O autorze
Topowicze stanowią grupę Absolwentów Programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Top 500 Innovators: Science - Management – Commercialization. Działając jako Absolwenci powołaliśmy Stowarzyszenie Top 500 Innovators, które dzisiaj skupia 230 innowatorów w całej Polsce. Określiliśmy naszą wizję jako „Lider opinii i dobrych praktyk w obszarze współpracy nauki i biznesu”.

Stanowimy interdyscyplinarną platformę współpracy między przedstawicielami środowisk naukowych i przedstawicieli centrów transferu technologii w Polsce, wykorzystując doświadczenie zdobyte na najlepszych uczelniach na świecie, m.in. w Stanford University, University of California, Berkeley oraz Cambridge. Działalność Stowarzyszenia obejmuje promocję postaw innowacyjnych, przedsiębiorczości akademickiej, propagowanie idei współpracy nauki i biznesu, komercjalizacji badań naukowych. Jesteśmy także organizacją opiniotwórczą, którą chce kształtować krajobraz innowacji w Polsce. Więcej o Nas znajdziesz na naszej stronie.

Pomysły na miarę Doliny Krzemowej, czyli finał Girls Go Start-up! Academy

Finał programu Girls Go Start-up! Academy w Centrum Nauki Kopernik
Finał programu Girls Go Start-up! Academy w Centrum Nauki Kopernik
Dwanaście miesięcy intensywnej pracy nad pomysłami na start-up, wiele szkoleń, współpraca mentoringowa, dużo networkingu, nowych relacji i inspiracji – tak w największym skrócie wyglądał program Girls Go Start-up! Academy. Właśnie zakończyła się II edycja pierwszego w Polsce programu szkoleniowo-mentoringowego dla kobiet, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Top 500 Innovators i Fundacja Edukacyjna Perspektywy.
W programie, który rozpoczął się w grudniu 2017 roku wzięło udział 25 par mentoringowych, czyli mentorek – wybitnych kobiet biznesu i nauki i ich podopiecznych - mentorowanych z obszaru STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Przez rok pary mentoringowe pracowały nad rozwojem pomysłów na start-up zgłoszonych przez uczestniczki, jak również nad ich rozwojem osobistym. Poza relacją mentoringową w programie postawiono na szkolenia z twardych i miękkich umięjętności biznesowych. Uczestniczki wzięły udział w kilku szkoleniach stacjonarnych i webinariach, z takich zagadnień jak zakładanie i rozwój start-upu, komercjalizacja wyników badań, finansowanie start-upu, budowanie modeli biznesowych czy komunikacja w biznesie.
Ostatnim etapem programu był udział uczestniczek w konferencji Perspektywy Women in Tech Summit – wydarzeniu jak do tej pory bez precedensu, w którym wzięło udział ponad 3000 osób – głównie kobiet – z Europy Środkowej i Wschodniej. Wydarzenie zorganizowano w Centrum Konferencyjnym EXPO XXI w Warszawie, a wieczorna gala odbyła się w Centrum Nauki Kopernik, które tego wieczoru było na wyłączność dla kobiet in tech!

Jednym z wydarzeń podczas konferencji był finał konkursu Shesnnovation będący jednocześnie ostatnią częścią programu Girls Go Start-up! Academy. Zaprezentowało się w nim pięć finalistek, które pitchując na scenie o swoich pomysłach na start-up niezwykle poruszyły publiczność.
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0E-sport w Polsce potrzebuje pracowników. Ale uczelnie nie potrafią ich kształcić