NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Delegacja młodych przedsiębiorców z Polski na greckim INNECO już w grudniu

  Zapraszamy rodzimych przedsiębiorców do dołączenia do oficjalnej delegacji młodych przedsiębiorców z Polski na VI edycję European Youth Entrepreneurship Conference, która odbędzie się 16-18 grudnia w Salonikach w Grecji podczas międzynarodowej konferencji nowych technologii INNECO.

 • "Nie rozumiesz mojego pomysłu. Jesteś debilem", czyli 7 grzechów głównych prezentacji

  Dzień kwalifikacji podczas takich imprez startupowych jak Wolves Summit jest jak pierwsze castingi do talent show. Cały przekrój osobowości, podejść do prezentowania, predyspozycji i… galeria osobliwości. Są też oczywiście perły. I te perły znajdą się pewnie w finale. Jak zwykle sprawdza się moje powiedzenie: „dobra prezentacja nie uratuje złego projektu, ale zła prezentacja może pogrzebać bardzo dobry pomysł”. Po prostu nikt go nie zrozumie. I w konkursie nie przejdziesz dalej.

 • Sprzedaż to dopiero początek. Sześć warunków skutecznej obsługi eksportu.

  Skuteczne pozyskanie klienta i podpisanie kontraktu to bardzo ważne kamienie milowe w rozwoju eksportu, warto jednak pamiętać, że jest to dopiero początek - oby długiej i korzystnej dla obu stron - relacji biznesowej. To, czy dla naszego klienta będziemy jednorazowym doświadczeniem, czy...

 • Strategia Firmy Rodzinnej: czy tzw. „dobre praktyki” są opłacalne?

  Oparcie strategii na trwalej rentowności to jedyny sposób na wygenerowanie rzeczywistej wartości ekonomicznej. Przedsiębiorstwa, które stawiają sobie za cel osiągnięcie wysokiego poziomu sprzedaży albo zdobycie jak największego udziału w rynku, zakładając jednocześnie, że zyski pojawią się w sposób naturalny, tworzą marne strategie.

 • Sukcesor w firmie – tylko na jakim stanowisku?

  Kiedy założyciel firmy rodzinnej rozpoczyna swoją działalność, nie zawsze myśli o tym, kiedy i w jaki sposób wprowadzi do niej swojego następcę. Przychodzi jednak taki moment, że pomoc staje się potrzebna i trzeba wprowadzić nową osobę do przedsiębiorstwa. Tylko… na jakie stanowisko? Bo przecież nie można zupełnego nowicjusza skierować od razu do zarządu, a osoba z doświadczeniem w innych przedsiębiorstwa nie będzie dobrze się czuła na niższych szczeblach… Jaką decyzję podjąć, żeby „było dobrze” i żeby firma rodzinna szczęśliwie się rozwijała?

 • Wartość budowania osobistych relacji z zagranicznymi partnerami

  Często wspominam, jak ważne jest budowanie osobistych relacji z ludźmi, z którymi się współpracuje. Ma to oczywiście szczególne znaczenie w przypadku rozwijania eksportu. Kilkanaście dni temu miałem okazję dłużej rozmawiać na ten temat z panią Karoliną Cieślińską z portalu...

 • Każdy kraj może być rajem podatkowym

  Gdy pada termin raj podatkowy najczęściej mam przed oczami skrawek turkusowej zatoczki, biały piasek oraz leżaki z drinkami rozłożone w cieniu palm. Faktycznie opis wypisz-wymaluj odpowiadającym klimatom Wysp Dziewiczych (zarówno Amerykańskich jak i Brytyjskich), Samoa czy Bahamów. Tymczasem poważne raje podatkowe mieszczą się dużo bliżej. Mogą to być: wyspa Man, wyspa Jersey na Kanale LaManche, ale także Luksemburg, Belgia, Holandia czy... Węgry. Wszystko zależy od okoliczności prawnych. Technicznie rzecz ujmując unikanie opodatkowania oznacza działanie w ramach obowiązujących regulacji, które minimalizuje zobowiązania fiskalne. W odróżnieniu od uchylania się od obowiązków podatkowych, co jest działaniem nielegalnym.