 oraz Big Data) dotyczących stylu życia oraz aktywności fizycznej użytkowników. Przetworzone dane będą służyć towarzystwom ubezpieczeniowym do zasilania ich własnych modeli aktuarialnych, co przełoży się na znaczną poprawę efektywności kalkulacji składek ubezpieczeniowych. Ubezpieczyciel, dzięki aplikacji mobilnej Boomerun Insur-Tech, będzie otrzymywał rzeczywiste dane na temat stanu zdrowia i stanu aktywności fizycznej swojego klienta. Informacje te umożliwią mu dokonanie lepszej kalkulacji ryzyka i wdrożenie dynamicznych cen przy ofercie ubezpieczenia dla nabywcy ubezpieczenia.


"Obecnie na polskim rynku nie funkcjonuje konkurencyjne rozwiązanie, które pozwalałoby na bieżący monitoring stanu zdrowia i aktywności fizycznej ubezpieczonych, a tym samym żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie oferuje dynamicznych cen na ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia zdrowotne. W celu wyznaczania wysokości składek na ubezpieczenia, używane są standardowe modele aktuarialne, które obliczają składkę na moment zawarcia umowy ubezpieczeniowej – a zatem nie podlega ona modyfikacjom w trakcie okresu ubezpieczenia, nawet w przypadku odnotowania zmian w stanie zdrowia i aktywności fizycznej ubezpieczonego" – zapowiada Tomasz Uściński, Prezes Zarządu spółki BandWarrior Sp. z o. o.


"W ocenie funduszu, Insur-Tech jako obszar działalności biznesowej łączący tradycyjny sektor ubezpieczeniowy z wykorzystaniem nowych technologii celem tworzenia lepszych produktów, jak i usprawniania istniejących usług branży ubezpieczeniowej, to perspektywiczny kierunek. Równocześnie wzmacniamy strategicznie grono wspólników tj. samych założycieli, jak i dołączamy do partnerów finansowych spółki, gdzie oprócz SPINAKER’a, obecny jest nadal fundusz R Ventures I (Rubicon Partners)" – mówi Tomasz Marczuk, Członek Zarządu Funduszu SPINAKER alfa.

System Boomerun Insur-Tech umożliwi towarzystwom ubezpieczeniowym zaproponowanie klientom ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń zdrowotnych, opartych na dynamicznym cenniku, uzależnionym od stanu zdrowia i aktywności fizycznej ubezpieczonego. W wyniku działania systemu Boomerun Insur-Tech osoby aktywne fizycznie, które cechują się niską szkodowością dla ubezpieczycieli, otrzymają ofertę ubezpieczenia o znacznie niższej składce, niż gdyby została ona przygotowana na podstawie standardowych modeli aktuarialnych. Boomerun Insur-Tech będzie stanowić rozwiązanie podobne do dynamicznie rozwijającej się spółki Vitality (Wielka Brytania), która opiera swój model biznesowy na sprzedaży ubezpieczeń medycznych i ubezpieczeń na życie oraz kierowaniu atrakcyjnych promocji do swoich klientów w zamian za gromadzenie danych na temat ich stanu zdrowia oraz aktywności fizycznej (uzależnienie kosztów ubezpieczenia zdrowotnego od aktywności fizycznej).

Inwestycja została przeprowadzona w ramach działania BRIdge Alfa, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)