O autorze
Rahim Blak - CEO i współzałożyciel grupy click community ­ agencji social media oraz platformy aplikacji click apps. Koncentruje się na marketingu społecznościowym ze szczególnym naciskiem na social commerce i social CRM. Zajmuje się także rozwijaniem produktów marketingowych i startupów w modelu SAAS i cloud marketing. Najnowszy startup edrone pozycjonuje jako "Pierwszy CRM dla e-commerce".

Zaczynał ze swoją agencją Interaktywną art world™, w której pokazał się jako "Pierwszy Malarz Sztalugowy w branży Interaktywnej". Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i MBA w Łodzi, jest członkiem rady przedsiębiorców ASP w Krakowie, prowadzi zajęcia z e­marketingu i social media na MBA w Łodzi i WSE w Krakowie. W pracy myśli w PREZI, po pracy zagorzały Instagrammer. Jego życiową pasją jest ciągłe wychodzenie ze strefy komfortu”, ponieważ “life begins at the end of your comfort zone”.

"At The End Of My Comfort Zone" Rahim Blak

Sztuka uczenia się biznesu

W czasach Internetu wszystko zmienia się szybko. Ważniejsze od tego co umiesz jest to, czy chcesz się uczyć zupełnie nowych rzeczy.


Zrozumieć Biznes to codziennie się uczyć!
Uważam, że najwięcej w biznesie możemy nauczyć się od osób, które są na podobnym poziomie. Budują swoje firmy od zera i mają podobne problemy, bo chcą tworzyć doskonałą firmę w niedoskonałym dla biznesu kraju. Nie jestem Mentorem, ale będę dzielił się swoimi odkryciami w biznesie pisząc artykuły do INNPoland. Postawiłem sobie za cel nie narzekać, tylko wskazywać rozwiązania.


Nie miałem podstaw!
Ukończyłem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Malarstwa. Dookoła sami humaniści i artyści o lewicowych poglądach, robiący “wszystko co się nie opłaca”. Ponieważ malarstwo to medium tradycyjne, na studiach byłem atechniczny. Włączenie komputera sprawiało mi problem. Czy ktoś taki może stworzyć dochodowy biznes na rynku technologicznym?
Urodziłem się w Macedonii, wychowałem w Kosovie, zamieszkałem w Polsce. Odkąd pamiętam wszystkiego musiałem się uczyć od zera, od języka polskiego począwszy. Jako magister sztuki otworzyłem firmę. To było zderzenie z rzeczywistością! Nic nie umiałem, nie miałem podstaw ekonomii, finansów, ani pomysłu. Czy ktoś taki może stworzyć dochodową firmę?


Administracja głupcze!
Pasja i wiedza specjalistyczna w polskim biznesie to 20% sukcesu. Pierwszy raz zbankrutowałem, gdy okazało się, że kwota brutto na umowie pracownika to połowa składek! Witamy w Polsce - tu istnieje coś takiego jak BRUTTO BRUTTO, a od jabłek dla pracowników też odprowadza się składki ZUS. To był szok, ale, że lubię się uczyć, poszedłem na studia podyplomowe MBA. Niedawno uświadomiłem sobie znaczenie skrótu MBA (Management Business ADMINISTRATION) i odkryłem, że biznesem rządzi dobra administracja! Kupiłem Kodeks Pracy, Kodeks Spółek Handlowych i ABC small business’u, bo uwielbiam się uczyć.


Job Shadowing!
To forma pobierania doświadczenia zawodowego, polegająca na tym, że towarzyszymy komuś w pracy ucząc się jego zawodu. Postanowiłem przez tydzień pracować u moich dostawców. Spędziłem tygodnie u księgowej, w kancelarii prawnej, w call center, a nawet w Urzędzie Skarbowym i ZUS, bo uwielbiam się uczyć.

Biznes, Technologie, Internety!
Firmę w branży Interaktywnej założyłem w 2009 roku. Dzisiaj tworzę startupy technologiczne i agencje marketingu Internetowego. Najpierw założyłem grupę digitalową art world™, równolegle jedną z pierwszych w Polsce agencji social media click community, potem platformę aplikacji click apps. Dzisiaj rozwijam także edrone - pierwszy na świecie system CRM dla e-commerce. Na tym etapie zatrudniam około 35 pracowników. To niewiele, ale firma szybko się rozwija, a ambicje mam nieograniczone.

Bo najważniejsze w biznesie jest ciągle się uczyć! Jeżeli nawet ja potrafiłem, to Ty też potrafisz:) Pod warunkiem, że uwielbiasz się uczyć!


""MUST LEARN" Rahim Blak Internet Beta 2015"
Rahim Blak

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby