Reklama.
logo

O Girls go start-up Academy!
Druga edycja skupiła 26 wybitnych mentorek, ekspertek w obszarze start-upów, które przez nadchodzące 12 miesięcy będą pracowały z wyłonionymi podczas rekrutacji mentorowanymi. Obok jedenastu absolwentek Programu Top 500 Innovators, do grona mentorek dołączyły m.in.: Zuzanna i Julia Sielickiei, założycielki marki Whisbear, Izabela Zawisza z ProConChem czy Agnieszka Maciejewska, cofounder i Członkini Zarządu Evenea.pl.
Girls go start-up! Academy to: 12-miesięczne wsparcie wybitnych mentorek – kobiet działających w obszarze nowych technologii, nauk ścisłych, ekspertek z dziedziny start-upów oraz cykl szkoleń. W efekcie rocznego programu powstaną seed-upy (zaawansowane pomysły na własną działalność) oraz start-upy (zalążki firm).
Program mentoringowo-szkoleniowy rozpocznie się w dniach 7-8 grudnia 2017 r. warsztatami na temat leadership development intense prowadzonymi przez mentorki Scherer Leadership Center oraz warsztatami realizowanymi dzięki metodologii design thinking. Sesja networkingowa pozwoli uczestniczkom na poznanie się i budowanie swojej sieci współpracy. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Google i Google Campus w Warszawie.
W pierwszej połowie 2018 r. uczestniczki programu wezmą udział w cyklu interaktywnych szkoleń z zakresu m.in.: budowania marki przedsięwzięcia i marki osobistej, modeli biznesowych, networkingu, skutecznej komunikacji i finansowania start-upów oraz elevator pitch. W czerwcu 2018 r. odbędą się warsztaty poświęcone wsparciu umiejętności miękkich i próbna sesja pitchingowa. Najlepsze projekty (pary mentoringowe) zostaną zaprezentowane podczas prestiżowego międzynarodowego wydarzenia Lean in Stem Conference w listopadzie 2018 r.
logo

Dlaczego warto?
Najlepiej świadczą o tym historie sukcesów. Poznajcie opinię uczestniczki pierwszej edycji, dr Marty Ziemnickiej-Sylwester, która w ramach Akademii pracowała nad nanoproszkami w przystępnych cenach dla szerokiej komercjalizacji:
Do programu Girls go Start-up Academy zgłosiłam się pracując jeszcze w Japonii. Mój 5-letni kontrakt na stanowisku Assistant Professor dobiegał końca i planowałam powrót do Europy. Już wtedy przymierzałam się do wystartowania z własną firmą - opowiada jedna z uczestniczek dr Marta Ziemnicka-Sylwester. Dzięki programowi Girls go Start-up Academy poczułam w sobie tą dodatkową dawkę energii, której właśnie wtedy potrzebowałam. Myślałam, że firmę zarejestruję we Wrocławiu, w Polsce, ale w Parku Chemicznym w Wolfen zaoferowano mi wspaniałe warunki, dlatego w Niemczech w czerwcu 2017 założyłam swój wymarzony start-up „Nano4Eco” działający w obszarze nanotechnologii. Ostatnie miesiące to czas wytężonej pracy, planowania, analiz, decyzji, zakupów, nowych kontaktów. To również czas wielu konsultacji z moją mentorką Patrycją Radek. Chociaż program oficjalnie się już dla mnie skończył, ciągle otrzymuję od niej dużo wsparcia. To wspaniałe uczucie wiedzieć, że jest ktoś zaufany, kto chętnie doradzi lub skieruje do właściwych ludzi. Studia przygotowują merytorycznie z małego obszaru wiedzy, jednak nie uczą przyszłych przedsiębiorców jak sobie radzić na rynku. Nie pokazują jak budować sieci kontaktów, promować siebie, sprzedawać swoje idee. Po taką wiedzę przyszłam do Akademii i to właśnie dostałam dzięki pracy indywidualnej z mentorem, którego sobie wybrałam.
Niemniej zadowolone były także mentorki. Izabela Paluch, Prezes Zarządu INTECH PK Spółka z o.o.:
Do programu zaprowadziła mnie ciekawość, szukanie inspiracji z kontaktu z mentees i innymi mentorkami. Była to okazja by sprawdzić siebie, swoją wiedzę, umiejętności, trening praktycznych umiejętności poprzez relacje z moją mentee. Pozwoliło mi to również na rozwój zainteresowań i kompetencji w nowych obszarach, a także networking. Tutaj świetnie sprawdza się reguła 33 Thaia Lopeza dla mentorki i dla mentee (dla własnego rozwoju dobrze jest 33% czasu spędzać z osobami które wyprzedzają nas o 10-20 lat, 33% z osobami na naszym poziomie, 33% z osobami które my wyprzedzamy o 10-20 lat).
Jak zgłosić się do programu?
Aby zacząć, wejdź na stronę i wypełnij formularz zgłoszeniowy, zajmie Ci to ok 15 minut. Na zgłoszenia czekamy do 24 listopada. Pamiętaj, w dniach 7-8 grudnia w Warszawie odbędzie się obowiązkowe szkolenie. Dla osób spoza Warszawy organizatorzy pokrywają koszty noclegu.
logo
Pamiętaj – twórz zmianę, którą chcesz widzieć w świecie!

Katarzyna Walczyk-Matuszyk
Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Top 500 Innovators