Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Przedsiębiorczość jest kobietą

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet
Sieć Przedsiębiorczych Kobiet
- Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę – powiedziała kiedyś Maria Skłodowska - Curie. Przedsiębiorcze kobiety, które tworzą Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, udowadniają, że ciężka praca, odwaga i wiara w to, że marzenia mogą się spełnić, dodają siły. Tym samym pokazują, że słowa wypowiedziane przez słynną Polkę lata temu do dziś są aktualne.


Poznajmy się!

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet to jedna z inicjatyw podjętych przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet. To wyjątkowa społeczność tworzona przez przedsiębiorcze kobiety - zarówno te, które już osiągnęły sukces na polu zawodowym, jak i te dopiero zaczynające swoją przygodę z biznesem. To platforma wymiany kontaktów, przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, źródło wsparcia i inspiracji.

Członkinie Sieci są zarówno właścicielkami firm, dyrektorkami, specjalistami w różnych dziedzinach, pracują też w wolnych zawodach. Realizują przeróżne projekty od wnętrzarskich czy gastronomicznych przez kosmetologiczne, finansowe aż po medyczne. Każda z nich ma inne pasje, marzenia i doświadczenia. Wszystkie mają jednak jedną wspólną cechę – chętnie dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i (co ważne!) entuzjazmem.

Spotkajmy się!

Spotkania Sieci Przedsiębiorczych Kobiet organizowane są regularnie – średnio raz, dwa razy w miesiącu. Spotykamy się na Śniadaniach SPK z udziałem gości i wieczornych sesjach networkingowych (np. spotkania BeTheChange). Dyskutujemy o trendach, konkretnych przypadkach, pomysłach – czasami ze świata nauki, czasami sztuki, zawsze mając z tyłu głowy biznes. Dlatego też postanowiliśmy, że naszą wiedzę i doświadczenie będziemy przekazywać również za pomocą artykułów na blogu.


Postanowiłyśmy dołączyć do grona blogerów INNPoland po to, by edukować, mobilizować i zarażać pozytywną energią. Po to, by pokazać czytelnikom – a w szczególności czytelniczkom – jak wielki drzemie w nich potencjał. W końcu po to, by pokazać kobietom, które mają pomysły, ale nie mają odwagi lub funduszy, że mogą liczyć na wsparcie, zarówno mentoringowe, jak i finansowe (tak, wśród nas są także inwestorki).

Działajmy!

Mamy nadzieję, że nasze wpisy i historie zachęcą kobiety do podejmowania odważanych decyzji biznesowych, zakładania swoich startupów, a także zaangażowania się w działania Sieci i Fundacji.
Jak już wspomniałyśmy – jesteśmy tutaj dla Was. Zachęcamy Was do rekomendowania tematów, o których chcielibyście przeczytać, a także komentowania tekstów, które tu znajdziecie.

Do zobaczenia!

Katarzyna Wierzbowska i Dorota Czekaj
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.