O autorze
Szef i współzałożyciel KRU.PL, firmy zajmującej się na co dzień dostarczaniem hostingu oraz rejestracją domen. Jako osoba z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem porusza tematy, z którymi jego branża boryka się każdego dnia, takimi jak bezpieczeństwo w sieci, zabezpieczenie newralgicznych danych użytkowników oraz firm, prawo własności, nowe technologie oraz przepisy dotyczące działalności z sieci. Orędownik polityki cenowej bez żadnych kruczków polegającej na informowaniu klientów rejestrujących domeny o kosztach usługi w przyszłych latach już na etapie koszyka zamówienia.

Gdzie kupisz najtańszy hosting wysokiej jakości? Możesz być zaskoczony!

shutterstock.com
Wykupienie i rejestracja domeny oraz hostingu to pierwsze kroki jakie podejmuje się w celu zaistnienia w internecie. Nie należy jednak robić tego zbyt szybko, a to ze względu na dużą konkurencję pomiędzy firmami z branży teleinformatycznej. Mamy więc możliwość wyboru takiej opcji, jaka najbardziej nas interesuje. Nie spieszmy się więc. Aby ułatwić ten proces, przedstawiamy poniżej porównanie ofert domenowych i hostingowych kilku wiodących na polskim rynku firm.


Domeny
Aby poniższy tekst nie przyjął zbyt dużych rozmiarów czyniących go nieczytelnym, skoncentrujemy się jedynie na trzech najpopularniejszych domenach:
.pl, .eu oraz .com

Natomiast firmy, które porównamy to:
Home.pl, Nazwa.pl, HRD.pl, domeny.pl, OVH, AZ.pl oraz Kru.pl

Rejestracja domeny

Uwaga: cena promocyjna aktualna jest na dzień 7. VIII 2019 roku. W celu uzyskania szczegółowych informacji należy skontaktować się z konkretną firmą.
Przedłużenie ważności domeny
* w przypadku firmy HRD koszt odnowienia domeny .pl zależy od ilości odnawianych domen. Cena 50 zł/rok jest właściwa dla 1 – 20 domen. Inne ceny to:
21 – 200 domen 47 zł/rok
201 – 450 domeny 46 zł/rok
451 – 4500 (i więcej) 45 zł/rok


Hosting standardowy i WordPress.
W przypadku hostingu standardowego porównanie ofert jest niestety trochę bardziej skomplikowane, ponieważ w przeciwieństwie do domen przyjmujących takie same rozszerzenia bez względu na podmiot, który je rejestruje, każda firma ma swoją własną ofertę unikalnych pakietów hostingu. Także zestawienie wszystkich parametrów hostingu zajęło by zbyt dużo miejsca, czyniąc zestawienie uciążliwym do analizy, dlatego koncentrujemy się na trzech podstawowych elementach: cenie, pojemności dysku i transferze. Dlatego porównanie przyjmie następująca formę: Porównanie hostingu i hostingu WordPress

Przedstawimy też oferty hostingu Wordpress; jednakże ze względu na to, że każda firma tworzy swoje unikalne oferty, zestawienie ofert Wordpress nie będzie miało regularnego charakteru właśnie ze względu na bardzo nieraz istotne różnice dotyczące sposobów oferowania rzeczonego systemu zarządzania treścią.


Home.pl

Home.pl oferuje klientom darmowy Wordpress możliwy do instalacji na serwerach dedykowanych, za pomocą Plesk Panel.

Nazwa.pl
Oferta tej firmy w zakresie hostingu Wordpress wygląda następująco:

Jest więc niemal identyczna, jak oferta hostingu standardowego, z tą różnicą, że system Wordpress jest już na serwerze zainstalowany.


HRD.pl

Firma nie świadczy usług w zakresie hostingu zarówno standardowego, jak i WordPress.

Domeny.pl

Brak dedykowanej usługi dla WordPress jednak bez względu na wybrany pakiet usług hostingowych, domeny.pl umożliwia zainstalowanie systemów zarządzania treścią, w tym WordPress.

OVH

Tak jak w przypadku Domeny.pl OVH pozwala na instalację WordPress na serwerze bez względu na wybrany pakiet.

AZ.pl

Oferta AZ.pl w zakresie Hostingu Wordpress prezentuje się następująco:

Kru.pl
Kru.pl oferuje dwie opcje pakietów Hostingu Wordpress:

Podobnie jak w przypadku cen domen, promocyjne ceny poszczególnych hostingów aktualne są na dzień 7. VIII 2019 roku; w celu zapoznanie się ze szczegółami, należy skontaktować się z konkretnym dostawcą.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)