O autorze
Lobbysta europejski czynnie zaangażowany w promowanie idei przemysłów kreatywnych w Polsce oraz polskiej kreatywności Europie.

Szczeciński startup szykuje nowość dla dietetyków -TiqDiet

Zbliżająca się wiosna, jak co roku skłania do nowych postanowień zmian wyglądu. Ja osobiście co roku składam sobie solenną przysięgę poprawy sylwetki. Zaplanowana dieta jednak niezauważenie z dnia na dzień przesuwana zostaje w duży cudzysłów, a pierwszego lipca, no cóż, przychodzi czas refleksji i pytanie co poszło nie tak? Zazwyczaj jest to brak systematyczności, a to z powodu nieregularnego trybu życia, a to z roztargnienia, lub też z czystego lenistwa. W takiej chwili, wielu z nas postanawia spróbować jeszcze raz. Coraz częściej zasięgając porady dietetyka. Już za parę tygodni na rynku pojawi się nowa aplikacja TiqDiet, umożliwiająca ścisłą współpracę dietetyka z pacjentem.


Efekt Świętego Mikołaja

Michael Kacprzak współtwórca i CEO szczecińskiego startupu Spotbeans, opowiadał mi o idei, jaka przyświecała stworzeniu aplikacji TiqDiet:
„Nasza usługa jest budowana dla dietetyków przez dietetyków. Jak to możliwe? Aplikacja jest projektowana i budowana w oparciu o ciągły kontakt ze specjalistami z dziedziny żywienia. Badamy ich potrzeby i proponujemy najlepsze rozwiązania, które następnie testujemy. TiqDiet to nowatorskie uniwersalne narzędzie dla dietetyków stosujących różne strategie lecznicze. Wychodzimy z założenia, że wspólnym mianownikiem jest poprawa efektów terapii poprzez wsparcie komunikacji i zacieśnienie relacji pomiędzy terapeutą, a jego podopiecznym. TiqDiet usprawni przejście pacjentowi przez terapię ramię w ramię ze swoim specjalistą.”


Jest to narzędzie, dzięki któremu z jednej strony prowadzący będzie miał przejrzysty katalog pacjentów oraz bieżący wgląd w ich postępy. Z drugiej strony, każdy z pacjentów otrzyma dostęp do aplikacji mobilnej, w której zawierać się będzie szczegółowy plan swojej indywidualnie dopasowanej terapii. Aplikacja, będzie przypominać pacjentowi o kolejnym zaplanowanym przez dietetyka posiłku, konieczności spożycia wody, czy podjęcia zalecanej aktywności ruchowej. Realizując zalecenie, podopieczny „odhacza” je w aplikacji, co automatycznie zostaje zarejestrowane w panelu dietetyka. Dzięki temu prowadzący może na bieżąco przejrzeć stopień zaangażowania swojego pacjenta, a ten ma poczucie, że jego postępy (lub ich brak) są na bieżąco odnotowywane. “To trochę tak jak ze Świętym Mikołajem. – dodaje Michael - Cały rok staramy się być grzeczni, bo Mikołaj widzi… ☺”


Zmiana

Około 30 dni. Tyle trwa proces zmiany nawyków - w tym przypadku, żywieniowych. Założeniem twórców, jest wsparcie osób z silnym postanowieniem poprawy, w tym najtrudniejszym, pełnym pokus i zwątpień okresie. Aplikacja TiqDiet, to nie tylko kod binarny aktywujący się zgodnie z harmonogramem, to motywator zachęcający do dalszego działania, wspierający swojego zawodnika pogodnym bon motem oraz obrazujący bieżący postęp w realizacji celu. Dla najlepszego komfortu dietetyków TiqDiet to platforma webowa, która będzie dostępna z każdego komputera z dowolnym, użytkowanym masowo dziś, programem operacyjnym. Dla pacjentów opracowywana jest aplikacja na smartphony zarówno w systemie Android, jak i iOS, a w przyszłości również na smartwatche.


Co, gdzie, kiedy i za ile?

Zespół pracuje pełną parą, aby z nadejściem wiosny produkt był gotowy do wejścia na rynek. Już dziś na stronie TiqDiet można zapisać się na listę oczekujących na program. W ciągu pierwszego miesiąca, pakiet darmowych subskrypcji został zagwarantowany 500 terapeutom, do dnia dzisiejszego kolejnych kilkudziesięciu dietetyków tygodniowo zapisuje się na listę przedsprzedażową. TiqDiet będzie sprzedawany w modelu subskrypcyjnym w różnych pakietach dopasowanych do wielkości klinik dietetycznych. Natomiast mobilna aplikacja dla pacjentów będzie darmowa. To użytkownicy będą sami włączać TiqDiet w swój pomysł na biznes. Michael Kacprzak zapewnia, że po wypuszczeniu produktu na rynek jego zespół będzie dalej otwarty na potrzeby swoich użytkowników i będzie się rozwijał razem z nimi. Do oprogramowania będą dodawane kolejne funkcjonalności, nie powodując konieczności uiszczania dodatkowych opłat.

Nowym narzędziem żywo interesują się największe polskie portale i organizacje zajmujące się dietetyką i zdrowym stylem życia: dietetycy.org.pl, bonavita.pl, Journal of Nutrilife czy Współczesna Dietetyka.

Słowem: byle do wiosny!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby
KARIERA 0 0Rozwój osobisty może zniszczyć człowieka. "Obudził się we mnie wewnętrzny krytyk na sterydach"
0 0W tych światowych miastach żyje się najlepiej. Znalazło się też miejsce dla Warszawy
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe