Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

BEST, czyli jak być najlepszą w biznesie. Sieć Przedsiębiorczych Kobiet podpowiada studentkom jak stawiać pierwsze bizne

Drogie Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy, zastanawiacie się pewnie co jakiś czas nad zmianą czegoś w swoim życiu zawodowym. Pewnie część z Was myśli o założeniu własnej firmy, ale nie wie od czego zacząć. I przede wszystkim kiedy? Odpowiedź, naszym zdaniem, jest prosta: od razu. Bez względu na to, w jakim momencie życia jesteście, zawsze warto spróbować swoich sił, w tej dziedzinie, w której czujecie się ekspertami. Przedsiębiorczość nie ma wieku, a sukces można osiągnąć zarówno mając kilkanaście lat, jak również będąc już w sile wieku. Żyjemy w świecie nowych technologii, które dają nam przecież dużo możliwości. Szkoda tego nie wykorzystać. Prowadząc Fundację Przedsiębiorczości Kobiet staramy się pomagać na wielu etapach Waszego pomysłu, często wspieramy Was nawet jeszcze przed jego wykiełkowaniem. Z przedsiębiorczością można, ale nie trzeba się urodzić. Tego można się nauczyć. Taka przyświeca nam myśl za każdym razem, kiedy organizujemy kolejne spotkania czy uruchamiany nowe edycje programów – takich jak Biznes w Kobiecych Rękach czy BEST. Zachęcamy Was bardzo rozwijania własnej przedsiębiorczości – to przydaje się każdemu bez względu na wiek czy zawód. Katarzyna Wierzbowska i Dorota Czekaj


BEST – BUSINESS & ENTREPRENEURSHIP SUPPORT TRAINING

Jeśli jesteś studentką lub doktorantką i zastanawiasz się jak zaplanować swoją przyszłość zawodową, ten program jest dla Ciebie. BEST kierowany jest do młodych kobiet aktywnie planujących swoją ścieżkę zawodową, a także rozważających założenie własnej firmy. W 2018 roku uruchomiona została jego trzecia edycja.

BEST to możliwość poznania przedstawicielek różnych środowisk zawodowych (NGO, korporacji, startupów, własnej firmy) i skonfrontowania z nimi własnych wyobrażeń dotyczących ich branży. To także duża dawka wiedzy i inspiracji płynąca prosto z doświadczenia. Młodzi ludzie na początku swojej drogi zawodowej mają prawo nie wiedzieć, w jakim kierunku chcą się rozwijać i czy wybrana przez nich ścieżka zawodowa na pewno jest właśnie dla nich. Pierwszym krokiem, który można zrobić, aby zweryfikować swój pomysł jest rozmowa z doświadczoną osobą z tego sektora, kolejnym mogą być staże czy tzw. job shadowing.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona, więc decyduje kolejność zgłoszeń.


Na najbliższe spotkanie, które odbędzie się już 13 lutego można zapisać się przez link: https://lutowespotkaniebest.evenea.pl/. Gościem spotkania będzie Beata Cichocka-Tylman z PwC, która opowie o wadach i zaletach pracy w korporacji, odpowie na pytanie jakie trzeba mieć predyspozycje, aby pracować w korporacji oraz jakie są możliwości rozwoju i awansu.


Więcej o programie na stronie Fundacji:
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Ruszają studia coachingu stylu życia. Sprawdziliśmy, co o takich kierunkach myślą pracodawcy
0 0Pomysł na intratny biznes: lumpeks. Ciucholandy przeżywają właśnie drugą młodość
DZIEJE SIĘ 0 0Wzrost płacy minimalnej to fatalna wiadomość dla wynajmujących mieszkania. "Wyższe płace zjedzą rachunki"
0 0Niższy PIT od października już pewny. Skorzysta 25 mln osób, ale jest jeden haczyk
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający