Prezesi uczą młodych. Do niedzieli trwa rekrutacja do ciekawego programu mentoringowego

Fot. Williamo/Flickr/bit.ly/1UMApY2
Jeszcze do niedzieli 27 marca trwa rekrutacja do programu Mentors 4 Starters, w którym mentorami są tak doświadczeni menedżerowie, jak szef Facebooka w naszym regionie, prezes banku BGŻ BNP Paribas, szef Coca Coli w Polsce i krajach bałtyckich, czy wreszcie… prezes grupy ITI. Szanse mają absolwenci do 35 roku życia.

Program organizowany jest przez Fundację Mentors 4 Starters oraz, co istotne, warszawski oddział Global Shapers, należący do World Economic Forum. Ci ostatni angażują się w rozwój lokalnych społeczności.

Jak informują organizatorzy, w trzeciej już edycji programu weźmie udział rekordowa ilość mentorów. 24 managerów będzie pracować, indywidualnie, z wybranymi uczestnikami. Udział wezmą m.in. Robert Bednarski, dyrektor Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią, Tomasz Bogus, prezes zarządu BGŻ BNP Paribas, Wojciech Kostrzewa, prezes Grupy ITI, a także szefowie tak wielkich firm komunikacyjnych, jak McCANN Worldgroup, VML Poland czy Mediacom. Pełna lista znajduje się na stronie internetowej programu.
Z możliwości rozwoju przy wsparciu topowych managerów mogą skorzystać absolwenci i studenci drugiego stopnia uczelni wyższych, którzy mogą się już wykazać doświadczeniem zawodowym, pracowali, mają na swoim koncie staże, praktyki, indywidualne projekty lub publikacje. Ważna jest zwłaszcza chęć angażowania się w działania społeczne, oprócz tak oczywistych dziś umiejętności jak znajomość języka angielskiego.

Pierwszym etapem rekrutacji jest wybór dwóch mentorów, wypełnienie i wysłanie formularza aplikacyjnego. Osoby, które przejdą do kolejnego etapu, zostaną zaproszone na rozmowę rekrutacyjną z przedstawicielami Global Shapers Warsaw. Szczęśliwcy, którzy przejdą ten etap, zostaną zarekomendowani mentorom, którzy ostatecznie podejmują decyzję o wyborze osoby, którą będą wspierać.

Mentorzy będą rozmawiać z uczestnikami programu i razem pracować nad budowaniem indywidualnej ścieżki kariery w konkretnej branży, rozwojem własnego biznesu czy autorskimi projektami proponowanymi przez fundację. Co ważne, uczestnicy nic nie płacą za udział w tym programie, do którego rekrutacja trwa do niedzieli 27 marca.
Czy taki program wspiera skutecznie? Organizatorzy twierdzą, że uczestnicy poprzednich edycji uważają, zę program wpłynął na ich życie i karierę, zdarzało im się nawet zmienić zawód czy przeprowadzić do innego miasta. Przede wszystkim nabrali pewności siebie, ustalili priorytety prywatne i zawodowe. Absolwenci opisali swoje wrażenia na stronie programu.


Global Shapers Community zrzesza zaangażowanych społecznie leaderów przed trzydziestką. Społeczność powstała w 2011 roku, założona przez World Economic Forum. Lokalne grupy mają przez miejscowe projkety wywierać pozytywny wpływ na swoje regiony, a przez to, a przez to, z założenia, kształtować rzeczywistość na poziomie globalnym.

Napisz do Redakcji: kontakt@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...