O autorze
Rahim Blak - CEO i współzałożyciel grupy click community ­ agencji social media oraz platformy aplikacji click apps. Koncentruje się na marketingu społecznościowym ze szczególnym naciskiem na social commerce i social CRM. Zajmuje się także rozwijaniem produktów marketingowych i startupów w modelu SAAS i cloud marketing. Najnowszy startup edrone pozycjonuje jako "Pierwszy CRM dla e-commerce".

Zaczynał ze swoją agencją Interaktywną art world™, w której pokazał się jako "Pierwszy Malarz Sztalugowy w branży Interaktywnej". Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i MBA w Łodzi, jest członkiem rady przedsiębiorców ASP w Krakowie, prowadzi zajęcia z e­marketingu i social media na MBA w Łodzi i WSE w Krakowie. W pracy myśli w PREZI, po pracy zagorzały Instagrammer. Jego życiową pasją jest ciągłe wychodzenie ze strefy komfortu”, ponieważ “life begins at the end of your comfort zone”.

"At The End Of My Comfort Zone" Rahim Blak

Dlaczego powinieneś wiedzieć czym jest Networking?

Chciałbym dziś poruszyć bliski mi temat Networkingu, czyli biznesu opartego na rekomendacjach. Tylko 20% ludzi rozumie czym jest ‪Networking‬ od razu, 20% nie zrozumie tego nigdy, a 60% ma szansę zrozumieć to dopiero po paru latach. Ja byłem w tej ostatniej grupie.


“Im więcej dajesz, tym więcej dostajesz”
5 lat temu zostałem zaproszony do BNI jako “Gość”. Nie miałem ani garnituru, ani ochoty, aby wstać o 5:00 W NOCY. “To inny świat, nie dla mnie” - myślałem.
Dziś wiem, że to myślenie było błędem. Wprawdzie nie polubiłem wstawania o tej godzinie, ale zawsze idę z entuzjazmem na spotkanie BNI. Wiem, że to mój klucz do sukcesu. Networking pozwala mi skutecznie rozwijać biznes i z efektem pozyskiwać nowych klientów.

Czy chciałbyś, żeby pracowało dla Ciebie 70 handlowców?
W mojej firmie mam kilku sprzedawców, ilu Ty masz handlowców w firmie? 2,3... Ja od niedawna w BNI mam ich aż 70. W jednej grupie może być tylko jedna branża, zatem wszyscy polecają Twoje usługi, aby wspólnie tworzyć nierozerwalną sieć… kontaktów. Dlatego grupa tych sympatycznych rekinów i wilków biznesu będzie rekomendować usługi click community w zakresie Facebook marketingu. Zrobią to z pełnym przekonaniem, bo do grupy dostaje się tylko jedna najlepsza osoba w swojej branży, którą bez wątpienia się czuję :) W myśl zasady "dający dostaje" robimy to samo dla innych. Na zdjęciu widzicie grupę Kings BNI Polska.


Perfekcjonizm
Co mi najbardziej imponuje w spotkaniach BNI? Krótko - szkolenia i organizacja. Wszystko jest precyzyjnie dopracowane i chodzi jak w zegarku! Każde spotkanie to 20-sto punktowy program, niezmiennie obowiązujący od roku 1985, wg którego działa 170 tys. członków w 60 krajach na całym świecie. Perfekcjonizm w czystej postaci i dla wielu (dla mnie również) sposób na podbój rynków na całym świecie.


Droga do sukcesu
W tym roku w planach mam: 10 New Businessów, którzy będą należeć do 10 grup BNI. Niemożliwe? Dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych! Cel to podwoić, a jak się uda nawet potroić biznes!

Jak powiedział Jan Kulczyk: "Aby dorobić się milionów, wystarczy wstawać wcześniej niż inni i kończyć pracę trochę później".

Zrozumieć Networking! Z cyklu "Zrozumieć Biznes" Rahim Blak w BNI POLSKAZnajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.