NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Partnerstwo na piątkę

  W życiu Twojego przedsiębiorstwa nadszedł moment, w którym konieczna jest optymalizacja kosztów i usprawnienie funkcjonowania biznesu. Rozważywszy wszelkie „za” i „przeciw” decydujesz się na outsourcing. Co dalej? Jak uniknąć przekazania procesów w ręce niekompetentnych osób? Czym należy się kierować przy wyborze outsourcera? Oto właśnie pięć sposobów na to, by partnerstwo biznesowe było na piątkę!

 • Dlaczego obecność na LinkedIn to Twoje biznesowe "must have"?

  LinkedIn to „Facebook dla biznesu”, działa jak CV i jest świetnym kanałem do komunikacji marki. Tak jak Facebook z założenia służy rozrywce, tak LinkedIn przydatny jest do celów biznesowych.

 • Kiedy zgromadzenie wspólników może się odbyć poza siedzibą spółki?

  Czerwiec to miesiąc, w którym odbywa się największa - w całym roku - ilość zgromadzeń wspólników. Powodem tego jest dyspozycja art. 231 § 1 Kodeksu spółek handlowych, która nakłada obowiązek zwołania zwyczajnego zgromadzenia wspólników w ciągu sześciu miesięcy od zakończenia roku obrotowego. Praktyka pokazuje, że zazwyczaj rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, termin do zwołania zwyczajnego zgromadzenia wspólników upływa więc w ostatnim dniu czerwca.

 • Czy przedsiębiorcy rozbili bank pod szyldem „Szybka ścieżka”?

  Na początku maja Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło długo wyczekiwaną listę beneficjentów grudniowego etapu, zeszłorocznej edycji tzw. Szybkiej Ścieżki, konkursu w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Warto o tym wspomnieć ze względu na liczby. Poniżej małe podsumowanie i kilka spostrzeżeń.

 • Pogromcy outsourcingowych mitów

  Branża outsourcingu w Polsce rozwija się w ogromnym tempie - staje się coraz bardziej popularna i medialna. Niektórzy mówią, że outsourcing jest po prostu modny i przez to uznaje się, że jest to doskonałe narzędzie „dla każdego”. Inni z kolei boją się tego obco brzmiącego terminu. W kraju, gdzie wszyscy bywamy specjalistami od wszystkiego, wokół outsourcingu narosło wiele stereotypów i sprzecznych skojarzeń. Pora je obalić. Oto pięć najczęściej powielanych mitów, za które wzięli się Wiktor Doktór, Prezes Pro Progressio oraz Piotr Rutkowski, Partner SourceOne Advisory.

 • Przedsiębiorczość oczami sukcesora firmy rodzinnej

  Firmy rodzinne w Polsce są w trakcie najważniejszego dotychczasowego wyzwania w swoim istnieniu - pierwszej wielka fali sukcesji. Biznesmeni, którzy założyli swoje firmy w momencie uwolnienia gospodarczego i upadku systemu gospodarki centralnie zarządzanej, którzy zainicjowali, rozwinęli i co najważniejsze przetrwali w trudnych czasach początku kapitalizmu, coraz częściej obchodzą 25-lecie swoich firm. Wiele zmieniło się zarówno w Polsce jak i w życiu samych przedsiębiorców w okresie 1989-2016.

 • Przedsiębiorczość stylu życia

  Przedsiębiorczość stylu życia, znana na świecie jako life style entrepreneurship, jest tym, czego poszukuje większość kobiet w Polsce.