O autorze
Fundacja Startup Poland jest głosem społeczności polskich startupów. Za cel stawia sobie budowanie dialogu z administracją publiczną oraz identyfikację i likwidację barier, które ograniczają rozwój nowych, innowacyjnych firm.

Już po raz czwarty startupy zagoszczą w Pałacu Prezydenckim

Startupy w Pałacu
Startupy w Pałacu Fundacja Startup Poland
Startupy w Pałacu to bezprecedensowe wydarzenia z udziałem urzędującej Głowy Państwa. Na spotkaniach organizowanych przez naszą Fundację wraz z Kancelarią Prezydenta RP polskie startupy prezentowały swoje projekty biznesowe przed samym Prezydentem Andrzejem Dudą, a także ambasadorami, przedstawicielami spółek skarbu państwa, funduszy venture capital i aniołami biznesu. Pierwsze prezentacje zorganizowaliśmy 13 września 2016. Po nim odbyły się kolejne: 14 marca oraz 4 października 2017, połączone z zagranicznymi misjami gospodarczymi Prezydenta.


Od kilku tygodni jesteśmy zalewani Waszymi pytaniami i zgłoszeniami do kolejnej edycji Startupów w Pałacu. Wasze zainteresowanie przerasta nasze najśmielsze oczekiwania. Pytacie nas, czy wydarzenie znów się odbędzie. Czy będzie szansa podlansować się w Sali Kolumnowej i nawiązać owocne relacje z kadrą wykonawczą dużych polskich firm i partnerami funduszy inwestycyjnych. Oraz oczywiście czy i tym razem Pan Prezydent wejdzie do kabiny telemedycznej, a może będzie wspólnie ze startupami latał dronami.


Szczegóły nowej edycji

Śpieszymy potwierdzić, że kolejne, czwarte Startupy w Pałacu odbędą się niebawem – już w maju. Mówiąc po startupowemu – projekt nieco spivotował. Na początku marca ustaliliśmy z administracją Prezydenta, że tym razem role odwracają się. To oznacza, że to zaproszone startupy – a będzie ich dużo więcej niż w poprzednich edycjach! – będą oglądać i oceniać przedstawicieli dużych korporacji prezentujących swoje oferty współpracy. Przy czym najpierw korporacje będą musiały przejść przez sito rekrutacyjne Kancelarii Prezydenta. Celem takiej formuły jest przede wszystkim kreowanie popytu na innowacje i startupy wśród dużych firm, które jeszcze nie wiedzą, jak podejść do tematu współpracy ze startupami. Z kolei dla startupów będzie to wyjątkowa możliwość networkingu na wysokim poziomie, z zarządami największych polskich firm.


W Startup Poland jesteśmy ogromnie ciekawi, jak taka formuła się sprawdzi! W Polsce coraz chętniej bowiem duże firmy, w tym spółki skarbu państwa, poszukują ciekawych rozwiązań technologicznych wśród startupów – i albo w nie inwestują, albo po prostu stają się ich klientami. Nam bardzo zależy na tym, aby działo się to coraz częściej, coraz bardziej na serio i w oparciu o przejrzyste, profesjonalne zasady współpracy.


Pierwsze owoce spotkań

Od początku naszej działalności dorobiliśmy się kilku bardzo owocnych relacji między startupem a korporacją – kilka z nich nawiązało się w wyniku prezentacji w Sali Kolumnowej. Warto wspomnieć chociażby o sukcesach startupów branży rolno-spożywczej, lubelskim Nexbio i warszawskim SatAgro, które podczas Startupów w Pałacu nawiązały współpracę z Grupą Azoty, czołowym producentem nawozowo-chemicznym. Z kolei katowicki Abyss Glass, tworzący interaktywne lustra, podczas Startupów w Pałacu nawiązał współpracę z kosmetycznym liderem Inglot. Podobne rezultaty podkreślają twórcy projektu Migam, walczący o dostępność komunikacji dla osób głuchych – networking z Pałacu przerodził się w realne kontrakty ze spółkami Skarbu Państwa.

W idei współpracy korporacyjnej ze startupami wyróżnia się Ericsson – udostępniając bazę partnerów, organizując spotkania z osobami decyzyjnymi. Przekonali się o tym twórcy platformy Wi-Fi marketingu Social WiFi, a także producenci systemów bezzałogowych dronów FlyTech UAV, którzy znaleźli się wśród uczestników prezydenckiej misji gospodarczej.

Współorganizatorzy wydarzenia

Jako Fundacja Startup Poland od początku staramy się angażować w projekt Startupy w Pałacu jak największe grono interesariuszy ekosystemu startupów. Wraz z Kancelarią Prezydenta chcemy zagwarantować, że uczestnicy wydarzeń reprezentują jak największą część środowiska innowacyjnych przedsiębiorców. Dlatego najbliższe Startupy w Pałacu będą organizowane przez większe grono partnerów, w tym: Campus Warsaw, MIT Enterprise Forum Poland, The Heart Warsaw, Instytut Jagielloński, EYnovation, PwC Startup Collider, a także oczywiście najważniejszą dla polskich startupów agencję rządową – Polski Fundusz Rozwoju. Rolą każdej z tych organizacji jest zaproszenie startupów na prezentacje do Sali Kolumnowej, już 8 maja 2018.

Co dalej? Jeżeli bardzo zależy Ci na obecności na majowym wydarzeniu, prosimy, wypełnij ten formularz.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.