O autorze
Topowicze stanowią grupę Absolwentów Programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Top 500 Innovators: Science - Management – Commercialization. Działając jako Absolwenci powołaliśmy Stowarzyszenie Top 500 Innovators, które dzisiaj skupia 230 innowatorów w całej Polsce. Określiliśmy naszą wizję jako „Lider opinii i dobrych praktyk w obszarze współpracy nauki i biznesu”.

Stanowimy interdyscyplinarną platformę współpracy między przedstawicielami środowisk naukowych i przedstawicieli centrów transferu technologii w Polsce, wykorzystując doświadczenie zdobyte na najlepszych uczelniach na świecie, m.in. w Stanford University, University of California, Berkeley oraz Cambridge. Działalność Stowarzyszenia obejmuje promocję postaw innowacyjnych, przedsiębiorczości akademickiej, propagowanie idei współpracy nauki i biznesu, komercjalizacji badań naukowych. Jesteśmy także organizacją opiniotwórczą, którą chce kształtować krajobraz innowacji w Polsce. Więcej o Nas znajdziesz na naszej stronie.

“Czy nauka może wyjść za biznes?" - TOP 500 Innovators Affiliate Program Brokerage Event

18 maja 2017r. Stowarzyszenie Top500 Innovators zaprasza na wydarzenie Top500 Innovators Affiliate Program Brokerage Event – ICT, Smart Materials! Już w najbliższy czwartek w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbędą się prezentacje nowych technologii, spotkania brokerskie z firmami oraz warsztaty dot. współpracy z venture capital. Wydarzenie otworzy krótka debata o tym, “Czy nauka może wyjść za biznes?", w której udział wezmą Prezes Stowarzyszenia Top 500 Innovators Katarzyna Walczyk-Matuszyk, a także zaproszeni goście: dr Piotr Dardziński, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Alison Dilworth, Radca ds. Ekonomicznych z Ambasady USA w Warszawie.O pogramie Top500 Innovators Affiliates

Program Affiliates to sposób na zbliżenie do siebie świata nauki i biznesu. Doskonale wiemy, że to partnerskie kontakty pomiędzy nimi pozwalają na tworzenie innowacyjnych i dochodowych przedsięwzięć technologicznych. Do tej pory w ramach Stowarzyszenia Top500 Innovators zbudowaliśmy sieć osób działających na styku nauki i biznesu, co regularnie przekłada się na nowe wspólne przedsięwzięcia. Zdecydowaliśmy, że warto rozszerzyć tę sieć o osoby i firmy zainteresowane działaniami proinnowacyjnymi, wspólnym działaniem i wymianą doświadczeń. Przez program Affiliates zapraszamy do współtworzenia największego w Polsce klubu liderów R&D i innowacji.

Dla kogo?


Propozycję kierujemy w szczególności do przedsiębiorstw (zarówno tych dużych, jak i tych które dopiero rosną), które w swojej działalności widzą potrzebę i chęć implementowania nowych technologii oraz dostosowywania się do zmieniających się warunków rynkowych. Dodatkowo, zapraszamy również podmioty wspierające innowacyjność oraz przedsiębiorczość.
Do tej pory, członkami naszej sieci są osoby z ponad stu jednostek naukowych oraz kilkudziesięciu przedsiębiorstw.

Wydarzenie

18 maja w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej znajdującym się przy ul. Rektorskiej 4 w Warszawie od godziny 14.00 zapraszamy do wzięcia udziału w Top 500 Innovators Affiliate Brokerage Event dla firm z branż: ICT - szczególnie cyberbezpieczeństwa i internetu rzeczy oraz inteligentnych materiałów. Spotkanie będzie się składało z kilkunastu krótkich prezentacji, które przedstawią rozwiązania technologiczne bazujące na przełomowych badaniach naukowych, wiele z nich jest na etapie zaawansowanych prototypów lub nawet zostało przetestowanych i są gotowe do wdrożenia. Jednocześnie dzięki temu wydarzeniu możliwe staje się budowanie nowych relacji z wyróżniającymi się naukowcami i przedstawicielami młodych i ambitnych firm technologicznych z całej Polski. Całe wydarzenie zostanie podzielone na trzy podgrupy odbywające się kolejno po sobie. Będą nimi: TECH PITCH - prezentacje najnowszych technologii, jakie opracowali nasi naukowcy, TECH TALKS - spotkania brokerskie z naukowcami, które będą miały miejsce po prezentacjach, TECH WORKSHOPS - warsztaty kreatywne w ramach których będzie się starali znaleźć odpowiedź na pytanie: "Czy nauka może współpracować z VC?", które poprowadzi Christopher Mott z Global Venture Forum wraz z członkami Stowarzyszenia Top 500 Innovators oraz fundacją Inventity.


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat wydrzenia oraz rejestracjiZnajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0E-sport w Polsce potrzebuje pracowników. Ale uczelnie nie potrafią ich kształcić