O autorze
Inspirator i motywator personalny , trener biznesu i coach. Praktyk - zanim odkrył swoją pasję czyli pomaganie ludziom w odkrywaniu swoich możliwości, pracował w wielu firmach na różnych stanowiskach. Obserwował procesy zachodzące zarówno w instytucjach rodzinnych, jak i w wielkich korporacjach.

Dzisiaj, mając wiedzę i doświadczenie, udaje mu się pomóc swoim klientom zrozumieć mechanizmy rządzące zarówno "wielkim firmowym" światem jak i tym "mniejszym prywatnym". Specjalista w dziedzinie szeroko pojętej zmiany. Testując swoje autorskie programy i stosując się do ich reguł, udało mu się za ich pomocą zrzucić 32 kg w 137 dni i do tej pory utrzymywać wagę. Optymista i "roznosiciel" dobrej energii.

Tematyka bloga to: motywacja, inspiracja, psychologia sukcesu i osiągnięć, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie czasem, autoprezentacja. Teksty, które mają pobudzić czytelnika do zmiany i pracy nad sobą. Pracy, która będzie sprawiała przyjemność i pozwoli rozwinąć w sobie nadspodziewane możliwości.

Znaki

Co zrobić, żeby wrócić na drogę z której zszedłeś? Jak się odnaleźć na trudnym i niespokojnym morzu życia? Gdzie szukać latarni morskiej, która pomoże ci w podjęciu decyzji. Poznaj „8 drogowskazów”, które mogą ci pomóc, kiedy tego najbardziej potrzebujesz.


Dużo do tej pory pisałem o rozwoju osobistym, kreowaniu rzeczywistości sukcesu, chęci zmiany, podejmowaniu decyzji, motywacji etc. Były to moje przemyślenia, analizy, wnioski, porady. Można się z nimi zgadzać, albo nie. Można je przyjąć i wprowadzić w życie, albo nie. Można z nich wyjąć coś pożytecznego dla siebie, albo krytykować i szukać wad.
Zgodnie z zasadą „zrób to po swojemu” namawiam dzisiaj czytelników do odkrycia własnych spostrzeżeń na dany temat.


Poniżej przedstawiam osiem cytatów – drogowskazów, które oświetlają mi drogę. Jeżeli nie wiem co zrobić w danym momencie mojego życia sięgam do nich i powoli zaczynam rozumieć sytuację. Te drogowskazy pomagają mi zrozumieć świat i mechanizmy nim rządzące.


Nie podsumuję dzisiaj żadnego z nich. Nie będę narzucał swojego zdania, swojej interpretacji. Namawiam każdego do głębokiej osobistej analizy tych „magicznych cytatów” i własnej, dowolnej ich interpretacji. Wielokrotnie to one pomogły mi się podnieść i iść dalej i dalej…


Każdy z tych cytatów może wyjąć coś wyłącznie dla siebie. Każdy rozumie te słowa indywidualnie, w każdym momencie życia mogą być interpretowane inaczej. Te własne interpretacje można zachować lub się nimi podzielić, np. w komentarzach. Zapraszam zatem do osobistej kontestacji poniższych drogowskazów. Być może masz też własne „drogowskazy”, które pomagają ci w życiu. Jeżeli chcesz się nimi podzielić zapraszam gorąco do ich prezentacji. A oto moje znaki:

1. Pozbądź się smutku.„Ogarnął mnie smutek przed daleką drogą. Prawda, messer, że taki smutek jest czymś naturalnym nawet wtedy, kiedy człowiek wie, że u kresu tej drogi czeka go szczęście ?”


Michaił Bułhakow „Mistrz i Małgorzata”

2. Zajrzyj w głąb siebie.„Każdy ma jakieś zadanie, nikt jednak nie może sam go dla siebie wybrać, opisać i wypełniać według własnej woli. Żaden, żaden, żaden obowiązek nie istniał dla ludzi przebudzonych, prócz tego jednego: szukać samego siebie, w sobie się umocnić, po omacku szukać własnej drogi naprzód, niezależnie od tego dokąd ona wiedzie.”

Herman Hesse


3. Udoskonalaj siebie.„Człowiek, który zaczął dostrzegać swe wady, wie już, jaką ma wybrać drogę.”

Mikołaj Gogol

4. Nie poddawaj się – zbieraj siły.„Komu sił nie starcza, ten ginie w połowie drogi.”

Konfucjusz

5. Nie jesteś sam„W każdym małżeństwie to nie droga jest trudna, to trudności są drogą.”

Soren Kierkegaard

6. Poszukaj w „starociach”.„Prawdziwy akt odkrycia nie polega tylko na odnajdywaniu nowych lądów, lecz na patrzeniu na stare w nowy sposób”.

Marcel Proust

7. Ucz się na błędach„Każda porażka niesie w sobie ziarno równej lub nawet większej korzyści.”

Napoleon Hill

8. Powtarzaj„Jesteśmy tym co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.”

Arystoteles

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.