Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Przedsiębiorczość jest kobietą

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet
Sieć Przedsiębiorczych Kobiet
- Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę – powiedziała kiedyś Maria Skłodowska - Curie. Przedsiębiorcze kobiety, które tworzą Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, udowadniają, że ciężka praca, odwaga i wiara w to, że marzenia mogą się spełnić, dodają siły. Tym samym pokazują, że słowa wypowiedziane przez słynną Polkę lata temu do dziś są aktualne.


Poznajmy się!

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet to jedna z inicjatyw podjętych przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet. To wyjątkowa społeczność tworzona przez przedsiębiorcze kobiety - zarówno te, które już osiągnęły sukces na polu zawodowym, jak i te dopiero zaczynające swoją przygodę z biznesem. To platforma wymiany kontaktów, przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, źródło wsparcia i inspiracji.

Członkinie Sieci są zarówno właścicielkami firm, dyrektorkami, specjalistami w różnych dziedzinach, pracują też w wolnych zawodach. Realizują przeróżne projekty od wnętrzarskich czy gastronomicznych przez kosmetologiczne, finansowe aż po medyczne. Każda z nich ma inne pasje, marzenia i doświadczenia. Wszystkie mają jednak jedną wspólną cechę – chętnie dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i (co ważne!) entuzjazmem.

Spotkajmy się!

Spotkania Sieci Przedsiębiorczych Kobiet organizowane są regularnie – średnio raz, dwa razy w miesiącu. Spotykamy się na Śniadaniach SPK z udziałem gości i wieczornych sesjach networkingowych (np. spotkania BeTheChange). Dyskutujemy o trendach, konkretnych przypadkach, pomysłach – czasami ze świata nauki, czasami sztuki, zawsze mając z tyłu głowy biznes. Dlatego też postanowiliśmy, że naszą wiedzę i doświadczenie będziemy przekazywać również za pomocą artykułów na blogu.


Postanowiłyśmy dołączyć do grona blogerów INNPoland po to, by edukować, mobilizować i zarażać pozytywną energią. Po to, by pokazać czytelnikom – a w szczególności czytelniczkom – jak wielki drzemie w nich potencjał. W końcu po to, by pokazać kobietom, które mają pomysły, ale nie mają odwagi lub funduszy, że mogą liczyć na wsparcie, zarówno mentoringowe, jak i finansowe (tak, wśród nas są także inwestorki).

Działajmy!

Mamy nadzieję, że nasze wpisy i historie zachęcą kobiety do podejmowania odważanych decyzji biznesowych, zakładania swoich startupów, a także zaangażowania się w działania Sieci i Fundacji.
Jak już wspomniałyśmy – jesteśmy tutaj dla Was. Zachęcamy Was do rekomendowania tematów, o których chcielibyście przeczytać, a także komentowania tekstów, które tu znajdziecie.

Do zobaczenia!

Katarzyna Wierzbowska i Dorota Czekaj
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.