NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Zarządzanie przez wartości - 4W

  Rozpoczynając dyskusję na temat przedsiębiorczości rodzinnej trzeba pamiętać o podstawowej zasadzie, jaka dotyczy większości tego typu organizacji. Prowadzenie firmy niezmiennie przenika się z życiem rodzinnym. Jest to swego rodzaju hybryda, która czerpie zarówno z wiedzy biznesowej jak i z rodzinnych wartości i dzięki takiej synergii funkcjonuje niezwykle skutecznie.

 • Musisz wiedzieć, co jest ważne. Always!

  Największa skandynawska niezależna organizacja badawcza SINTEF podała 22 maja 2013 r.*, że ponad 90 proc. dostępnych na świecie danych zostało wygenerowanych tylko w ciągu dwóch wcześniejszych lat. Dla Ciebie czytelniku oznacza to, że większość informacji, które do Ciebie docierają i przeciążają Twoje zasoby poznawcze, powstało w ciągu ostatnich 5 lat.

 • Pieniądze nie grają. Czy na pewno?

  "Futbol jest szalony" stwierdził Jose Mourinho komentując transfer Paula Pogby do Manchesteru United warty ponad 100 milionów euro. Dziś wiemy, że kwota ta wyniosła 105 milionów euro. Czy dzisiejszy futbol jest rzeczywiście warty takich pieniędzy? Czy te pieniądze zapewniają lub chociaż pomagają w zdobywaniu najwyższych trofeów? Sprawdźmy.

 • "Cash is the king"

  Z punktu widzenia każdego eksportera największym ryzykiem jest to, że nie otrzyma on zapłaty za swój towar. Stwierdzenie jest może i banalne, jednak oczywiście kluczowe dla stabilności naszego biznesu. Stąd warto poświęcić chwilę na omówienie sposobów zmniejszenia albo w ogóle...

 • Strategia Firmy Rodzinnej: czy tzw. „dobre praktyki” są opłacalne?

  Oparcie strategii na trwalej rentowności to jedyny sposób na wygenerowanie rzeczywistej wartości ekonomicznej. Przedsiębiorstwa, które stawiają sobie za cel osiągnięcie wysokiego poziomu sprzedaży albo zdobycie jak największego udziału w rynku, zakładając jednocześnie, że zyski pojawią się w sposób naturalny, tworzą marne strategie.

 • Sukcesor w firmie – tylko na jakim stanowisku?

  Kiedy założyciel firmy rodzinnej rozpoczyna swoją działalność, nie zawsze myśli o tym, kiedy i w jaki sposób wprowadzi do niej swojego następcę. Przychodzi jednak taki moment, że pomoc staje się potrzebna i trzeba wprowadzić nową osobę do przedsiębiorstwa. Tylko… na jakie stanowisko? Bo przecież nie można zupełnego nowicjusza skierować od razu do zarządu, a osoba z doświadczeniem w innych przedsiębiorstwa nie będzie dobrze się czuła na niższych szczeblach… Jaką decyzję podjąć, żeby „było dobrze” i żeby firma rodzinna szczęśliwie się rozwijała?

 • Chcesz samodzielnie i świadomie zbudować swoją markę osobistą? Dołącz do Akademii.

  W dzisiejszym świecie personal branding nie jest już tylko modą, jest wręcz koniecznością, aby zaistnieć na bardzo konkurencyjnym i wymagającym rynku. Jest narzędziem do zbudowania swojej wiarygodności, rozpoznawalności, niepowtarzalności.