O autorze
Grzegorz Grzybek - twórca tekstów i strategii reklamowych. Jako bloger współpracował m.in. z Milką, Starym Browarem, Orlenem, Komisją Europejską czy Microsoft. Cytaty w mediach: NaTemat.pl, Wirtualnemedia.pl czy RMF Classic. Wieloletni dziennikarz TVP. Strateg marketingowy w agencji Gogler. https://grzegorzgrzybek.pl/

Polski prawnik spod Białegostoku ma wóz, którego może mu pozazdrościć TVP i TVN. To Mercedes w wersji HD

Krzysztof Mnich - właściciel wozu telewizyjnego ULTRA HD
Krzysztof Mnich - właściciel wozu telewizyjnego ULTRA HD przedsiebiorczepodlasie.pl
Właścicielem tego zaawansowanego technologicznie auta jest podlaski prawnik, którego firma zarejestrowana jest na terenach wiejskich. Dlaczego prawnik - absolwent MBA - zamiast wydać milion złotych na Mercedesa klasy S, zainwestował pieniądze w Mercedesa w wersji HD?


Niekiedy można odnieść wrażenie, że ambicją wielu z nas jest spędzanie 10-12 godzin dziennie w pracy, tylko po to, aby wymienić swój telewizor na lepszy model. Z HD na Full HD, potem 3D i ULTRA HD. Bohater tego artykułu był w swoich marzeniach znacznie odważniejszy. Ktoś powiedziałby być może, że także praktyczniejszy i że wykazał się strategicznym myśleniem. Wielu zarzuci mu pewnie rozrzutność. Wszystko za sprawą zaawansowanego technologicznie wozu telewizyjnego w jakości ULTRA HD, który stoi w jego białostockim garażu. Z informacji,które zdobyłem, wynika, że sprzętem w tej technologii nie dysponuje ani stacja TVN, ani Telewizja Polska.Krzysztof Mnich to właściciel niewielkiej firmy Eurocentre. Na co dzień jest prawnikiem. Doradza firmom m.in. jak pozyskać fundusze na rozwój biznesu. Wielu zaskoczył, gdy ponad rok temu postanowił zacząć rozwijać lokalny portal biznesowy. Jednak przy tej inwestycji zakup wozu telewizyjnego był... drobną fanaberią. W ciągu 12 miesięcy strona internetowa dla przedsiębiorców okazała się sukcesem biznesowym i czytelniczym. Czy tak samo będzie z wozem telewizyjnym?

Na co dzień jest Pan prawnikiem i doradza firmom w kwestiach inwestycyjnych. Skąd więc pomysł na tak odważną inwestycję współfinansowaną z własnych środków?
Krzysztof Mnich: Pomysł pojawił się kilka lat temu. Pierwotnie to nie miał być wóz Ultra 4K. Procedura wnioskowania o dotację trwała rok i doszło do zmiany technologii. Pojawiło się 4K, które można było wykorzystać w moim wozie. Docelowo chciałem, aby można w nim było szkolić ludzi, przygotowywać w praktycznych warunkach do pracy.


Najbardziej zaskoczyło mnie, że dostał Pan na niego dotację ze środków na rolnictwo…
Ludzie dziwili się, że zdobyłem tak zaawansowany wóz z Programu Operacyjnego Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Ale udało się.
To dlatego, że moja firma Eurocentre miała siedzibę na obszarach wiejskich. To był ruch strategiczny. Te pieniądze idą zwykle na sprzęt rolniczy, dlatego musiałem ich przekonywać aż rok.

Nie boi się Pan ryzykownych inwestycji.
Gdybym się wszystkiego bał, nie byłbym w miejscu, w którym jestem. Nie bałem się nowej dziedziny. Kształcę się, rozwijam, poznaję nowych ludzi. Chyba tego potrzebowałem po wielu latach prowadzenia biznesu.


Wóz transmisyjny posiada profesjonalny mikser do realizacji w technologii 4K, kamery ULTRA HD, a część sprzętu można obsługiwać przy pomocy iPada. Ponieważ to studio na czterech kołach zostało zbudowane na bazie Mercedesa Sprintera, zapewnia komfortowe warunki do pracy dla 5 osób.

POSZUKUJE FESTIWALU LUB KONFERENCJI. PRZEKAŻE WÓZ ZA DARMO
Najciekawsze zostawiłem na sam koniec. Krzysztof Mnich do końca lutego czeka na zgłoszenia od organizatorów festiwali lub konferencji, którzy mają pomysł na wykorzystanie jego wozu w swoim wydarzeniu. Mercedes z całym wyposażeniem, zostanie im przekazany na kilka dni zupełnie bezpłatnie. Swoje zgłoszenia można wysyłać do 28.02.2017 w formularzu na stronie internetowej http://4kwoz.pl/kontakt/. Wcześniej należy udostępnić ten artykuł na Facebooku swojej imprezy z dopiskiem "#UltraHD".

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.