O autorze
Absolwent Akademii Dyplomatycznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Przez 9 lat pracownik Wydziału Wizyt Oficjalnych Protokołu Dyplomatycznego MSZ. Współpracował z przedstawicielami ponad 50 krajów z 6 kontynentów. Ekspert w kwestiach etykiety i savoir-vivre’u. Aktualnie zarządza Fundacją Wspierania Przedsiębiorczości Startup Support i realizuje projekty związane z promowaniem idei przedsiębiorczości oraz edukacji o niej: Startup Insider, Startup Map, Warsaw Startup Game.

Innowacyjna Warszawa

Warsaw Startup Game
Warsaw Startup Game Własne
Od 8 do 30 czerwca w Warszawie odbywa się cykl imprez związanych z innowacyjnością i szeroko rozumianą przedsiębiorczością pod wspólną nazwą Warsaw Innovation Days.


Warsaw Innovation Days rozpoczęły się 8 czerwca uroczystym otwarciem w Auli Politechniki Warszawskiej. Imprezę zaszczyciła swoją obecnością Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz. Była to wyjątkowa okazja do spotkania w jednym miejscu niemal wszystkich organizatorów największych imprez składających się na organizowane w stolicy po raz pierwszy Warszawskie Dni Innowacji.


Rozmowom prowadzonym w pełnej niezwykłego klimatu Auli Politechniki Warszawskiej, przy oryginalnej muzyce tworzonej na potrzeby realizacji... audiobooków – nie było końca. Zagęszczenie kreatywności i ducha przedsiębiorczości na metr kwadratowy sali było wysokie i wyczuwalne na każdym kroku. Zaangażowanie tych wszystkich ludzi sprawia, że nie mam najmniejszych wątpliwości, iż cykl na dobre zadomowi się w kalendarzu wydarzeń w Warszawie.


Jednym z kończących ten cykl akordów jest organizowana przez prowadzoną przeze mnie Fundację Wspierania Przedsiębiorczości Startup Support impreza, która pośród innych składających się na Warsaw Innovation Days wyróżnia się tym, iż organizowana jest w plenerze – w otoczeniu Stadionu Narodowego. Warsaw Startup Game, bo o niej mowa, to przede wszystkim edukacyjna gra miejska o charakterze ekonomicznym, która odbędzie się 28 czerwca. Ma symulować w trakcie trzygodzinnej zabawy na świeżym powietrzu prowadzenie biznesu w polskim systemie gospodarczym – od pomysłu, poprzez zdobywanie środków na jego finansowanie, zatrudnianie pracowników, zatrudnianie klientów, aż po końcowy sukces. Gracze mogą startować w niej indywidualnie, jako jednoosobowe działalności gospodarcze oraz w dwuosobowych zespołach, jako spółki. W trakcie rozgrywki będą wykonywać urozmaicone zadania w 9 stacjach gry. W wyniku tych działań będą zdobywać lub tracić wirtualny kapitał wyrażany w naszej własnej walucie – kredytach (K). Wyniki rejestrowane będą w dedykowanej aplikacji, a najlepsza dziesiątka trafi do rozgrywki finałowej. A w niej gracze staną przed panelem ekspertów i doświadczą symulacji startupowego pitchu. Najlepsi otrzymają niezwykle atrakcyjne nagrody, które mogą zmienić ich biznesową przyszłość.


Rozgrywce towarzyszy strefa Startup Zone, gdzie przez cały dzień nasi eksperci i partnerzy prowadzić będą półgodzinne wykłady na tematy związane z przedsiębiorczością i startupami. Tam również będą zlokalizowane stanowiska wystawiennicze naszych partnerów, a mieszkańcy Warszawy będą mogli skonfrontować z nimi swoje nawet najbardziej szalone pomysły na własny biznes. A po zaspokojeniu głodu wiedzy, będzie można ugasić głód fizyczny w jednym z obecnych w strefie foodtrucków.

Zapraszam wszystkich mieszkańców Warszawy do odwiedzenia okolic Stadionu Narodowego w dniu 28 czerwca i przekonania się na własnej skórze, że biznes jest dla ludzi!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.