O autorze
techBrainers to broker innowacji, którego trzon stanowi interdyscyplinarny zespół specjalistów w dziedzinie R&D. techBrainers pomaga naukowcom być bardziej przedsiębiorczym, a przedsiębiorstwom odkryć potencjał drzemiący w nauce. Zrzesza najlepszych ekspertów od innowacyjności z kraju i ze świata, proponując przedsiębiorstwom scouting technologiczny oraz audyt innowacyjności, a także kreując wydarzenia, służące crossbranżowej wymianie doświadczeń w obszarze trendów technologicznych i narzędzi R&D.

Scale Up - przyspieszamy innowacje! Start-upy wreszcie skorzystają z potencjału dużych przedsiębiorstw

Amplus jest partnerem programu akceleracyjnego Pilot Maker
Amplus jest partnerem programu akceleracyjnego Pilot Maker
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała techBrainers dofinansowanie w wysokości blisko 6 mln złotych na program akceleracyjny „Pilot Maker”. Ideą ScaleUp, w ramach którego realizowany będzie projekt techBrainers jest połączenie potencjału startupów z infrastrukturą, doświadczeniem i zasobami dużych przedsiębiorstw.


techBrainers lider „Pilot Maker” przygotował projekt wspólnie z partnerami: Tauron Polska Energia S.A. (partner główny) oraz Kross S.A. i Amplus Sp. z o.o.

- To wspaniała wiadomość, nie ukrywam, że z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki konkursu – cieszy się Katarzyna Rybicka, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Amplus Sp. z o.o.. - W branży warzywno-owocowej mamy ogrom zdefiniowanych wyzwań, które chcielibyśmy dedykować konkretnym startupom, a co najważniejsze doprowadzić do ich przetestowania i wdrożenia. Myślę, że przy profesjonalnym programie akceleracyjnym techBrainers z pewnością uda się dokonać czegoś wielkiego.

- Cieszę się że firma KROSS S.A. będzie Partnerem w Programie Pilot Maker. Przed nami długa droga, jednak wierzymy że potencjał naszej firmy przyczyni się do rozwoju i wdrożeń innowacji tworzonych przez startupy. ” – mówi Zbigniew Sosnowski Prezes Zarządu KROSS S.A.

- Środowisko startupowe leży już od dłuższego czasu w obrębie zainteresowań TAURON. W opublikowanej na początku września br. strategii bardzo mocno ten obszar został zaadresowany – dodaje Filip Grzegorczyk, prezes TAURON Polska Energia S.A. - Obok tradycyjnie rozumianej działalności badawczo-rozwojowej obszar współpracy z innowacyjnymi startupami będzie źródłem innowacyjnych rozwiązań budujących przyszłą wartość Grupy. Traktujemy program Scale UP jako pierwsze przedsięwzięcie Grupy w tym obszarze.


Magdalena Jackowska-Rejman, CEO techBrainers również nie kryje zadowolenia z wygranej, choć jak mówi, była przekonana o wysokiej jakości wniosku konkursowego, jaki jej zespół przygotował w ramach ScaleUp.

- Dzięki intensywnej współpracy techBrainers, Tauron Polska Energia S.A., Amplus Sp. z o.o. i Kross S.A. nasz program jest rozpisany co do godziny, zarówno w części akceleracyjnej, jak i zaangażowania dużych przedsiębiorstw – mówi szefowa techBrainers. – Położyliśmy w nim szczególny nacisk na silną współpracę startupów z korporacjami. Oparliśmy nasz program na realnych precyzyjnie zdefiniowanych wyzwaniach dużych firm, a metodologię Pilot Maker zbudowaliśmy łącząc program akceleracji i najlepszych doświadczeń scoutingu technologicznego, procesu, w którym się specjalizujemy.

Na „Pilot Maker” składają się cztery fazy projektowe. Nabór i selekcja, na etapie której startupy poznają wyzwania partnerów Tauron, Kross, Amplus i selekcjonowane będą najbardziej odpowiadające tym wyzwaniom technologie. Następnie Speed Launch skupiająca się na networkingu i dopracowywaniu dokumentacji projektowej oraz definiowaniu krytycznych hipotez biznesowych. Faza trzecia Fast Iterative Prototyping – poświęcona projektowaniu i realizacji eksperymentów biznesowych, weryfikujących krytyczne hipotezy z poprzedniej fazy. Faza Pilot - pilotażowe wdrożenie produktów lub technologii startupów we współpracy z dużym przedsiębiorstwem, a na końcu Market Lunch Support - faza zapewniająca poakceleracyjne wsparcie dla startupów z wykorzystaniem potencjału techBrainers R&D Club oraz partnerskich funduszy VC.

Ostatecznie program ukończy 25 startupów, które uruchomią pilotażowe wdrożenia swoich rozwiązań.

„Pilot Maker” wystartuje w styczniu i wówczas startupy będą mogły składać wnioski o udział w nim.

- "Pilot Maker" jest absolutnie unikalny – chwali przygotowany przez techBrainers projekt Thomas Osburg, INTEL Innovation Manager, członek Advisory Board (rady programu). – Nie znam podobnego programu, który przewiduje tak ścisłą i precyzyjnie zdefiniowana współpracę Korporacji i Startupów. Zaproponowana formuła iteracyjnych eksperymentów zapewnia elastyczność i dopasowanie procesu do potrzeb Startupów, co tak trudno uzyskać w programach akceleracji. Nie mogę się doczekać pierwszego spotkania z Advisory Board.
Scale Up - realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020, Działanie 2.4 Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji, Podddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB.

***
techBrainers to broker innowacji, którego trzon stanowi interdyscyplinarny zespół specjalistów
w dziedzinie R&D. Jednym z głównych produktów techBrainers jest Scouting Technologiczny.
W ramach działań Technology Scouting firma diagnozuje i dostarcza najodpowiedniejsze rozwiązania
problemów technologicznych i badawczych, korzystając z relacji z naukowcami i uczelniami
oraz z doświadczeń w prowadzeniu projektów technologicznych i biznesowych. Prowadzi też monitoring rynku nowych technologii celem selekcji i analizy najlepszych rozwiązań odpowiadających
trendom rynkowym i strategii przedsiębiorstw.

Specjalizuje się także w budowaniu systemów innowacji. Wspiera powstawanie i zarządzanie
działów R&D zarówno firm z sektora MŚP, jak i dużych korporacji. Buduje interdyscyplinarne
zespoły naukowców i managerów R&D, zdolne kreować rozwiązania technologiczne w pełni
skorelowane ze strategią przedsiębiorstwa i jej zasobami technologicznymi.

Zrzesza w prestiżowym R&D Clubie ponad 120 liderów działów B+R najbardziej innowacyjnych firm takich jak: Orange, PGNiG, PCC Group, PZU Lab, Gerda, Citi Handlowy, Energa, HTL Strefa, etc.
Współpracuje z najlepszymi ekspertami z obszaru badań i rozwoju, zabiegając o czynny udział społeczności R&D w budowaniu gospodarki opartej na wiedzy. Współpracuje z podmiotami powiązanymi w organizacjach klastrowych (model Open Innovation). Poznaje, tworzy i promuje narzędzia R&D, tropi technologiczne trendy i selekcjonuje nowe technologie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.