O autorze
Przemysław Róziecki - praktyk crowdfundingu udziałowego. Właściciel oraz pomysłodawca pierwszej w Polsce platformy crowdfundingowej dedykowanej dla modelu udziałowego - crowdangels.pl oraz platformy realizującej crowdfunding nieruchomości - sharevestors.com. Współtwórca dwóch udanych kampanii udziałowych. Prywatnie amator podróżowania, snowboard'u, paraglidingu.

Startupowanie oraz rozwijanie młodych biznesów to rodzaj mojego hobby. Codziennie analizuję nowe pomysły, które mogą być kolejnym hitem polskiego internetu.

Temat tego bloga to crowdfunding udziałowy - czym jest i jak się do niego zabrać. Pozyskanie finansowania oraz inwestorów do twojego biznesu jest prostsze niż myślisz.

Ponad milion złotych z crowdfundingu!

Po raz pierwszy w Polsce. Milion złotych z crowdfundingu!
Po raz pierwszy w Polsce. Milion złotych z crowdfundingu! crowdangels.pl
Jakiś czas temu pisałem, że crowdfunding udziałowy w Polsce nabiera impetu a teraz mamy na to najlepsze dowody. W jeszcze trwającej kampanii, na Crowdangels.pl, spółka Herba Pharma ma na liczniku ponad milion złotych, pozyskanych od inwestorów internetowych.


Herba Pharma to właściciel marki oraz producent preparatów Willo. Produkty spółki są organiczne, wytworzone na bazie kwasu salicylowego pozyskanego z kory wierzby, idealnie sprawdzają się jako substytut takich leków jak popularna aspiryna czy jej pochodnych (Apap, Ibupofren, Etopiryna itp.). Jednak flagowcem spółki, mimo ogromnego potencjału Willo+, który sprawdza się przeciwbólowo i przeciwzapalnie, jest produkt Willo S. Ten preparat, jako jedyny suplement w Polsce, rekomendowany jest przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii, jako sprawdzony i przetestowany klinicznie i przede wszystkim niosący ulgę w schorzeniach i zwyrodnieniach stawów. Mało tego, spółka we współpracy z partnerami zewnętrznymi zbudowała imponującą sieć dystrybucji. Szerzej o Willo pisałem w tym artykule.
Kapitał z corwdundingu zostanie przeznaczony na promocję
Spółka, mimo posiadania znakomitych produktów na potencjalnie ogromnym rynku, nie mogła rozwijać się tak szybko, jak było zamierzone. Brakowało środków na promocję. Właściciele spółki postanowili sprzedać część udziałów, aby pozyskać potrzebny kapitał. Na Crowdangels.pl, platformie specjalizującej się w crowdfundingu udziałowym, złożyli inwestorom internetowym, czyli każdemu z nas, ofertę zainwestowania w ich projekt. Na chwilę obecną, kilka dni przed końcem kampanii, twórcy Willo mogą czuć satysfakcję.


Rekordowa zbiórka
Cel minimalny kampanii crowdfundingowej został ustalony na 0,5 miliona złotych, co i tak stanowiło rekordowe wyzwanie. Jednak ten, na 6 dni przed końcem kampanii został zrealizowany w 250%. W chwili obecnej, na koncie kampanii Willo, znajduje się ponad 1,25 miliona złotych i jest ciągle szansa aby osiągnąć cel maksymalny, ustalony na 2 miliony PLN.


Granica została przekroczona. Po raz pierwszy w krótkiej historii polskiego crowdfundingu pękła przysłowiowa bańka. To dobry znak i dobry prognostyk dla rozwijającej się branży. Crowdfunding udziałowy potrzebuje takich sukcesów. Jednak, jeszcze bardziej potrzebny jest znaczący exit, dzięki któremu inwestorzy będą mogli odzyskać kapitał i podliczyć zyski.

Właściciele Willo oferują wykup udziałów po dwóch latach, z 20% zyskiem. To opcja wyłącznie dla chętnych. Plany spółki są dalekosiężne a te zakładają przejęcie nawet 1% rynku wartego 11 miliardów PLN. Na osiągnięcie tego kamienia milowego zarząd spółki wyznaczył sobie okres pięciu lat.
Czy to się uda? Wierzę, że tak. Tym bardziej, że preparaty Willo to, jak już wspomniałem, naturalne i organiczne zamienniki najbardziej powszechnie stosowanych leków. I w przeciwieństwie do nich, nie wywołują (często fatalnych) skutków ubocznych.
Kampania Willo na Crowdangels.pl trwa do czwartku, 2 lutego. Do tego czasu każdy ma szansę zostać inwestorem w tym projekcie. Oczywiście, jeżeli cel maksymalny nie zostanie osiągnięty wcześniej.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby
KARIERA 0 0Rozwój osobisty może zniszczyć człowieka. "Obudził się we mnie wewnętrzny krytyk na sterydach"
0 0W tych światowych miastach żyje się najlepiej. Znalazło się też miejsce dla Warszawy
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę