O autorze
Topowicze stanowią grupę Absolwentów Programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Top 500 Innovators: Science - Management – Commercialization. Działając jako Absolwenci powołaliśmy Stowarzyszenie Top 500 Innovators, które dzisiaj skupia 230 innowatorów w całej Polsce. Określiliśmy naszą wizję jako „Lider opinii i dobrych praktyk w obszarze współpracy nauki i biznesu”.

Stanowimy interdyscyplinarną platformę współpracy między przedstawicielami środowisk naukowych i przedstawicieli centrów transferu technologii w Polsce, wykorzystując doświadczenie zdobyte na najlepszych uczelniach na świecie, m.in. w Stanford University, University of California, Berkeley oraz Cambridge. Działalność Stowarzyszenia obejmuje promocję postaw innowacyjnych, przedsiębiorczości akademickiej, propagowanie idei współpracy nauki i biznesu, komercjalizacji badań naukowych. Jesteśmy także organizacją opiniotwórczą, którą chce kształtować krajobraz innowacji w Polsce. Więcej o Nas znajdziesz na naszej stronie.

Top 500 Innovators dostosowuje praktyczne narzędzia z Doliny Krzemowej do wspierania gospodarki opartej na wiedzy

Photo by rawpixel.com on Unsplash
16 listopada br. już po raz czwarty, odbędzie się spotkanie brokerskie z firmami organizowane przez Stowarzyszenie Top 500 Innovators. Tym razem Politechnika Krakowska, Działownia, będzie miejscem, gdzie będą miały okazję spotkać się nastawione na rozwój firmy z dostawcami nowych technologii w zakresie medycyny i bioinżynierii w ramach ,,Top 500 Innovators Affiliate Program Brokerage Event".


Idea Spotkań brokerskich Top 500 Innovators

Wydarzenie odpowiada na potrzebę nowoczesnego biznesu i jest dedykowane firmom, które poszukują unikatowych technologii. Podczas spotkania zostanie przeprowadzonych kilka do kilkunastu prezentacji przedstawiających rozwiązania technologiczne bazujące na przełomowych badaniach naukowych, z których wiele jest na etapie zaawansowanych prototypów lub nawet zostało przetestowanych i gotowych do wdrożenia. Druga część seminarium pozwoli uczestniczącym firmom na bezpośrednie rozmowy z wybranymi twórcami technologii. Między innymi, organizatorzy zapewniają dedykowane stoliki, przy których odbywają się zaaranżowane spotkania dwustronne. Bardzo ważnym elementem wydarzenia są również nieformalne rozmowy pozwalające uczestnikom uczestnikom na poznanie się i nawiązanie współpracy na szerszych polach.


Czy nauka może wyjść za biznes?

Dzięki Spotkaniom Brokerskim Stowarzyszenia Top 500 firmy przede wszystkim oszczędzają czas, który musiałyby poświęcić na poszukiwania nowych technologii w różnych ośrodkach badawczych. Top 500 Innovators skupia bowiem pracowników 55 uczelni wyższych w Polsce, 50 instytutów naukowych, a także 14 centrów transferu technologii. Są wśród nich także osoby, które założyły swoje własne firmy, aby wdrażać opracowane przez siebie technologie. Uczestnicząc w wydarzeniu, skierowanym wyłącznie do danej branży, firmy mają zatem okazję w jednym miejscu pozyskać rzetelnych i sprawdzonych partnerów badawczo-rozwojowych i nawiązać z nimi długofalową współpracę.

Najbliższe spotkanie poświęcone będzie stricte tematyce technologii dla medycyny, natomiast w czasie poprzednich wydarzeń firmy i Topowicze mieli okazję nawiązywać współpracę w takich obszarach jak bezpieczeństwo i obronność, energetyka, ICT i cyberbezpieczeństwo.Jak to się zaczęło?

Po raz pierwszy w Polsce podjęto inicjatywę zaimplementowania programów partnerskich pomiędzy ośrodkami naukowymi oraz przemysłem, wzorowanych na Affiliate Programs z powodzeniem realizowanych na wiodących światowych uczelniach, takich jak np. University of California Berkeley czy Stanford University. Affiliate Program jest naturalnym środowiskiem współpracy naukowców z przedstawicielami przedsiębiorstw. Każdy tzw. "brokerage event" dedykowany jest konkretnej branży. Współpraca ta opiera się na regularnych spotkaniach służących wymianie wiedzy o nowych technologiach oraz dyskusji o pojawiających się trendach. Przy tej okazji budowane są relacje, które dają korzyści dla obu stron współpracy: firmom dają dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry oraz możliwość wpływania na kierunek realizowanych badań. Z kolei twórcom technologii pozwalają poznać potrzeby firm, zweryfikować swoje koncepcje oraz pozyskać partnerów do testowania i wdrażania wypracowanych rozwiązań. Udział firm w takich spotkaniach na uczelniach amerykańskich jest płatny.


Dlaczego warto?

Udział w cyklicznych Spotkaniach Brokerskich Top 500 Innovators stanowi zatem unikatową możliwość budowania relacji i bliskiej współpracy z dostawcami nowych technologii. Jakość tej współpracy przekłada się bezpośrednio na dopasowanie nowych rozwiązań do potrzeb firmy, co jest kluczem do utrzymania trwałej przewagi konkurencyjnej na rynku wysokich technologii. Taki sposób łączenia nauki z biznesem tworzy również niezwykle istotną wartość dodaną, jaką jest rozwój innowacyjności i gospodarki opartej na wiedzy.

red. Anna Sęk
Więcej informacji o nadchodzącym wydarzeniu znajdziesz na tej stronie.


Jeżeli jesteś zainteresowany(a) udziałem w nadchodzącym Spotkaniu Brokerskim Top 500 Innovators dedykowanym branży medycznej i bioinżynierii pisz na adres: affiliates@top500innovators@org

Więcej o Stowarzyszeniu Top500 Innovators


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0E-sport w Polsce potrzebuje pracowników. Ale uczelnie nie potrafią ich kształcić