O autorze
Na blogu Wzorowe zamieszczamy teksty przedstawiające design z perspektywy projektantów wzornictwa. Dzieląc się naszymi doświadczeniami i obserwacjami chcielibyśmy pokazać bardziej adekwatne oblicze modnego i wszechobecnego "designu".

Facebook

Alicja Wianecka - projektantka wzornictwa przemysłowego i, od niedawna, przedsiębiorca. W 2015 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Architektury i Wzornictwa. Rok studiów spędziła na Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie. Jako projektantka wzornictwa współpracowała m.in. z Vitsoe London, Reserved, Malafor oraz IVA Technology. Obecnie związana ze studiem projektowania wzornictwa maradDesign w Gdyni. Obszary jej szczególnych zainteresowań to projektowanie produktu na skalę przemysłową oraz praca w interdyscyplinarnych zespołach projektowych.

alicjawianecka.carbonmade.com

Paweł Grajkowski - projektant wzornictwa przemysłowego, przedsiębiorca. W 2011 ukończył Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu na wydziale Architektury i Wzornictwa. Na swoim koncie ma współpracę z polskim przemysłem meblarskim oraz jako projektant akcesoriów narzędziowych dla międzynarodowych marek takich jak Makita, Wurth czy Bahco. Aktualnie związany ze studiem projektowania wzornictwa maradDesign w Gdyni.

coroflot.com/graooo

To już oficjalne – Nowa Nokia 3310 będzie w sprzedaży

Prezentacja nowej Nokii 3310 podczas World Mobile Congress 2017 w Barcelonie.
Prezentacja nowej Nokii 3310 podczas World Mobile Congress 2017 w Barcelonie. Materiały prasowe.
Od kilku tygodni w mediach słychać o wielkim powrocie Nokii 3310. Na World Mobile Congress 2017 w Barcelonie informacja została ogłoszona oficjalnie. Upubliczniono także odnowiony wygląd telefonu.


Nokia 3310. Kochany przez wszystkich klasyk został wprowadzony na rynek w 2000 roku. Długo trzymająca bateria, niezniszczalna, elegancka obudowa w kilku kolorach, łatwa obsługa oraz gra Snake to cechy telefonu, które stoją za jego legendą. Według Nokii był to „najlepiej sprzedający się telefon w historii”. Przeszedł na emeryturę w 2005 roku.


Nowa Nokia 3310 ma stać w opozycji do Smartfonów. Jej system operacyjny S30+ pozwoli na serfowanie w internecie, jednak ilość aplikacji dostępnych na telefonie ma być ograniczona. Bateria powinna wystarczyć na 22 godziny rozmów oraz prawie na miesiąc w trybie standby. Dodatkowym atutem ma być analogowa klawiatura, a także cena: ok 60€.

Po opublikowaniu wizerunku nowej Nokii 3310 na portalach projektowych zawrzało. Zmiany wizerunkowe w legendarnych projektach często wywołują emocje w środowisku. Niektórzy uważają, że nowemu modelowi brakuje uroku oryginału. Nie da się też ukryć, że stylistyka nowej Nokii jest mniej elegancka, jednak założenia też są zupełnie inne. Czasy się zmieniły, a Nokia 3310 nie ma już służyć do celów biznesowych, a być telefonem „dla każdego”.

Twórcy nowej Nokii uzasadniają ponowne wprowadzenie telefonu na rynek chęcią demokratyzacji technologii, która dzięki temu, będzie dostępna dla większej grupy osób. Pojawiają się głosy, że telefon wypełnia także lukę na innym rynku, na przykład jako „backup phone” wśród festiwalowiczów, imprezowiczów i podróżników, którzy nie chcą ryzykować utraty drogiego smartfona. Telefon może okazać się też idealnym rozwiązaniem dla dzieci i osób starszych. W proponowanej cenie pomysł wprowadzenie telefonu na rynek wydaje się być genialny w swojej prostocie.

Firma „Nokia” nie zajmuje się już produkcją telefonów, dlatego model będzie sprzedawany pod licencją fińskiego startupu HMD Global.

Tekst: Alicja Wianecka "Wzorowe"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Bill Gates jest niemożliwy! Żeby nakarmić świat, hakuje... proces fotosyntezy
DZIEJE SIĘ 0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"