Exodus zagranicznych marek z Polski? Kolejny brytyjski sklep się zwija

Marka TopShop zamyka swój jedyny sklep w Polsce.
Marka TopShop zamyka swój jedyny sklep w Polsce. Nino Dżikija/INN:Poland
29 stycznia zostanie zamknięty jedyny sklep brytyjskiej marki odzieżowej w Polsce, działający w warszawskich Złotych Tarasach. Informację o tym potwierdziła w rozmowie z INN:Poland pracownica infolinii Topshop.

Marka Topshop jest ikoną kobiecej mody nie tylko w Wielkiej Brytanii, gdzie ma 300 sklepów. TopShop działa w ponad 100 krajach. Zajmuje się sprzedażą odzieży i dodatków dla kobiet w brytyjskim stylu, w tym torebek, t-shirtów, kamizelek, koszulek bawełnianych czy sukienek.

TopShop jest znany ze współpracy z Kate Moss, która zaprojektowała dla marki kolekcję mody, czy awangardowymi projektantami takimi jak Mary Katranzou czy Matthew Kirchhof. Marka najbardziej znana jest z serii Unique, której kolejne odsłony są dużymi wydarzeniami modowymi na świecie.

Przypomnijmy, w listopadzie wyjście z Polski zapowiedziała inna brytyjska sieć odzieżowa, Marks & Spencer. Firma zapowiedziała zamknięcie 11 sklepów działających nad Wisłą, a także zwolnienie wszystkich pracowników. Przyczyną był brak opłacalności na polskim rynku sklepów pod własną marką. O wiele bardziej opłacalna, jak mówił Jonathan Glenister, dyrektor regionalny Marks & Spencer, była działalność franczyzowa.

Napisz do autora: rafal.badowski@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...