Mark Zuckerberg wyrzucił go z pracy, ale nauczył czegoś, dzięki czemu zarabia teraz miliony

Noah Kagan wykorzystał lekcję jaką dał mu Mark Zuckerberg
Noah Kagan wykorzystał lekcję jaką dał mu Mark Zuckerberg Fot. Youtube
Zwolnienie z pracy nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem. Ale może też być nowym początkiem. Impulsem, który sprawia, że podejmujemy wyzwania, na jakie nie zdecydowalibyśmy się mając ciepłą posadkę. Wie o tym Noah Kagan, który został zwolniony z Facebooka, a dziś kieruje mającą milionowe zyski firmą.

AppSumo zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży aplikacji i narzędzi programistycznych dla startupów. Jest rodzajem Grouponu, który w ofercie ma tylko nowoczesne technologie programistyczne. W tej chwili korzysta z niego 700 tysięcy użytkowników. Prowizja wynosi 50 procent.

AppSumo powstało w 2010 roku w ciągu jednego weekendu. Programiści z Pakistanu za napisanie pierwszej wersji serwisu wzięli 60 dolarów. W pierwszym roku działalności AppSumo miało już pierwszy milion przychodu.
Zanim Noah Kagan założył AppSumo, został wcześniej zwolniona z Facebooka ze względu na słabe wyniki i wyciek informacji firmowych do mediów. Pracował tam zaledwie dziewięć miesięcy, ale to czego się nauczył potrafił znakomicie wykorzystać do tego, by jego własna firma rosła w niesamowitym tempie. Kiedy przychodził do Marka Zuckerberga z jakimś pomysłem, ten zawsze zadawał to samo pytanie: W jaki sposób pomoże to nam rosnąć? Jeśli Kagan nie znał odpowiedzi, prezes Facebooka nie był zainteresowany ideą. To podejście Noah Kagan wprowadził też do swojej firmy.

AppSumo jest skoncentrowane na ciągłym wzroście. Roczne cele wzrostu są podzielone na miesiące i dni. To pozwala monitorować realizację głównego celu. Najciekawsze jednak w tej historii jest to, że Noah Kagan potrafił ze swojej porażki wyciągnąć właściwe wnioski.


Napisz do autora: tomasz.staskiewicz@innpoland.plŹródło: Business Insider
Trwa ładowanie komentarzy...