O autorze
Jestem autorką książek o globalnych sukcesach polskich start-upów:
"Kobiety globalne w świecie start-upów. Rozmowy w Dolinie Krzemowej" PWN, Warszawa 2016.
Igrzyska talentów w Dolinie Krzemowej. Rozmowy z mistrzami start-upów”, PWN, Warszawa 2015.

Współpracuję ze środowiskami start-upów w Dolinie Krzemowej i w Polsce – mieszkam w San Francisco i w Toruniu. Zawodowo od wielu lat jestem związana z firmą konsultingową KarStanS Sp. z o.o. Opracowałam wiele raportów analiz rynkowych, a także publikacji opisujących procesy prywatyzacji i restrukturyzacji polskich przedsiębiorstw w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Jestem absolwentką wydziału neofilologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także podyplomowych studiów z zakresu Prawa i Zarządzania oraz Marketingu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Byłam również stypendystką uniwersytetu Eötvös Loránd Egyetem w Budapeszcie. Karierę zawodową rozpoczęłam pracując w Bukareszcie dla międzynarodowej korporacji, tworząc od podstaw rumuński oddział firmy oraz budując sieć sprzedaży. Przez kilka lat pracowałam w Warszawie jako producentka filmowa. Doświadczenie nabyte w Warszawie skierowało mnie do Nowego Jorku, gdzie rozpoczęłam współpracę z nowojorską firmą filmową. Przez kilka lat samodzielnie podróżowałam po Indiach, Nepalu, Azji Południowo-wschodniej i Nowej Zelandii.

Jestem orędowniczką wielokulturowości. Niepokoją mnie zmiany zagrażające tolerancji, pobudzajcie wzajemną agresję, które zachodzą w wielu miejscach na świecie, w tym również w Polsce.

linkedin.comFB

Dolina Krzemowa wybiera Toruń! Ari Horie, founderka, inwestorka, kobieta sukcesu już w kwietniu odwiedzi Polskę!

Ari Horie, Women's Startup Lab
Ari Horie, Women's Startup Lab Women's Startup Lab
„Jako founderka bardzo namawiam cię do zorganizowania swojego życia w taki sposób, abyś to ty zarządzała swoim start-upem, a nie on tobą.” - Ari Horie. 8 i 9 kwietnia 2019 roku w Toruniu i w Bydgoszczy będzie można spotkać Ari Horie, założycielkę i CEO akceleratora dla start-upów zakładanych przez kobiety Women’s Startup Lab w Menlo Park, w Kalifornii: „W Women’s Startup Lab szukamy sposobów, by jasno redefiniować sukces: jak znaleźć dostęp do potężnych środków i doradców, aby przyspieszyć twój sukces.”


Ari Horie pochodzi z Japonii, jednak od lat mieszka i pracuje w Dolinie Krzemowej, gdzie pomaga kobietom w przebijaniu kolejnych szklanych sufitów. I razem ze swoimi podopiecznymi odnosi spektakularne sukcesy.
Ari Horie od lat figuruje na czele wielu międzynarodowych rankingów, w tym między innymi: „Women of Influence in Silicon Valley” 2015 wg Silicon Valley Business Journal; „10 Visionary Women of 2014” wg CNN; "20 Women Who are Changing the Ratio" wg magazynu Marie Claire, czy „40 over 40” Women to Watch in 2015. W 2019 roku, japońska grupa wydawnicza Nikkei Business, zaliczyła Ari Horie do grupy 50 najważniejszych osób, które zmieniają świat „Top 50 important people who transformed the world”.

Podążaj za swoją pasją
Kwietniowa wizyta w kujawsko – pomorskim będzie pierwszą wizytą Ari Horie w Polsce, jednak nie pierwszym bezpośrednim kontaktem z naszym krajem. Tak Ari opisuje swoją dotychczasową przygodę z Polską: „Przedsiębiorczość to także cecha osobowości. Kiedy miałam dziesięć lat zobaczyłam w telewizji film dokumentalny o Wydziale Japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Studenci byli tacy bystrzy – wiedzieli więcej o historii Japonii niż przeciętny Japończyk, a ich japoński też był lepszy niż większości moich rodaków. Zrobiło to na mnie wielkie wrażenie! Pomyślałam, że byłoby wspaniale, gdybym mogła z którymś z tych studentów korespondować. Napisałam więc list. Nie wiedziałam jednak dokąd go wysłać. Na kopercie napisałam jedynie: „Do studenta japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, Warszawa, Polska.” Tak bardzo zafascynowała mnie możliwość poznania kogoś z Uniwersytetu Warszawskiego, że nie zastanawiałam się, czy list dojdzie, czy nie i czy wysłanie go bez adresu w ogóle ma sens… Po prostu to zrobiłam. Dla mnie - dziesięciolatki sama możliwość była tak ekscytująca, że nie mogłam się pohamować. Otrzymałam odpowiedź od Maggy; przyjechała odwiedzić mnie w Hiroszimie. Dzisiaj moja korespondencyjna znajoma mieszka w Japonii i po 35 latach nadal się przyjaźnimy! Podążaj za swoją pasją, zamiast kierować się strachem przed porażką!”


Bro-culture
Dziś Ari Horie wspiera kobiety działające w branży nowych technologii, a zwłaszcza te kobiety, które zdecydowały się podbić Dolinę Krzemową, gdzie agresywny styl „bro-culture” posiada niechlubną tradycję. Sporo zostało powiedziane o niełatwej sytuacji kobiet w osławionej Silicon Valley, sporo również się zmieniło i nadal się zmienia. Jednak jeszcze dużo pracy przed nami. Dlatego tym bardziej, tak ważna jest działalność takich osób jak Ari Horie. „Dolina Krzemowa nie słynie obecnie ze szczególnej otwartości; panuje w niej trochę męski model działania. Jeśli jesteś kobietą – założycielką start-upu, nie wystarczy po prostu tu przyjechać. Tak jak na początku każdego biznesu – musisz mieć strategię. Znajdź odpowiedni dla siebie akcelerator, w którym nawiążesz kontakty z innymi kobietami-przedsiębiorczyniami – lokalne wsparcie jest konieczne. Dolina Krzemowa jest przyjacielska, ale ludzie często błędnie odczytują to jako „łatwa”. Takie sprawia wrażenie, ale Dolina to globalne centrum, do którego przyjeżdżają najlepsi z najlepszych. Jeśli zaprezentujesz się słabo, nie dostaniesz drugiej szansy od inwestorów. Dlaczego mieliby ci ją dać? Codziennie pukają do ich drzwi setki start-upów. Powinnaś też natychmiast zacząć budować swój network. Dowiedz się, jakiego typu inwestorzy tu działają. Na koniec oszacuj, co jest w twoim życiu naprawdę ważne i oceń czy jest to zgodne ze strategią twojego start-upu. Nie złość się na inwestorów, którzy oczekują, że poświęcisz wszystko dla sukcesu… Nie angażuj się w pełni, zanim nie zrozumiesz do końca, czego od ciebie oczekują.”


Czy można pogodzić zarządzania udanym start-upem z życiem rodzinnym?
„Sama musisz zdefiniować, co dla ciebie oznacza sukces. Jeśli chcesz osiągnąć typowy „dolinowy” sukces, w którym zbierasz inwestycje w milionach dolarów i szybko się rozwijasz, musisz się nad tym zastanowić. Są osoby, które dla osiągnięcia tego celu poświęcą każdą minutę każdej godziny. Czy chcesz tak żyć? Czy może masz pieniądze, aby zatrudnić kogoś, kto będzie rozwijał twoją firmę? Bóg dał nam 24-godzinny dzień – każdy ma do dyspozycji 24 godziny, niektórzy mają lepszy network, zespół, inteligencję lub więcej pieniędzy, ale w ostatecznym rozrachunku wszyscy mamy ograniczenia. Ty możesz jednak tak dopasować klocki układanki, by uwzględnić te ograniczenia. Problem tkwi w tym, że ludziom się wydaje, że aby odnieść sukces muszą wkładać więcej wysiłku i prosić o więcej pieniędzy. Nie! Jeśli szukasz spektakularnego sukcesu, zaakceptuj swoje ograniczenia czasu i pieniędzy, a potem bądź kreatywna w realizacji swoich celów.”
***
Zapraszam na spotkania z Ari Horie, które odbędą się 8 i 9 kwietnia w Toruniu i w Bydgoszczy. To wyjątkowa okazja do rozmowy z Ari. Kwietniowe spotkanie to już czwarte wydarzenie z cyklu „Wykłady i warsztaty naukowców, przedsiębiorców oraz inwestorów z Doliny Krzemowej”. Projekt odbywa się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko Pomorskiego we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy oraz toruńską firmą doradczą KarStanS sp. z o.o.
Zapraszamy, gdyż #WKwietniuToruńJestKobietą.
***
Szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć pod tym linkiem.
Wszystkie cytowane fragmenty pochodzą z książki: „Kobiety globalne w świecie start-upów. Rozmowy w Dolinie Krzemowej” PWN 2016

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0To nie może się udać. Do kraju wkracza hiszpański start-up, który chce robić Polakom pranie
0 0Ten start-up stworzył superpszczoły. Silniejsze, odporniejsze, lepsze
DZIEJE SIĘ 0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta