NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Sens życia jako model biznesowy. Zanim powiesz, że to tylko klocki, spróbuj je ułożyć

  Znacie powiedzenie: “Kiedy życie daje nam cytryny, można z nich zrobić lemoniadę”? Okazuje się, że z kłód, które rzuca nam pod nogi też można coś zrobić. Klocki na przykład.

 • Filologia norweska zyskuje coraz większą popularność
  Po filologii znajdziesz pracę w... IT. Absolwenci tej specjalizacji podbiją rynek pracy?

  O tym mroźnym północnym kraju myślimy od kilku lat dość ciepło, głównie dlatego, że liczba mieszkających tam Polaków systematycznie wzrasta. Norwegia nie jest jednak pierwszym wyborem dla tych, którzy myślą o karierze programisty. Nie jest również kierunkiem numer jeden jeśli chodzi o przedsiębiorczych absolwentów studiów MBA. Okazuje się jednak, że drzwi do kariery w tych dziedzinach mogą otworzyć się bardzo szeroko - dla tych, którzy znają język.

 • Grzegorz Kłos, współzałożyciel sieci Ed Red
  “Chcemy, żeby ludzie zaglądali nam do garów”. Współtwórca Fabryki Pizzy szuka inwestorów

  O posiadaniu własnej restauracji marzy wielu - czasem w trakcie obiadu w dobrej restauracji, czasem jeszcze trochę po nim. Koniec końców większość z nas dochodzi jednak do słusznego wniosku, że życie restauratora nie polega tylko na “kontroli jakości produktów”, ale na nieustannej walce: o jakość, o klientów, o lepszą jakość, o jeszcze więcej klientów… A gdyby tak mieć ciastko i zjeść ciastko, czyli być współwłaścicielem restauracji, który nie ma na głowie żadnych obowiązków? Da się, pod warunkiem, że ze słodyczy najbardziej lubimy steki.

 • Praca skrojona na potrzeby pracownika - to rzeczywistość dzisiejszego rynku pracy
  Sam sobie zawieś marchewkę. Czy job crafting to klucz do pracowniczego szczęścia?

  Pieniądze szczęścia nie dają, szczęście daje praca — to slogan, który spokojnie mógłby trafić na firmowe koszulki, choć jeszcze kilkanaście lat temu raczej w kategoriach żartu. Dzisiaj liczba pracowników, która nosiłaby je bez cienia zażenowania rośnie. Pokolenia od millenialsów w górę rzeczywiście nie chcą pracować tylko dla pieniędzy. W zamian za zaangażowanie chcą czegoś więcej: możliwości „krojenia “ stanowisk na własną miarę. Część pracodawców zaczyna to rozumieć.

 • Pixel Heaven to festiwal dla fanów retro-klasyki oraz nowoczesnych niezależnych gier komputerowych
  Atari i Commodore powracają - na trzy dni do Warszawy. Fani retro gier będą wniebowzięci

  Robert Łapiński należy do pokolenia, które dorastało w rytm kliknięć joysticka, zaciekłego bębnienia w klawisze konsoli i charakterystycznych cyber-dżingli, oznaczających przejście do kolejnej rundy. Wychodząc ze słusznego, jak się okazało, założenia, że osób, które z łezką nostalgii w oku wspominają swój pierwszy model Atari jest więcej, postanowił zorganizować im festiwal. Dzisiaj, festiwal Pixel Heaven - jedna z największych imprez poświęcona początkom elektronicznej rozrywki - odbędzie się już po raz 6.

 • Na InfoShare do Gdańska ściąga cały polski technologiczny świat - i część zagranicznego.
  Liczą na “szybką randkę” i spacer po Gdańsku. Na InfoShare ściągnął technologiczny świat

  Największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej to nie marketingowy slogan, jakim organizatorzy InfoShare starają się przyciągnąć interesujących speakerów. Gdański event stał się pinezką, którą w mapę swoich biznesowych podróży wpinają coraz bardziej znani i coraz bardziej wpływowi przedstawiciele świata nowych technologii.

 • Lechstarter wspiera rozwój miast - na ich własnych zasadach
  Vienio wybrał, ty decydujesz. Trwa głosowanie, które odmieni kilkanaście polskich miast

  Nie pytaj, co miasto może zrobić dla ciebie. Zapytaj, co ty możesz zrobić dla miasta - dla miasta i jego mieszkańców. Z takiego założenia wyszli twórcy kilkudziesięciu projektów wybranych do finału tegorocznej edycji Lechstartera. O tym, które pozytywne zmiany zostaną wprowadzone w życie, decydujesz ty, mieszkańcu.

 • Miejska rzeczywistość może wyglądać tak, jak chcą tego mieszkańcy. Wystarczy chcieć... znaleźć odpowiedni program grantowy, na przykład Lechstarter
  Nie narzekaj na bezmyślnych urzędników. Chcesz nowego parku - to na niego zagłosuj. Ruszyła kolejna edycja Lechstartera

  Obyś żył w wygodnych czasach - sens parafrazy tego starochińskiego przekleństwa dobrze rozumie spora część mieszkańców współczesnych miast. Kiedy uda nam się już zaczepić na (w miarę) zadowalającym finansowo poziomie, okazuje się, że wszystko, co do szczęśliwej miejskiej egzystencji potrzebne, mamy podetknięte wprost pod nos: supermarkety i kawiarnie w zasięgu spaceru w kapciach, gwarantowane miejsca parkingowe, czy zawodny rzadziej niż częściej transport publiczny, Dlaczego więc czasami bywa nam w tym miejskim puchu jakoś tak niewygodnie?

 • Microsoft ogłosił największą aktualizację Dynamics 360 w historii
  Microsoft ogłosił największą w historii aktualizację Dynamics 365. Co tak naprawdę daje zarządzanie w chmurze?

  Powiedzieć, że Dynamics 365 to rozwiązanie chmurowe, łączące w sobie funkcjonalności systemów CRM i ERP to właściwie nie powiedzieć nic. Bo przedsiębiorca, który chce w pełni wykorzystać zainwestowane w zintegrowane systemy Microsoftu pieniądze, powinien być gotowy na mniejszą lub większą rewolucję, a na pewno - zmianę sposobu myślenia o funkcjonowaniu współczesnej firmy.

 • Na uroczystościach pojawili się (od lewej): minister zdrowia Łukasz Szumowski, Reinier Schlatmann (Philips), Piotr Grzelak (ICZMP), Henk de Jong (Philips), Agata Kornhauser-Duda, Prezydent Andrzej Duda, prof. Maciej Banach
  Tylko trzy takie na świecie, w tym jedno w Polsce. Philips otworzył w Łodzi prestiżowy ośrodek

  Obsługa zamówień na sprzęt medyczny od szpitali z całego świata - tym zajmować się będzie nowootwarte Globalne Centrum Kompetencyjne Philips. To nie jedyna inicjatywa koncernu w Łodzi: we współpracy z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki powstał tam również innowacyjny ośrodek szkoleniowo-badawczy: Centrum Referencyjne.