O autorze
Fundacja Startup Poland jest głosem społeczności polskich startupów. Za cel stawia sobie budowanie dialogu z administracją publiczną oraz identyfikację i likwidację barier, które ograniczają rozwój nowych, innowacyjnych firm.

Startupy w Pałacu: zapraszamy polskie startupy do Sali Kolumnowej

#STARTUPYwPALACU
#STARTUPYwPALACU Startup Poland
10 branż, 10 startupów i 40 minut wystąpień — tak w skrócie będzie wyglądało wydarzenie “Startupy w Pałacu”, czyli pierwsze spotkanie polskich startupów w Pałacu Prezydenckim. 13 września w Sali Kolumnowej Startup Poland zorganizuje pitch startupów przed Prezydentem RP Andrzejem Dudą, ambasadorami, przedstawicielami spółek Skarbu Państwa, venture capital i aniołami biznesu. Każdy startup będzie miał 4 minuty na prezentację swojego biznesu.
Będzie to pierwsze w historii tego typu wydarzenie w Polsce, w którym udział weźmie obecna Głowa Państwa. Prezydent Andrzej Duda chciałby nie tylko spotkać się z polskimi startupami, ale także dać realną szansę młodym ludziom na rozwój ich innowacyjnych pomysłów oraz nawiązanie kontaktów z potencjalnymi inwestorami, którzy także zostaną zaproszeni na wydarzenie – mówi Marek Magierowski, Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta.

Na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP 13 września w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego pojawi się 10 startupów z różnych branż i zaproszeni goście związani z rozwojem przedsiębiorczości w Polsce. Spotkanie będzie miało charakter pitchu, czyli każdy startup będzie miał 4 minuty, żeby jak najlepiej zaprezentować swój projekt. Chcemy pokazać, co i kto naprawdę kryje się za hasłem “startupy”. W Pałacu Prezydenckim pokażemy, że startupy to realni ludzie, fantastyczne pomysły i biznesy skutecznie walczące o swoje pozycje na rynku. Firmy chcemy dobrać tak, żeby zaprezentowały różnorodność i dynamikę polskiej sceny startupowej. Wierzymy, że ranga urzędu i miejsca pomoże wspaniale nagłośnić, zarówno biorące udział w akcji startupy, jak i samą ideę przedsiębiorczości technologicznej — mówi Eliza Kruczkowska, Prezes Startup Poland.

O nominacje startupów, które wystąpią w Pałacu, Startup Poland poprosiło najważniejszych przedstawicieli społeczności startupowych, edukatorów, przedsiębiorców, inwestorów, dziennikarzy i organizatorów największych technologicznych wydarzeń w Polsce.

Swoje kandydatury mogą zgłaszać również startupy spełniające kryteria, rejestrując swój startup na stronie Startup Poland oraz wysyłając maila na adres kontakt@startuppoland.org, w tytule wpisując “Startupy w Pałacu”. Termin zgłoszeń mija 15 sierpnia.


Kryteria dla startupów

Żeby wziąć udział w “Startupy w Pałacu”, startup musi być przedsiębiorstwem technologicznym z kluczowym elementem cyfrowym na etapie wytwórstwa lub dystrybucji (przetwarzanie informacji i pochodne technologie stanowią kluczowy element modelu biznesowego). Firma musi istnieć na rynku nie dłużej niż 5 lat i mieć na koncie innowacyjny produkt, technologię, model biznesowy lub zoptymalizowany istniejący proces w jednym z wymienionych obszarów:

● biotechnologia i technologie medyczne,

● technologie konsumenckie i IoT,

● cyberbezpieczeństwo,

● zarządzanie danymi i analityka,

● technologie edukacyjne,

● energetyka i technologie dla środowiska,

● fintech,

● technologie dla przemysłu,

● technologie dla mediów, komunikacji i rozrywki, robotyka,

● sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.