O autorze
Lobbysta europejski czynnie zaangażowany w promowanie idei przemysłów kreatywnych w Polsce oraz polskiej kreatywności Europie.

Polski design w Brukseli

www.marekswoboda.com
Coraz częściej galerie na całym świecie oferujące wystrój wnętrz sięgają po eksponaty polskich projektantów. W tym roku w ramach międzynarodowego festiwalu Brussels Design September, polski design zaprezentował się w formie kontenera – wyspy pod nazwą Polish Design Island.


Festiwal Brussles Design September to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń tematycznych na świecie. W czasie jego trwania do Brukseli zjeżdżają dziennikarze branżowi, projektanci i marszandzi z kilkudziesięciu krajów. Obejmuje on ponad 70 ekspozycji, warsztaty i wykłady.

08.09 br. w Brukseli rozpoczęła się wystawa polskiego designu w ramach festiwalu – Polish Design Island. W wydarzenie to zaangażowało się siedem polskich regionów: dolnośląskie, lubelskie, łódzkie, kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie a także Instytut Polski w Belgii oraz Ambasada RP w Belgii. Wykonawcą projektu było szczecińskie stowarzyszenie Miastoholizm.

Ekspozycja została przygotowana w formie pokoju mieszkalnego, zaaranżowanego w kontenerze frachtowym przerobionym na mobilną wystawę. Ekspozycja została umiejscowiona w jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc – na Placu Świętej Katarzyny. Wskutek tego już od pierwszych chwil po otwarciu wystawy cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem, stanowiąc według organizatorów Brussels Design September jedną z najlepszych ekspozycji w ramach festiwalu i prezentacji Polski w stolicy europejskiej na przestrzeni ostatnich lat.

Otwarcie wystawy opatrzone zostało pokazem mappingu 3D, co spotęgowało zjawiskowość ekspozycji, a ona sama stała się miejscem chętnie odwiedzanym przez brukselczyków oraz turystów.


Ideą towarzyszącą przygotowaniom ekspozycji obok waloru estetycznego było umożliwienie dotarcia polskich designerów do rynku belgijskiego. Dlatego też w trakcie selekcji eksponatów jednym z koniecznych warunków była seryjna produkcja każdego z nich oraz możliwość zakupienia go online. Na tej bazie powstała tablica informacyjna opatrzona kodami QR, za pośrednictwem której po zeskanowaniu kodu automatycznie można przeczytać opis produktu w jednym z czterech języków (angielskim, francuskim, niderlandzkim i polskim) oraz przejść do strony producenta i jego sklepu internetowego.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby
KARIERA 0 0Rozwój osobisty może zniszczyć człowieka. "Obudził się we mnie wewnętrzny krytyk na sterydach"
0 0W tych światowych miastach żyje się najlepiej. Znalazło się też miejsce dla Warszawy
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe