McDonald's podał dane dotyczące zatrudnienia. To ewenement w skali Polski!

Kobiety w McDonald's nie muszą obawiać się szklanego sufitu.
Kobiety w McDonald's nie muszą obawiać się szklanego sufitu. Fot . Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
McDonald's to chyba jedyna firma w Polsce, która ma taką strukturę zatrudnienia na kierowniczych stanowiskach. Chodzi o proporcje zatrudnianych kobiet w stosunku do mężczyzn. Na oficjalnej stronie można zobaczyć statystyki, które dobitnie pokazują, że sieć dawno przekroczyła średnią krajową pod tym względem.

Jak podaje McDonald's, który ma w Polsce 385 restauracji, w sieci fast-foodów pracuje obecnie ponad 19 tysięcy osób. Interesujące są statystyki, które podaje w zakładce dla zainteresowanych pracą w lokalu.

Okazuje się, że stanowiska menadżerskie i kierownicze są zdominowane przez kobiety. Kierownicy restauracji to aż w 74,62 proc. kobiety. Zaś kobiet-menadżerów jest zatrudnionych dokładnie 75,72 proc. Największa różnica jest na stanowisku asystenta kierownika restauracji – tam kobiety stanowią 81,40 proc, chwali się McDonald's.

Sieć pokazała również średnią wieku dla każdego z tych stanowisk. Najmłodsi są menadżerowie ze średnią 28 lat. Asystenci są średnio o trzy lata starsi. Najstarsi są menadżerowie – mają przeciętnie po 33 lata.

60 proc. pracowników biurowych firmy to osoby, które swoją przygodę zaczęły od pracy w jednym z lokali, czytamy dalej. Co ciekawe, sieć dba również o edukację i rozwój zatrudnionych – wyróżniający się menadżerowie mogą zapisać się na studia podyplomowe na SGGW z zakresu jakości i bezpieczeństwa żywności.
Wszystko prezentuje się naprawdę znakomicie. Może poza jednym, środkowym wykresem. Suma zawartych w nim liczb to... 98 proc. Błąd w liczeniu? A może pozostałe 2 proc. to osoby niebinarne? To pytanie pozostaje otwarte.

Napisz do autora: grzegorz.burtan@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...