NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Kolejna szansa na rynkowy sukces dla młodych

  Wystartował AIP Business Program – inicjatywa Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz międzynarodowej organizacji Citi Foundation, która ma za zadanie zmotywować młodych ludzi w Polsce do realizacji własnych pomysłów biznesowych, a tym samym przeciwdziałać bezrobociu w naszym kraju. Projekt jest programem doradczym, który w ramach oddzielnej ścieżki, oprócz 200 studentów i absolwentów szkół wyższych, obejmie także 100 istniejących już na rodzimym rynku startupów.

 • Polski start-up na straży wyborów prezydenckich w USA

  50 stanów, 6 stref czasowych, ponad 100 milionów głosujących, niewyobrażalna ilość przesyłanych w czasie rzeczywistym danych - tak wyglądają rozpoczynające się dziś wybory prezydenckie w USA. Rozwiązań stworzonych przez poznański start-up IC Pen użyją obserwatorzy OBWE, żeby sprawdzić, czy odbędą się one zgodnie z prawem. O tym, w jaki sposób akademicki start-up dotarł do świata wielkiej polityki rozmawiamy z Przemysławem Jesionowskim, szefem sprzedaży w IC Pen

 • Różnorodnością w innowację - Tech Inclusion, San Francisco 2016

  W ubiegłym tygodniu uczestniczyłam w dwudniowej konferencji Tech Inclusion, San Francisco 2016. W programie znalazły się nie tylko superciekawe panele i prezentacje, ale także szkolenia, targi pracy oraz możliwość bezpośredniej rozmowy z mentorami. Oczywiście nie obyło się także bez konkursu na najlepszy start-up. W tym roku Tech Inclusion odbyło się po raz drugi. Sukces ubiegłorocznego debiutu przerósł oczekiwania nawet samych organizatorów. Tegoroczna edycja przyciągnęła prawie 3500 uczestników oraz Google For Entrepreneurs jako głównego sponsora.

 • Zamieniają przestrzenie topowych biurowców w biura dla startupów

  Przez ostatnie lata kult garażowej pracy nad rozwojem startupu wywodzący się z Doliny Krzemowej był tak mocny, że wszelkie alternatywy dla rozwijania swojego biznesu w odmiennych niż surowe warunki nie były mile widziane. 10 lat temu gdy świat startupów zaczynał dopiero w Polsce raczkować nikt nie przypuszczał, że można pracować inaczej, jednocześnie czerpiąc korzyści z przynależności do startupowego ekosystemu. Nawet jeśli ktoś marzył o biurze dla swojego jedno czy kilkuosobowego biznesu na najwyższym piętrze topowego biurowca, nie były to marzenia realne.

 • "Nie rozumiesz mojego pomysłu. Jesteś debilem", czyli 7 grzechów głównych prezentacji

  Dzień kwalifikacji podczas takich imprez startupowych jak Wolves Summit jest jak pierwsze castingi do talent show. Cały przekrój osobowości, podejść do prezentowania, predyspozycji i… galeria osobliwości. Są też oczywiście perły. I te perły znajdą się pewnie w finale. Jak zwykle sprawdza się moje powiedzenie: „dobra prezentacja nie uratuje złego projektu, ale zła prezentacja może pogrzebać bardzo dobry pomysł”. Po prostu nikt go nie zrozumie. I w konkursie nie przejdziesz dalej.

 • iSpot i Inkubatory AIP wspólnie szkolą przyszłych przedsiębiorców

  Pokolenie millenialsów coraz chętniej wybiera ścieżkę samozatrudnienia i kreowania autorskiego biznesu, niżeli etat i pracę na cudze, a nie swoje marzenia. Biorąc pod uwagę tendencje rynkowe, można stwierdzić, że „iSupport” to odpowiedź na potrzeby młodych, przedsiębiorczych ludzi, którzy pragną kształcić się w zakresie biznesu i nowych technologii.

 • Krótki przewodnik po Health Valley

  Dolina Krzemowa to główny kierunek dla większości firm technologicznych planujących międzynarodową ekspasję, również tych z obszaru zdrowia. W San Francisco i okolicach znajdują się najważniejsze firmy venture capital, więc wydaje się to rozsądną decyzją. Jednak równie ważne dla rozwoju firmy są know-how i dostęp do potencjalnych klientów. Dlatego bardziej wyspecjalizowany klaster może ostatecznie okazać się lepszym rozwiązaniem.