O autorze
Jestem autorką książek o globalnych sukcesach polskich start-upów:
"Kobiety globalne w świecie start-upów. Rozmowy w Dolinie Krzemowej" PWN, Warszawa 2016.
Igrzyska talentów w Dolinie Krzemowej. Rozmowy z mistrzami start-upów”, PWN, Warszawa 2015.

Współpracuję ze środowiskami start-upów w Dolinie Krzemowej i w Polsce – mieszkam w San Francisco i w Toruniu. Zawodowo od wielu lat jestem związana z firmą konsultingową KarStanS Sp. z o.o. Opracowałam wiele raportów analiz rynkowych, a także publikacji opisujących procesy prywatyzacji i restrukturyzacji polskich przedsiębiorstw w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Jestem absolwentką wydziału neofilologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także podyplomowych studiów z zakresu Prawa i Zarządzania oraz Marketingu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Byłam również stypendystką uniwersytetu Eötvös Loránd Egyetem w Budapeszcie. Karierę zawodową rozpoczęłam pracując w Bukareszcie dla międzynarodowej korporacji, tworząc od podstaw rumuński oddział firmy oraz budując sieć sprzedaży. Przez kilka lat pracowałam w Warszawie jako producentka filmowa. Doświadczenie nabyte w Warszawie skierowało mnie do Nowego Jorku, gdzie rozpoczęłam współpracę z nowojorską firmą filmową. Przez kilka lat samodzielnie podróżowałam po Indiach, Nepalu, Azji Południowo-wschodniej i Nowej Zelandii.

Jestem orędowniczką wielokulturowości. Niepokoją mnie zmiany zagrażające tolerancji, pobudzajcie wzajemną agresję, które zachodzą w wielu miejscach na świecie, w tym również w Polsce.

linkedin.comFB

Powstaje społeczność integrująca Polaków w Dolinie Krzemowej. Wejściówki na pierwsze spotkanie rozeszły się na pniu

Panel dyskusyjny, pierwszy meetup PLUGinSF
Panel dyskusyjny, pierwszy meetup PLUGinSF Archiwum własne
W ubiegłym tygodniu w San Francisco, w siedzibie CircleUp, odbyło się pierwsze spotkanie PLUGinSF, którego, razem z Agnieszką Szefer, jesteśmy dumnymi organizatorkami. Społeczność PLUG Polish Tech Link powstała w 2014 roku w Londynie. Spotkanie w San Francisco to ważny krok w budowie międzynarodowej społeczności Polaków w branży nowych technologii. Wejściówki na inauguracyjne spotkanie w Dolinie Krzemowej rozeszły się właściwie „na pniu” - 50 dostępnych miejsc zostało zarezerwowanych na ponad tydzień przed wydarzeniem. Chciałybyśmy, aby spotkania nabrały cykliczności i odbywały się raz w miesiącu. Zwłaszcza, że polski ekosystem start-upowy w Dolinie Krzemowej może poszczycić się silną reprezentacją firm, które zdołały już ugruntować swoje pozycje na rynku globalnym.


Pierwszy meetup w San Francisco
Spotkania PLUG składają się z części oficjalnej – prezentacji oraz/lub panelu dyskusyjnego zakończonego pytaniami od publiczności oraz z części networkingowej. Tematem pierwszego wydarzenia w San Francisco była sztuczna inteligencja. Prezentacje wygłosili Robert Kozikowski, założyciel i CEO TensorFlight oraz Michał Wroczyński, założyciel i CEO Fido Labs. Prelegenci wzięli także udział w panelu dyskusyjnym poprowadzonym przez Agnieszkę Szefer. O przyszłości sztucznej inteligencji rozmawiali z Mariam Alexanian, Innovation Strategist w Wells Fargo Innovation R&D oraz z Szymonem Sidorem, Research Engineer w OpenAI. (OpenAI to największa niekomercyjna organizacja zajmująca się badaniami nad sztuczną inteligencją, współfinansowana m.in. przez Elona Muska.)

Społeczność globalna
„Budując społeczność PLUG chcemy łączyć polskie środowiska technologiczne działające poza Polską, a także wzmacniać współpracę oraz nawiązywanie kontaktów pomiędzy polskimi i zagranicznymi firmami branży nowych technologii. Spotkania odbywają się regularnie w Londynie i Wrocławiu, zaczynamy również współpracować z polskimi społecznościami w Berlinie, Dublinie, czy Tel Awiwie. Chcemy być obecni w najbardziej innowacyjnych centrach technologicznych i cieszy nas, że PLUG zaczął również działać w sercu technologicznym świata – Silicon Valley” – mówią założyciele PLUG - Polish Tech Link, Jacek Ratajczak i Maciej Halbryt. Wszystkie spotkania odbywają się po angielsku, nawet te w rodzimym Wrocławiu.

Platforma dyskusyjna
Założyciele społeczności mają ambicję, aby PLUG stał się rodzajem think tanku, gdzie uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać na trudne, kontrowersyjne tematy. Organizatorzy zapraszają do paneli dyskusyjnych reprezentantów różnorodnych środowisk, nie tylko technologicznych „W ten sposób chcemy uwypuklić odmienne punkty widzenia i pokazać np. dylematy etyczne związane z rozwojem technologii” – mówi Jacek Ratajczak. „Wizja PLUG jest jasna: chcemy stać się platformą współpracy polskiej diaspory w sektorze nowych technologii, chcemy stanowić międzynarodowe przedłużenie polskiego środowiska IT. Promując polskie talenty oraz firmy technologiczne wywodzące się z Polski chcemy umieścić nasz kraj na mapie kreatywnych, zaawansowanych i innowacyjnych przedsięwzięć. Obecnie współpracujemy już z kilkunastoma partnerami globalnymi” – podkreślają założyciele PLUG Polish Tech Link.


Polish Tech Day
Raz do roku w Londynie organizowana jest konferencja Polish Tech Day przyciągająca specjalistów z wielu branż. Konferencja organizowana jest pod egidą polskiej ambasady w Londynie oraz londyńskiego Google Campus. Polish Tech Day posiada potencjał, aby stać się konferencją na skalę międzynarodową, trzymajmy kciuki, gdyż oto, kładzie się kolejny kamień milowy w działalności społeczności PLUG Polish Tech Link.
____________________________________
O sukcesach Polaków w Dolinie Krzemowej możecie przeczytać w moich książkach:
Kobiety globalne w świecie start-upów. Rozmowy w Dolinie Krzemowej, PWN 2016
Igrzyska talentów w Dolinie Krzemowej. Rozmowy z mistrzami start-upów, PWN 2015

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.