Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Kobiety i biznes? Oczywiście!

Drogie Czytelniczki, Jeśli macie pomysł na biznes, ale zastanawiacie się od czego zacząć albo po prostu potrzebujecie pomocnej dłoni na początku – nasz program akceleracyjny „Biznes w Kobiecych Rękach” jest dla Was. W tym roku już po raz czwarty uruchamiamy program „Biznes w Kobiecych Rękach”. Rekrutacja nadal trwa – na Wasze zgłoszenia czekamy do 10 września br. lub otrzymania 400 zgłoszeń.
„Biznes w Kobiecych Rękach” to program akceleracyjny, który w kompleksowy sposób przygotowuje kobiety do budowy oraz rozwoju własnej działalności. Dzięki dotychczasowym trzem edycjom, od czerwca 2014 roku powstało łącznie aż 116 kobiecych startupów. Cieszymy się, że (jak wynika z naszych raportów) aż 90% firm założonych przez uczestniczki, po pierwszym roku nadal funkcjonuje. To dowód na to, że kobiece startupy świetnie radzą sobie na rynku. Wśród firm założonych przez uczestniczki programu BWKR są m.in. Szumisie, Sidly, Footmedica, Szkoła Stepowania TIP TAP, Multi Niania, com4tclick, KF Niccolum, iDid, UndressCode oraz Mellicare. Jeśli Ty też chcesz z nami rozwinąć swoje biznesowe skrzydła – czekamy na Twoje zgłoszenie.


Kolej na Twój biznes!

W tym roku do programu „Biznes w Kobiecych Rękach” zakwalifikuje się 60 uczestniczek, czyli o 10 więcej niż w poprzednich latach. Rekrutacja składa się z dwóch etapów:
• pierwszym z nich jest zgłoszenie za pośrednictwem formularza on-line, na naszej stronie www.siecprzedsiebiorczychkobiet.pl - formularz aktywny będzie do 10 br. września lub zgłoszenia się 400. osoby;
• drugim natomiast będą 2-minutowe prezentacje kandydatek przed komisją rekrutacyjną. Sesje odbęda się w dniach 11-15 września.


Lista osób zakwalifikowanych do tego programu zostanie ogłoszona do dnia 22 września br.

IV edycja programu rozpocznie się pod koniec września br. i potrwa do marca 2018 r. W ramach 7-miesięcznego programu uczestniczki wezmą udział w m.in. szkoleniach z ekspertami podczas Skillshare Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, gdzie dowiedzą się jak wygląda np. efektywne modelowanie biznesowe, sprzedaż, praca z finansami, promocją, prawem, i księgowością. Każda z uczestniczek będzie także blisko współpracować z wybraną przez siebie mentorką, czyli przedsiębiorczynią, kobietą sukcesu, która należy do Klubu Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Przyszłe businesswomen wezmą też udział w spotkaniach networkingowych pozwalających na wzajemną wymianę doświadczeń oraz sesjach BE TE CHANGE, w ramach których członkinie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet podzielą się z nimi własnymi historiami biznesowo-życiowymi.


Warto zaznaczyć, że w tym roku uruchamiamy nową ścieżkę STEM (eng. Science, Technology, Engineering, Mathematics), która przeznaczona jest dla startupów technologicznych czy medycznych, których z roku na rok jest coraz więcej. Zajęcia przewidziane dla uczestniczek w ramach tej drogi dostosowane będą do ich potrzeb i skupiać się będą na specyfice środowiska, w jakim funkcjonują młode firmy technologiczne.

Udział w programie jest bezpłatny!

Program realizowany jest w partnerstwie z Citi Handlowy, Miastem Stołecznym Warszawa i DELab UW. Finansowanie projektu zapewnia United Way Worldwide, dzięki funduszom przekazanym przez Citi Foundation.


Katarzyna Wierzbowska i Dorota Czekaj
Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Ruszają studia coachingu stylu życia. Sprawdziliśmy, co o takich kierunkach myślą pracodawcy
0 0Pomysł na intratny biznes: lumpeks. Ciucholandy przeżywają właśnie drugą młodość
DZIEJE SIĘ 0 0Wzrost płacy minimalnej to fatalna wiadomość dla wynajmujących mieszkania. "Wyższe płace zjedzą rachunki"
0 0Niższy PIT od października już pewny. Skorzysta 25 mln osób, ale jest jeden haczyk
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający